Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Ulubione, dziwne, mało znane kolędy i świąteczne piosenki

> 
Berek

Go??







post czw, 13 lis 2003 - 13:02
Post #1

Jakie są Wasze ulubione kolędy? Znacie może jakieś nietypowe, ciekawe? ponieważ śpiewanie jest moim drugim życiem, więc odkąd poczuję nadchodzącą Gwiazdkę, spiewam sobie mniej i bardziej religijne świąteczne pieśni. I mam kilka takich własnie mało znanych i ulubionych.

"Stoi tu lipeczka" - to taka wesoła pastorałka.

"Bracia, patrzcie jeno" - nie wiem dlaczego bardzo rzadko śpiewana, a taka dziarska icon_smile.gif.

"Nieboska kolęda" to taka piosenka właściwie, przytoczę Wam pierwszą zwrotkę z refrenem. Moi znajomi znają to jako "kolędę o zajączku" icon_biggrin.gif

Józef i Maria idą na spacer codziennym szlakiem dobrze znajomym.
Przychodzą tutaj aby zobaczyć miejsce, co kiedyś będzie ich domem.
Fatamorgano, cudowny zwidzie, spraw, by zakwitła szara pustynia.
Piękno jest w cozach tych, co chcą widzieć, a Maria wkrótce będzie mieć syna...
Gdzie postawię twe bielutkie łóżeczko
Gdy już przyjdziesz, mój maleńki syneczku
Którym oknem wpadną złote zajączki
By całować twoje stopy i rączki


Dwie ukraińskie kolędy, bardzo piękne. "Boża radist stałas" (czort wie, jak to się pisze w transkrypcji), bardzo podobna do "Bóg się rodzi" w treści. I "W głybokij dołyni", bardzo śmieszna, w której Jezusek chce Matce ptrzynieśc poduszkę, a ona się dziwi, że On taki malutki, a już chce chodzić, a On jej tłumaczy, że chodzić może nie umie, ale już zdążył stworzyć niebo i ziemię icon_smile.gif

Ze świątecznych angielskojęzycznych znam zdecydowanie niereligijne, a najbardziej lubię "Have yourself a merry little Christmas", "My favourite things" i oklepane, kiczowate "I'm dreaming of a white Christmas". No, lubię je, są takie słodkie icon_smile.gif

I rewelacyjne kolędy Preisnera sprzed trzech chyba lat, były dołączone do Wyborczej. Nie wszystkie mi się podobają, ale "To już pora na Wilijom", która kiedyś była w reklamie Plusa, jest super. I "Puste miejsce przy stole". I taka kolęda, w której jest takie zdanie:

Przyzwyczajeni wzywać Boga po imieniu, zapomnieli swojego, gdy naszła ich śmierć, ??? dreptają w niepewnym płomieniu betlejemskiej gwiazdy nadzianej na żerdź

Stara baba jestem, a aż mnie ciarki przechodzą, jak to słyszę.


Znacie to? A inne? Które Bożonardzeniowe piosenki i pieśni są dla Was najważniejsze? Podzielcie się słowami albo i nagraniami, proszę! Będę Wam bardzo wdzięczna.
addera
czw, 13 lis 2003 - 13:06
A pamiętacie "Last Christmas" zespołu WHAM ????
To nie kolęda była, ale teledysk wzruszał mnie okropnie icon_lol.gif icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post czw, 13 lis 2003 - 13:06
Post #2

A pamiętacie "Last Christmas" zespołu WHAM ????
To nie kolęda była, ale teledysk wzruszał mnie okropnie icon_lol.gif icon_wink.gif icon_wink.gif icon_wink.gif

--------------------



użytkownik usunięty

Go??







post czw, 13 lis 2003 - 14:22
Post #3

[post usunięty]
amania
czw, 13 lis 2003 - 14:34
Moja ulubiona kolęda od zawsze, to "Mędrcy świata, monarchowie...".
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post czw, 13 lis 2003 - 14:34
Post #4

Moja ulubiona kolęda od zawsze, to "Mędrcy świata, monarchowie...".

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
adzia
czw, 13 lis 2003 - 14:42
"Bracia, patrzcie jeno" , "Z narodzenia Pana" i "Bóg się rodzi" - dla mnie absolutnie najpiekniejsze, bo stare. Ja w ogóle mam skrzywienie na tym punkcie, uważam, że dobre pieśni religijne pisało się do pewnego czasu, a od XX wieku to tragedia, z paroma może wyjątkami icon_wink.gif

A znacie taką pieśń z kabaretu Olgi Lipińskiej? Refren leciał jakoś tak:

"Śnieżek prószy, hej bracia rozstawmy stoły
ucztujmy, przedświąteczne przeszły mozoły
nie żałujmy dobytku
ni wszelakiego wiktu
słodki Pan się narodził, Pasterz wesoły" .

Jest przepiękna, znam ją na pamięć i zawsze się straszliwie wzruszam, kiedy ją sobie przypominam.

No i taka pastorałka, śpiewana przez mojego dziadka - niestety, on już nie pamięta całości. A może ktoś ją zna i mógłby posłużyć tekstem? Oto fragment:

"Aż usłyszeli piękną nowinę, że Panna czysta rodzi dziecinę
która człeku w każym wieku odpuszcza winę"
adzia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,407
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:40
Skąd: Między wsią a miastem
Nr użytkownika: 138




post czw, 13 lis 2003 - 14:42
Post #5

"Bracia, patrzcie jeno" , "Z narodzenia Pana" i "Bóg się rodzi" - dla mnie absolutnie najpiekniejsze, bo stare. Ja w ogóle mam skrzywienie na tym punkcie, uważam, że dobre pieśni religijne pisało się do pewnego czasu, a od XX wieku to tragedia, z paroma może wyjątkami icon_wink.gif

A znacie taką pieśń z kabaretu Olgi Lipińskiej? Refren leciał jakoś tak:

"Śnieżek prószy, hej bracia rozstawmy stoły
ucztujmy, przedświąteczne przeszły mozoły
nie żałujmy dobytku
ni wszelakiego wiktu
słodki Pan się narodził, Pasterz wesoły" .

Jest przepiękna, znam ją na pamięć i zawsze się straszliwie wzruszam, kiedy ją sobie przypominam.

No i taka pastorałka, śpiewana przez mojego dziadka - niestety, on już nie pamięta całości. A może ktoś ją zna i mógłby posłużyć tekstem? Oto fragment:

"Aż usłyszeli piękną nowinę, że Panna czysta rodzi dziecinę
która człeku w każym wieku odpuszcza winę"

--------------------
CBA ma aresztować wszystkich choreografów w kraju. Postawione im zostaną zarzuty przygotowywania nowych układów.
Cytrynka
czw, 13 lis 2003 - 16:26
Ja kocham:
"Cicha noc"
"Lulajże Jezuniu"
"Adeste Fideles"
"Åšliczna Panienka"
"White Christmas"
"Gdy Åšliczna Panna"
"O Gwiazdo Betlejemska"
I wiele innych, bo śpiew jest moją pasją a Boże Narodzenie to dni, na które czekam cały rok.
Cytrynka
Cytrynka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 252
Dołączył: czw, 29 maj 03 - 22:10
SkÄ…d: z Warszawy, obecnie w WA
Nr użytkownika: 785

GG:


post czw, 13 lis 2003 - 16:26
Post #6

Ja kocham:
"Cicha noc"
"Lulajże Jezuniu"
"Adeste Fideles"
"Åšliczna Panienka"
"White Christmas"
"Gdy Åšliczna Panna"
"O Gwiazdo Betlejemska"
I wiele innych, bo śpiew jest moją pasją a Boże Narodzenie to dni, na które czekam cały rok.
Cytrynka

--------------------
Julcia, Domi? i Ada? moje skarby




asia2108
czw, 13 lis 2003 - 19:17
z takich mniej znanych to pastorałka, którą przyniosła z przedszkola moja niespełna pięcioletnia wówczas córcia i przecudnie odspiewała w wigilię

Był pastuszek mały na fujarce grał
pasał w górach owce i w szałasie spał
nagle aniołowie z nieba w bieli przyfrunęłi
obudzili go gdy spał, gdy spał
ref. Dziś do Betlejem trzeba nocą iść
bo narodzenia czas wypełnił sny
tam, gdzie stajenka razem z bydlÄ…tkami
leży dzieciąteczko i na sianku śpi
Był pastuszek bosy zimne nóżki miał
ale dobry anioł ciepłe butki dał
wziął pastuszek owce ruszył niczym wiatr przed siebie
a na niebie blask od gwiaz od gwiazd


Zawsze kiedy to śpiewa kręcą mi się łzy w oczach i pamiętam tamtą małą dziewczynkę w granatowej sukieneczce, która sama nie zachęcana przez nikogo stanęła na taborecie i śpiewała dla nas wszystkich (a moja córka zawsze strasznie nieśmiała była)

A z takich bardziej znanych uwielbiam "Oj maluśki" "Cichą noc" i wogóle uwielbiam śpiewać kolędy i piosenkę o choince, którą śpiewała mi mama jak byłam małym brzdącem a ja pamiętam ją po dziś dzień
asia2108


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 933
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 23:16
Nr użytkownika: 224




post czw, 13 lis 2003 - 19:17
Post #7

z takich mniej znanych to pastorałka, którą przyniosła z przedszkola moja niespełna pięcioletnia wówczas córcia i przecudnie odspiewała w wigilię

Był pastuszek mały na fujarce grał
pasał w górach owce i w szałasie spał
nagle aniołowie z nieba w bieli przyfrunęłi
obudzili go gdy spał, gdy spał
ref. Dziś do Betlejem trzeba nocą iść
bo narodzenia czas wypełnił sny
tam, gdzie stajenka razem z bydlÄ…tkami
leży dzieciąteczko i na sianku śpi
Był pastuszek bosy zimne nóżki miał
ale dobry anioł ciepłe butki dał
wziął pastuszek owce ruszył niczym wiatr przed siebie
a na niebie blask od gwiaz od gwiazd


Zawsze kiedy to śpiewa kręcą mi się łzy w oczach i pamiętam tamtą małą dziewczynkę w granatowej sukieneczce, która sama nie zachęcana przez nikogo stanęła na taborecie i śpiewała dla nas wszystkich (a moja córka zawsze strasznie nieśmiała była)

A z takich bardziej znanych uwielbiam "Oj maluśki" "Cichą noc" i wogóle uwielbiam śpiewać kolędy i piosenkę o choince, którą śpiewała mi mama jak byłam małym brzdącem a ja pamiętam ją po dziś dzień
Małgoś.dz
czw, 13 lis 2003 - 20:21
Oj, ja śpiewam tak koszmarnie, że...na idola bym się nadawała... icon_wink.gif ale w tej wersji idol -kosmita. icon_mrgreen.gif
Z tychże powodów - staram się nie katować ani najbliższych, ani dalszych (no, powiedzmy w kościele na mszy) swoim pieniem. Wyjątek robię tylko w okresie bożonarodzeniowym, kiedy to kolędy wychodzą ze mnie gromkim głosem. Po prostu uwielbiam je wszystkie.
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post czw, 13 lis 2003 - 20:21
Post #8

Oj, ja śpiewam tak koszmarnie, że...na idola bym się nadawała... icon_wink.gif ale w tej wersji idol -kosmita. icon_mrgreen.gif
Z tychże powodów - staram się nie katować ani najbliższych, ani dalszych (no, powiedzmy w kościele na mszy) swoim pieniem. Wyjątek robię tylko w okresie bożonarodzeniowym, kiedy to kolędy wychodzą ze mnie gromkim głosem. Po prostu uwielbiam je wszystkie.

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
kasiarybka

Go??







post czw, 13 lis 2003 - 20:25
Post #9

"Maleńka Miłość"-śpiewa Eleni,( ja przynajmniej słyszałam ją w jej wykonaniu)...
jest przepiekna....zawsze mnie wzrusza,....zawsze..

"Maleńka Miłość w złobie śpi..
Maleńką Miłość chrońmy z lękiem..
Dziś cała ziemia i niebo drży dla tej Miłości Maleńkiej."
sdw
czw, 13 lis 2003 - 20:42
Od zawsze, czyli odkąd pamietam UWIELBIAM "Nie było miejsca dla Ciebie". Zaczynam słuchac juz w pazdzierniku (kilkanascie razy dziennie), koncze tak koło marca a w pozostałych miesiacach przynajmniej raz na tydzien mnie nachodzi i sobie ja podspiewuje. I rycze jak bobr za kazdym razem.

No, kocham te kolede.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post czw, 13 lis 2003 - 20:42
Post #10

Od zawsze, czyli odkąd pamietam UWIELBIAM "Nie było miejsca dla Ciebie". Zaczynam słuchac juz w pazdzierniku (kilkanascie razy dziennie), koncze tak koło marca a w pozostałych miesiacach przynajmniej raz na tydzien mnie nachodzi i sobie ja podspiewuje. I rycze jak bobr za kazdym razem.

No, kocham te kolede.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
nedka
czw, 13 lis 2003 - 21:52
Ja również bardzo lubię "Bracia patrzcie jeno", a także "Mizerna cicha".

Oprócz tych tradycyjnych kolęd znam wiele innych, a najpiękniejsze z nich to: "Biała ziemia" i "Dziś w stajence". Śpiewa je dziecięcy zespół Ziarenko. Aha i jeszcze anglojęzyczna; zaczynająca się słowami: "See the child that Mary born".

Śpiewam na okrągło, bo uwielbiam i ... czasami muszę icon_wink.gif (praca).

Pozdrawiam cieplutko.
nedka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,015
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 22:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 272




post czw, 13 lis 2003 - 21:52
Post #11

Ja również bardzo lubię "Bracia patrzcie jeno", a także "Mizerna cicha".

Oprócz tych tradycyjnych kolęd znam wiele innych, a najpiękniejsze z nich to: "Biała ziemia" i "Dziś w stajence". Śpiewa je dziecięcy zespół Ziarenko. Aha i jeszcze anglojęzyczna; zaczynająca się słowami: "See the child that Mary born".

Śpiewam na okrągło, bo uwielbiam i ... czasami muszę icon_wink.gif (praca).

Pozdrawiam cieplutko.

--------------------
nedka
mama Natalii (18.06.2002) i Micha?ka (03.10.2004)
user posted image
user posted image
Maciejka
czw, 13 lis 2003 - 22:03
Najbardziej lubie spiewać :"Oj maluski, maluski, maluśki, kieby rękawicka, albo li tyz jakoby, jakoby, kawałecek smycka..."
A wraz z nastaniem adwentu zaczynam słuchac Preisnera i koledy Pospieszalskich. I do lutego słucham ich nieustająco. Potem rozbieram choinkę i płyty z kolędami chowam nieco głębiej na półce... I zaczynam za nimi tęsknić.
A kilka lat temu byłam na koncercie kolędowym Steczkowskich i Pospieszalskich. I strasznie mi sie ten koncert podobał. Baaardzo ciekawe aranże, takie jak lubię. Oj, chyba w tym roku zaczne słuchac koled wczesniej... icon_smile.gif
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post czw, 13 lis 2003 - 22:03
Post #12

Najbardziej lubie spiewać :"Oj maluski, maluski, maluśki, kieby rękawicka, albo li tyz jakoby, jakoby, kawałecek smycka..."
A wraz z nastaniem adwentu zaczynam słuchac Preisnera i koledy Pospieszalskich. I do lutego słucham ich nieustająco. Potem rozbieram choinkę i płyty z kolędami chowam nieco głębiej na półce... I zaczynam za nimi tęsknić.
A kilka lat temu byłam na koncercie kolędowym Steczkowskich i Pospieszalskich. I strasznie mi sie ten koncert podobał. Baaardzo ciekawe aranże, takie jak lubię. Oj, chyba w tym roku zaczne słuchac koled wczesniej... icon_smile.gif


--------------------
Maciejka


Atena
czw, 13 lis 2003 - 23:37
Ja kocham,wprost ubóstwiam śpiewać wszystkie chyba kolędy icon_razz.gif
a tak naj,naj to chyba "Cicha Noc" "Przybierzeli do Betlejem" "Oj maluśki,maluśki" "Tryjumfy króla niebieskiego"
A z płyt z kolędami najbardziej lubię(oj bardzo icon_lol.gif ) kolędy w wykonaniu Grzegorza Turnaua i Ewy Małas-Godlewskiej i "kolędy na koniec wieku" Preisnera-ale one strasznie smutne są i za każdym razem łezki mi się w oczach kręcą(szczególnie przy dwóch kolędach).A tak w ogóle to to nie są wlaściwie kolędy tylko chyba bardziej pastorałki.
Ale kocham je...
Atena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,646
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:36
SkÄ…d: Kabaty :)
Nr użytkownika: 167

GG:


post czw, 13 lis 2003 - 23:37
Post #13

Ja kocham,wprost ubóstwiam śpiewać wszystkie chyba kolędy icon_razz.gif
a tak naj,naj to chyba "Cicha Noc" "Przybierzeli do Betlejem" "Oj maluśki,maluśki" "Tryjumfy króla niebieskiego"
A z płyt z kolędami najbardziej lubię(oj bardzo icon_lol.gif ) kolędy w wykonaniu Grzegorza Turnaua i Ewy Małas-Godlewskiej i "kolędy na koniec wieku" Preisnera-ale one strasznie smutne są i za każdym razem łezki mi się w oczach kręcą(szczególnie przy dwóch kolędach).A tak w ogóle to to nie są wlaściwie kolędy tylko chyba bardziej pastorałki.
Ale kocham je...

--------------------



maggii
piÄ…, 14 lis 2003 - 08:04
Maciejko tak jak i Ty uwielbiam tą właśnie kolędę, może dlatego że góry mam tak daleko, a kocham je szalenie...

Okres bożonarodzeniowy jest najpiękniejszym dla mnie czasem całego roku liturgicznego przede wszystkim właśnie dzięki przecudnym koledom. Mogłabym godzinami słuchać w kościele tych śpiewów szczególnie, jeśli wykonuje je chór (np dziecięcy - mamy przecudny w Bojanie).
Wogóle święta Bozego Narodzenia są The Best icon_razz.gif

A tak na marginesie zapytam:Dzieci z regóły lubią śpiewanie swoich mamuś (nawet jeśli to spiewanie bardziej przypomina wycie wilka icon_lol.gif ) - te kołysanki nad podusia wspólne śpiewy przy Arce Noego - na pewno to znacie icon_biggrin.gif
Chłopaki moje tez tak mieli.
a Wiki nie. Nie znosi spiewania NICZYJEGO ( bo mojego to ja też nie chciałabym słuchać). Strasznie się wkurza gdy ktokolwiek cokolwiek zaczyna przy niej śpiewać - nawet chłopaki.
Wasze dzieci też tak maja???? Bo ja się spotykam z taka reakcją po raz pierwszy. A Wikula zachowuje się tak od urodzenia.

Uroczych spiewów przy choince!! (Wikusi zatkamy uszka wink.gif )
maggii


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 616
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 07:16
SkÄ…d: Bojano k/Gdyni
Nr użytkownika: 158




post piÄ…, 14 lis 2003 - 08:04
Post #14

Maciejko tak jak i Ty uwielbiam tą właśnie kolędę, może dlatego że góry mam tak daleko, a kocham je szalenie...

Okres bożonarodzeniowy jest najpiękniejszym dla mnie czasem całego roku liturgicznego przede wszystkim właśnie dzięki przecudnym koledom. Mogłabym godzinami słuchać w kościele tych śpiewów szczególnie, jeśli wykonuje je chór (np dziecięcy - mamy przecudny w Bojanie).
Wogóle święta Bozego Narodzenia są The Best icon_razz.gif

A tak na marginesie zapytam:Dzieci z regóły lubią śpiewanie swoich mamuś (nawet jeśli to spiewanie bardziej przypomina wycie wilka icon_lol.gif ) - te kołysanki nad podusia wspólne śpiewy przy Arce Noego - na pewno to znacie icon_biggrin.gif
Chłopaki moje tez tak mieli.
a Wiki nie. Nie znosi spiewania NICZYJEGO ( bo mojego to ja też nie chciałabym słuchać). Strasznie się wkurza gdy ktokolwiek cokolwiek zaczyna przy niej śpiewać - nawet chłopaki.
Wasze dzieci też tak maja???? Bo ja się spotykam z taka reakcją po raz pierwszy. A Wikula zachowuje się tak od urodzenia.

Uroczych spiewów przy choince!! (Wikusi zatkamy uszka wink.gif )

--------------------
Magda mama trójeczki:
Patryka /3.02.1992/ Jakuba /25.05.1995/ Wiktorii /09.12.2001/

user posted image
Berek

Go??







post piÄ…, 14 lis 2003 - 08:53
Post #15

A w kabarecie Lipińskiej jeszcze była taka pastorałka, którą śpiewała Maryla Rodowicz:

Dzieciątko się narodziło, Dzieciątko się narodziło,
Niebo ludziom otworzyło.
WitajÄ… Go narodowie, witajÄ… Go narodowie,
Ze wschodu słońca królowie.
WitajÄ… Go i pasterze, witajÄ… Go i pasterze,
Grając mu na koźlej lirze.
Witają Go i bydlęta, witają Go i bydlęta,
Chocia to nieme zwierzęta.
I my go dzisia witajmy, i my go dzisia witajmy,
Tym wineczkiem podpijajmy!
Życząc roku fortunnego, życząc roku fortunnego
Pijmy jeden do drugiego!


icon_smile.gif
Agnisma
piÄ…, 14 lis 2003 - 09:47
Moje ulubione kolędy(zresztą zawsze śpiewamy po kolacji wigilijnej w oczekiwaniu na Św.Mikołaja icon_lol.gif ):
"Wśród nocnej ciszy"
"Bóg się rodzi"
"Dzisiaj w Betlejem"
"Bóg się rodzi, moc truchleje"
"Gdy siÄ™ Chrystus rodzi"
"Jezus Malusieńki"
"Lulajże, Jezuniu"
"Mędrcy świata Monarchowie"
"Pójdźmy wszyscy do stajenki"
"Dzisiaj w Betlejem"
"W żłobie leży"
Obawiam się, że nie znam na pamięć wszystkich zwrotek, wszystkich kolęd.
Za młodu icon_wink.gif robiłyśmy z siostrą występ roku icon_lol.gif Pianio, flet, gitarka... i śpiew na głosy- było fajnie icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post piÄ…, 14 lis 2003 - 09:47
Post #16

Moje ulubione kolędy(zresztą zawsze śpiewamy po kolacji wigilijnej w oczekiwaniu na Św.Mikołaja icon_lol.gif ):
"Wśród nocnej ciszy"
"Bóg się rodzi"
"Dzisiaj w Betlejem"
"Bóg się rodzi, moc truchleje"
"Gdy siÄ™ Chrystus rodzi"
"Jezus Malusieńki"
"Lulajże, Jezuniu"
"Mędrcy świata Monarchowie"
"Pójdźmy wszyscy do stajenki"
"Dzisiaj w Betlejem"
"W żłobie leży"
Obawiam się, że nie znam na pamięć wszystkich zwrotek, wszystkich kolęd.
Za młodu icon_wink.gif robiłyśmy z siostrą występ roku icon_lol.gif Pianio, flet, gitarka... i śpiew na głosy- było fajnie icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Jutta
piÄ…, 14 lis 2003 - 10:10
Dla mnie najbardziej wzruszająca jest kolęda
"Nie było miejsca dla Ciebie"

Nie było miejsca dla Ciebie
w Betlejem w żadnej gospodzie
i narodziłeś się, Jezu,
w stajni, w ubóstwie i chłodzie.

Nie było miejsca, choć zszedłeś
jako Zbawiciel na ziemiÄ™,
by wyrwać z czarta niewoli
nieszczęsne Adama plemię.

Nie było miejsca, choć chciałeś
ludzkość przytulić do łona
i podać z krzyża grzesznikom
zbawcze, skrwawione ramiona

Nie było miejsca, choć szedłeś
ogień miłości zapalić
i przez swą mękę najdroższą
świat od zagłady ocalić.

Gdy liszki majÄ… swe jamy
i ptaszki swoje gniazdeczka,
dla Ciebie brakło gospody,
Tyś musiał szukać żłóbeczka.

A dzisiaj czemu wśród ludzi
tyle łez, jęków, katuszy?
Bo nie ma miejsca dla Ciebie
w niejednej człowieczej duszy!
Jutta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 13:22
Nr użytkownika: 859




post piÄ…, 14 lis 2003 - 10:10
Post #17

Dla mnie najbardziej wzruszająca jest kolęda
"Nie było miejsca dla Ciebie"

Nie było miejsca dla Ciebie
w Betlejem w żadnej gospodzie
i narodziłeś się, Jezu,
w stajni, w ubóstwie i chłodzie.

Nie było miejsca, choć zszedłeś
jako Zbawiciel na ziemiÄ™,
by wyrwać z czarta niewoli
nieszczęsne Adama plemię.

Nie było miejsca, choć chciałeś
ludzkość przytulić do łona
i podać z krzyża grzesznikom
zbawcze, skrwawione ramiona

Nie było miejsca, choć szedłeś
ogień miłości zapalić
i przez swą mękę najdroższą
świat od zagłady ocalić.

Gdy liszki majÄ… swe jamy
i ptaszki swoje gniazdeczka,
dla Ciebie brakło gospody,
Tyś musiał szukać żłóbeczka.

A dzisiaj czemu wśród ludzi
tyle łez, jęków, katuszy?
Bo nie ma miejsca dla Ciebie
w niejednej człowieczej duszy!


--------------------
Moja wolność kończy się tam, gdzie zaczynaja prawa drugiego człowieka ...
Babcia Mateuszka 16.08.2003 i Julii 17.03.2006
Kocurek
piÄ…, 14 lis 2003 - 18:47
A ja mam skądś płytę z kolędami Pospieszalskich i Steczkowskich. Te dwie rodziny skrzyknęły się i wraz z górolami (kapeli S. Karpiela-Bułecki)nagrali prze-prze-prze-cudowną płytę z kolędami, tak piękną, że ech.........

Najpiękniejsze (dla mnie) są dwie napisane specjalnie dla tej płyty: "Kolęda dobrych ludzi woli" i "Kolęda płynie z wysokości", ta ostatnia do słów księdza J. Twardowskiego. Polecam gorąco, także ze względu na świetne aranżacje kolęd znanych wszystkim oraz oczywiście te "po górolsku", no i rewelacyjną, oberkową "Północ już była".
R-E-W-E-L-A-C-J-A
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post piÄ…, 14 lis 2003 - 18:47
Post #18

A ja mam skądś płytę z kolędami Pospieszalskich i Steczkowskich. Te dwie rodziny skrzyknęły się i wraz z górolami (kapeli S. Karpiela-Bułecki)nagrali prze-prze-prze-cudowną płytę z kolędami, tak piękną, że ech.........

Najpiękniejsze (dla mnie) są dwie napisane specjalnie dla tej płyty: "Kolęda dobrych ludzi woli" i "Kolęda płynie z wysokości", ta ostatnia do słów księdza J. Twardowskiego. Polecam gorąco, także ze względu na świetne aranżacje kolęd znanych wszystkim oraz oczywiście te "po górolsku", no i rewelacyjną, oberkową "Północ już była".
R-E-W-E-L-A-C-J-A

--------------------
Maciejka
piÄ…, 14 lis 2003 - 20:17
Kocurek!
To jest własnie ta moja ukochana płyta!!! I jak słyszę fragment "żołnierza z ołowiu tez serce boli" to mnie chwyta cos za gardło i puścić nie chce za nic...
Zgadzam sie to REWELACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post piÄ…, 14 lis 2003 - 20:17
Post #19

Kocurek!
To jest własnie ta moja ukochana płyta!!! I jak słyszę fragment "żołnierza z ołowiu tez serce boli" to mnie chwyta cos za gardło i puścić nie chce za nic...
Zgadzam sie to REWELACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


--------------------
Maciejka


Aseti
sob, 15 lis 2003 - 13:48
Ja bardzo lubię koledę "Graj kolędo, graj" oraz "W Betlejem"( śpiewane przez zespół dzieciecy Varsovia i dla nich właśnie napisane).
Kiedy słucham tych utworów, aż mnie ciarki przechodzą.

Po za tym z bardziej znanych : "Cicha noc". "Lulajże Jezuniu", "Mizerna Cicha"

A swoją drogą, jeżeli ktoś będzie zainteresowany, to 21 listopada w Sali Kongresowej PKiN odbędzie się jubileuszowy ( 25-o lecie) koncert ww. zespołu.
Ja się wybieram. To nie tylko koncert, ale także wspaniałe widowisko. Można zabrać dzieciaczki, na pewno będą dobrze się bawiły
Aseti


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 402
Dołączył: pon, 03 lis 03 - 15:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,160




post sob, 15 lis 2003 - 13:48
Post #20

Ja bardzo lubię koledę "Graj kolędo, graj" oraz "W Betlejem"( śpiewane przez zespół dzieciecy Varsovia i dla nich właśnie napisane).
Kiedy słucham tych utworów, aż mnie ciarki przechodzą.

Po za tym z bardziej znanych : "Cicha noc". "Lulajże Jezuniu", "Mizerna Cicha"

A swoją drogą, jeżeli ktoś będzie zainteresowany, to 21 listopada w Sali Kongresowej PKiN odbędzie się jubileuszowy ( 25-o lecie) koncert ww. zespołu.
Ja się wybieram. To nie tylko koncert, ale także wspaniałe widowisko. Można zabrać dzieciaczki, na pewno będą dobrze się bawiły
> Ulubione, dziwne, maÅ‚o znane kolÄ™dy i Å›wiÄ…teczne piosenki
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 02:29
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama