Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

gwarancja na plombÄ™?

, bo wypadła :(
> , bo wypadÅ‚a :(
niewidzialna
śro, 07 sty 2009 - 22:34
Od kilku miesięcy intensywnie leczyłam zęby i niestety musiałam to robić prywatnie, wyleczyłam wszystkie i szczęśliwa pożegnałam się z dentystką przed świętami a wczoraj wypadła mi plomba, nie wiem jak długo ja miałam ale myślę, że nie dłużej jak pół roku, plombki oczywiście światłoutwardzalne i każda 70zł i nie uśmiecha mi sie płacić znów za to co zostało zrobione, bo przecież wypaść nie powinna skoro zrobiona dobrze.Tak więc pytam,może któraś w takiej sytuacji była, czy gwarancja jakaś ja plomby jest? Jutro mam wizytę, nie chciałabym się wykłócać bo nie lubię tego,ale chciałabym wiedzieć czy jakieś prawo by w ramach gwarancji za wizytę nie płacić .

dopisuję że znalazłam info w necie że gwarancja jest na rok ...ale i tak pytam czy któraś w takiej sytuacji była icon_wink.gif

Ten post edytował niewidzialna śro, 07 sty 2009 - 23:08
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
SkÄ…d: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post śro, 07 sty 2009 - 22:34
Post #1

Od kilku miesięcy intensywnie leczyłam zęby i niestety musiałam to robić prywatnie, wyleczyłam wszystkie i szczęśliwa pożegnałam się z dentystką przed świętami a wczoraj wypadła mi plomba, nie wiem jak długo ja miałam ale myślę, że nie dłużej jak pół roku, plombki oczywiście światłoutwardzalne i każda 70zł i nie uśmiecha mi sie płacić znów za to co zostało zrobione, bo przecież wypaść nie powinna skoro zrobiona dobrze.Tak więc pytam,może któraś w takiej sytuacji była, czy gwarancja jakaś ja plomby jest? Jutro mam wizytę, nie chciałabym się wykłócać bo nie lubię tego,ale chciałabym wiedzieć czy jakieś prawo by w ramach gwarancji za wizytę nie płacić .

dopisuję że znalazłam info w necie że gwarancja jest na rok ...ale i tak pytam czy któraś w takiej sytuacji była icon_wink.gif

--------------------
TakaSobieJedna



Ciocia Magda
czw, 08 sty 2009 - 08:43
Ja wczoraj miałam zakładaną ponownie plombę, która wypadła mi po kilku miesiącach w paszczy. Nic nie płaciłam. Najlepiej zadzwoń do dentystki i zapytaj, czy założy Ci tę plombę ponownie w ramach gwarancji - a dopiero jeśli nie, to szukaj paragrafu.

A swoją drogą, to ja raczej zmienię dentystę - bo kto to słyszał, żeby plomby wypadały.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post czw, 08 sty 2009 - 08:43
Post #2

Ja wczoraj miałam zakładaną ponownie plombę, która wypadła mi po kilku miesiącach w paszczy. Nic nie płaciłam. Najlepiej zadzwoń do dentystki i zapytaj, czy założy Ci tę plombę ponownie w ramach gwarancji - a dopiero jeśli nie, to szukaj paragrafu.

A swoją drogą, to ja raczej zmienię dentystę - bo kto to słyszał, żeby plomby wypadały.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Tobatka
czw, 08 sty 2009 - 09:28
Moje plomby nigdy nie wypadły. Chodzę prywatnie, płacę majątek za wizytę, ale nie ma problemu z gwarancją.. Zawsze mogę iść, powiedzieć, że coś mi nie pasuje (a to jeszcze coś boli, a to trzeba plombę doszlifować, bo jednak wystaje za mocno...).
Raz uznał, że może nie trzeba leczyć kanałowo, zaplombował, ale po jakichś 3 miesiącach, kiedy znowu zaczęło boleć zrobił kanałowo, ale nie płaciłam za nową plombę, a jedynie za same kanały. Czyli jednak uznał, że popełnił błąd, źle ocenił sytuację i mogłam jednak od razu mieć kanałowe leczenie i jedno plombowanie i znieczulenie... icon_smile.gif

PS. Właśnie zbieram na następny ząb, uffff...
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post czw, 08 sty 2009 - 09:28
Post #3

Moje plomby nigdy nie wypadły. Chodzę prywatnie, płacę majątek za wizytę, ale nie ma problemu z gwarancją.. Zawsze mogę iść, powiedzieć, że coś mi nie pasuje (a to jeszcze coś boli, a to trzeba plombę doszlifować, bo jednak wystaje za mocno...).
Raz uznał, że może nie trzeba leczyć kanałowo, zaplombował, ale po jakichś 3 miesiącach, kiedy znowu zaczęło boleć zrobił kanałowo, ale nie płaciłam za nową plombę, a jedynie za same kanały. Czyli jednak uznał, że popełnił błąd, źle ocenił sytuację i mogłam jednak od razu mieć kanałowe leczenie i jedno plombowanie i znieczulenie... icon_smile.gif

PS. Właśnie zbieram na następny ząb, uffff...
jaAga*
czw, 08 sty 2009 - 09:34
Ja miałam kiedyś tak u*****liwego zęba, że chyba ze 3 razy był robiony, moja dentystka wzięła za plombę tylko za pierwszym razem, nawet nie byłam tego świadoma i byłam przygotowana że coś zapłacę.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post czw, 08 sty 2009 - 09:34
Post #4

Ja miałam kiedyś tak u*****liwego zęba, że chyba ze 3 razy był robiony, moja dentystka wzięła za plombę tylko za pierwszym razem, nawet nie byłam tego świadoma i byłam przygotowana że coś zapłacę.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
Kocisława zwana...
piÄ…, 09 sty 2009 - 09:42
na pewno jest roczna gwarancja na plombę.też miałam ząb,którego "żadna plomba się sie nie trzymała".Stomatolog męczył się z nim 4 razy 21.gif Płaciłam tylko raz 06.gif Dodam,że to sprawdzony fachowiec i wcześniej nic takiego się nie zdarzyło.
Kocisława zwana...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,274
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 22:17
SkÄ…d: olsztyn
Nr użytkownika: 14,326




post piÄ…, 09 sty 2009 - 09:42
Post #5

na pewno jest roczna gwarancja na plombę.też miałam ząb,którego "żadna plomba się sie nie trzymała".Stomatolog męczył się z nim 4 razy 21.gif Płaciłam tylko raz 06.gif Dodam,że to sprawdzony fachowiec i wcześniej nic takiego się nie zdarzyło.

--------------------
Aśka-mama Marty

Warkoty-koty z Warmii
olivia
piÄ…, 09 sty 2009 - 20:44
Niestety tez mialam taki problem , normalnie gwarancja obejmuje przez rok czasu.
olivia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 13:43
SkÄ…d: francja
Nr użytkownika: 8,059

GG:


post piÄ…, 09 sty 2009 - 20:44
Post #6

Niestety tez mialam taki problem , normalnie gwarancja obejmuje przez rok czasu.

--------------------

mama_do_kwadratu
piÄ…, 09 sty 2009 - 20:51
wypadła mi raz, poszłam i nie było problemu- powtórka z rozrywki gratis

mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post piÄ…, 09 sty 2009 - 20:51
Post #7

wypadła mi raz, poszłam i nie było problemu- powtórka z rozrywki gratis



--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
rtonka
śro, 14 sty 2009 - 23:03
Mi dwa razy wypadla plomba i w ramach gwarancji gratis mialam zrobiona
rtonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,791
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 19:03
Nr użytkownika: 14,248




post śro, 14 sty 2009 - 23:03
Post #8

Mi dwa razy wypadla plomba i w ramach gwarancji gratis mialam zrobiona

--------------------
Kacper, Igor

niewidzialna
śro, 14 sty 2009 - 23:25
poszłam do dentysty, okazało się że tego zęba robiłam jeszcze w czasie ciąży więc i tak gwarancja tego nie obejmuje, tzn na spokojnie powiedziałam ze wypadło,ona sprawdziła i wyjaśniła co i jak. No i zabiła mnie tym co dalej mnie czeka,zaoferowała odlew cementowy, koronkę i nie wiem co jeszcze, z tego szoku że tyle trzeba przy tym zębie zrobić zapamiętałam tylko ceny 37.gif najtaniej byłoby go wyrwać icon_razz.gif
W sumie te wiadomości i tak sie przydały, bo koleżance wypadła plomba w dwa tygodnie po założeniu więc już wie co ma zrobić icon_wink.gif
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
SkÄ…d: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post śro, 14 sty 2009 - 23:25
Post #9

poszłam do dentysty, okazało się że tego zęba robiłam jeszcze w czasie ciąży więc i tak gwarancja tego nie obejmuje, tzn na spokojnie powiedziałam ze wypadło,ona sprawdziła i wyjaśniła co i jak. No i zabiła mnie tym co dalej mnie czeka,zaoferowała odlew cementowy, koronkę i nie wiem co jeszcze, z tego szoku że tyle trzeba przy tym zębie zrobić zapamiętałam tylko ceny 37.gif najtaniej byłoby go wyrwać icon_razz.gif
W sumie te wiadomości i tak sie przydały, bo koleżance wypadła plomba w dwa tygodnie po założeniu więc już wie co ma zrobić icon_wink.gif

--------------------
TakaSobieJedna



rtonka
śro, 14 sty 2009 - 23:29
niewidzialna nie zazdroszcze, a ktory to zab, bo jak gdzies niewidoczny z tylu to ja bym wyrwala
rtonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,791
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 19:03
Nr użytkownika: 14,248




post śro, 14 sty 2009 - 23:29
Post #10

niewidzialna nie zazdroszcze, a ktory to zab, bo jak gdzies niewidoczny z tylu to ja bym wyrwala

--------------------
Kacper, Igor

rtonka
śro, 14 sty 2009 - 23:30
A jak cena za zrobienie tego zeba?
rtonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,791
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 19:03
Nr użytkownika: 14,248




post śro, 14 sty 2009 - 23:30
Post #11

A jak cena za zrobienie tego zeba?

--------------------
Kacper, Igor

niewidzialna
czw, 15 sty 2009 - 00:35
górna piątka i myślę że jego brak byłby widoczny,mężowi w tym samym miejscu też brakuje i to widać, ale on wyższy jest,ja widzę patrząc od dołu, a cena, za zrobienie tak super z koronką i odciskiem cementowym (chyba jakoś tak) bo dużą cześć zęba trzeba odbudować : 700zł, możliwa jest też tańsza wersja,220zł ale nie gwarantująca takiej trwałości nie wiem już dokładnie co i jak miałoby być zrobione bo po usłyszeniu "700"zł zaszumiało mi w głowie
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
SkÄ…d: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post czw, 15 sty 2009 - 00:35
Post #12

górna piątka i myślę że jego brak byłby widoczny,mężowi w tym samym miejscu też brakuje i to widać, ale on wyższy jest,ja widzę patrząc od dołu, a cena, za zrobienie tak super z koronką i odciskiem cementowym (chyba jakoś tak) bo dużą cześć zęba trzeba odbudować : 700zł, możliwa jest też tańsza wersja,220zł ale nie gwarantująca takiej trwałości nie wiem już dokładnie co i jak miałoby być zrobione bo po usłyszeniu "700"zł zaszumiało mi w głowie

--------------------
TakaSobieJedna



rtonka
czw, 15 sty 2009 - 09:59
niezla ta kwota za tego zeba
rtonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,791
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 19:03
Nr użytkownika: 14,248




post czw, 15 sty 2009 - 09:59
Post #13

niezla ta kwota za tego zeba

--------------------
Kacper, Igor

> gwarancja na plombÄ™?, bo wypadÅ‚a :(
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 18:00
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama