Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Obrazy przedstawiajÄ…ce spotkania towarzyskie

, posiłki, bale itp.
> , posiÅ‚ki, bale itp.
Pronto
sob, 28 mar 2009 - 07:44
Szukam jak w temacie.
Chodzi mi o obrazy z dowolnej epoki i wykonane dowolnÄ… technikÄ….

Znalazłam na razie Śniadanie wioślarzy Renoira, ale to za mało.



Znawców malarstwa bardzo proszę o pomoc.
Pronto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,077
Dołączył: pią, 24 lut 06 - 21:41
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,042

GG:


post sob, 28 mar 2009 - 07:44
Post #1

Szukam jak w temacie.
Chodzi mi o obrazy z dowolnej epoki i wykonane dowolnÄ… technikÄ….

Znalazłam na razie Śniadanie wioślarzy Renoira, ale to za mało.



Znawców malarstwa bardzo proszę o pomoc.
aluc

Go??







post sob, 28 mar 2009 - 09:56
Post #2

Åšniadanie na trawie Moneta
Śniadanie na trawie Maneta icon_biggrin.gif (plus nieskończenie wiele innych wariacji tematu)
Ostatnia wieczerza da Vinci (plus nieskończenie wiele innych wersji innych artystów, David La Chapelle zrobił dość interesującą wresję foto)
Uczta Baltazara Rembrandta
Chłopskie wesele Breughla starszego
Turecka łaźnia Ingresa

wklikaj sobie w google wyszukiwanie grafik wedle słów Edward Hopper (motywy kawiarniane), Vermeer, Jack Vettriano
Bosanova
sob, 28 mar 2009 - 10:47
Tycjan - Koncert wiejski
Bosanova


Grupa: Zbanowani
Postów: 1,737
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 13:08
Nr użytkownika: 14,153




post sob, 28 mar 2009 - 10:47
Post #3

Tycjan - Koncert wiejski
Pronto
sob, 28 mar 2009 - 12:23
Dzięki wielkie, szczególnie za Hoppera.

Zastanawia mnie, co miał w głowie Manet produkując Śniadanie na trawie. Chodzi mi o ideę - dlaczego mężczyźni na tym obrazie konsumują w odzieży, a kobieta jak ją Pan Bóg stworzył? Ktoś wie?

Chodzi mi o to:


Przy okazji znalazłam Tissota:


Będę wdzięczna za więcej, również grafik, chętnie ze starych gazet.
Pronto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,077
Dołączył: pią, 24 lut 06 - 21:41
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,042

GG:


post sob, 28 mar 2009 - 12:23
Post #4

Dzięki wielkie, szczególnie za Hoppera.

Zastanawia mnie, co miał w głowie Manet produkując Śniadanie na trawie. Chodzi mi o ideę - dlaczego mężczyźni na tym obrazie konsumują w odzieży, a kobieta jak ją Pan Bóg stworzył? Ktoś wie?

Chodzi mi o to:


Przy okazji znalazłam Tissota:


Będę wdzięczna za więcej, również grafik, chętnie ze starych gazet.
mama_do_kwadratu
sob, 28 mar 2009 - 12:30


mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 28 mar 2009 - 12:30
Post #5





--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Bosanova
sob, 28 mar 2009 - 15:21
CYTAT(Liberi @ Sat, 28 Mar 2009 - 11:23) *
.

Zastanawia mnie, co miał w głowie Manet produkując Śniadanie na trawie. Chodzi mi o ideę - dlaczego mężczyźni na tym obrazie konsumują w odzieży, a kobieta jak ją Pan Bóg stworzył? Ktoś wie?

Z wikipedii:

Åšniadanie na trawie [edytuj]

Śniadanie na trawie (fr. Le déjeuner sur l'herbe)Obraz został wystawiony w 1863 r. w Salonie Odrzuconych. Śniadanie na trawie (1862-1863) Maneta wywołało ogromne poruszenie wśród mieszkańców Paryża. Manet ukazał w nim nagą kobietę siedzącą obok dwóch modnie ubranych mężczyzn (modelami był brat malarza Gustave oraz przyszły szwagier Ferdinand Leenhoff), kobieta (prostytutka Victorine Meurent) patrzyła wyzywająco na widza, a cała scena rozgrywała się w zakątku jednego z paryskich lasków, który bez problemu każdy Paryżanin mógł rozpoznać. Źródłem tych postaci był jeden z najczęściej kopiowanych obrazów Luwru - Koncert wiejski przypisywany obecnie Tycjanowi (wcześniej Giorgione) - skąd artysta wziął motyw nagiej kobiety wśród ubranych mężczyzn oraz grupa klasycznych bóstw według Rafaela (sztych Marcantonio Raimondi Sąd Parysa ok. 1520). Manet jednak nie skopiował kompozycji Rafaela, lecz wykorzystał jej ogólny zarys, transponując postacie na współczesny mu wygląd. Kompozycja Rafaela została przez Maneta wskrzeszona w sposób tak twórczy i oryginalny, że przez długi czas nikt nie dostrzegł zapożyczenia.

Bosanova


Grupa: Zbanowani
Postów: 1,737
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 13:08
Nr użytkownika: 14,153




post sob, 28 mar 2009 - 15:21
Post #6

CYTAT(Liberi @ Sat, 28 Mar 2009 - 11:23) *
.

Zastanawia mnie, co miał w głowie Manet produkując Śniadanie na trawie. Chodzi mi o ideę - dlaczego mężczyźni na tym obrazie konsumują w odzieży, a kobieta jak ją Pan Bóg stworzył? Ktoś wie?

Z wikipedii:

Åšniadanie na trawie [edytuj]

Śniadanie na trawie (fr. Le déjeuner sur l'herbe)Obraz został wystawiony w 1863 r. w Salonie Odrzuconych. Śniadanie na trawie (1862-1863) Maneta wywołało ogromne poruszenie wśród mieszkańców Paryża. Manet ukazał w nim nagą kobietę siedzącą obok dwóch modnie ubranych mężczyzn (modelami był brat malarza Gustave oraz przyszły szwagier Ferdinand Leenhoff), kobieta (prostytutka Victorine Meurent) patrzyła wyzywająco na widza, a cała scena rozgrywała się w zakątku jednego z paryskich lasków, który bez problemu każdy Paryżanin mógł rozpoznać. Źródłem tych postaci był jeden z najczęściej kopiowanych obrazów Luwru - Koncert wiejski przypisywany obecnie Tycjanowi (wcześniej Giorgione) - skąd artysta wziął motyw nagiej kobiety wśród ubranych mężczyzn oraz grupa klasycznych bóstw według Rafaela (sztych Marcantonio Raimondi Sąd Parysa ok. 1520). Manet jednak nie skopiował kompozycji Rafaela, lecz wykorzystał jej ogólny zarys, transponując postacie na współczesny mu wygląd. Kompozycja Rafaela została przez Maneta wskrzeszona w sposób tak twórczy i oryginalny, że przez długi czas nikt nie dostrzegł zapożyczenia.

Kocisława zwana...
sob, 28 mar 2009 - 20:13
Tadeusz Makowski "Posiłek chłopów"



Giovanni Bellini "Uczta bogów"



Zygmunt Waliszewski "Uczta"



Władysław Bakałowicz "Bal na dworze Henryka Walezego"



Józef Charyton "W biednej dzielnicy żydowskiej oczekiwanie na posiłek"



"Uczta"



Teofil Kwiatkowski "Bal w Hotel Lambert w Paryżu"

Kocisława zwana...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,274
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 22:17
SkÄ…d: olsztyn
Nr użytkownika: 14,326




post sob, 28 mar 2009 - 20:13
Post #7

Tadeusz Makowski "Posiłek chłopów"



Giovanni Bellini "Uczta bogów"



Zygmunt Waliszewski "Uczta"



Władysław Bakałowicz "Bal na dworze Henryka Walezego"



Józef Charyton "W biednej dzielnicy żydowskiej oczekiwanie na posiłek"



"Uczta"



Teofil Kwiatkowski "Bal w Hotel Lambert w Paryżu"



--------------------
Aśka-mama Marty

Warkoty-koty z Warmii
eve69
sob, 28 mar 2009 - 22:40
CYTAT(Liberi @ Sat, 28 Mar 2009 - 13:23) *
Dzięki wielkie, szczególnie za Hoppera.

Zastanawia mnie, co miał w głowie Manet produkując Śniadanie na trawie. Chodzi mi o ideę - dlaczego mężczyźni na tym obrazie konsumują w odzieży, a kobieta jak ją Pan Bóg stworzył? Ktoś wie?

Chodzi mi o to:


to ironia - podobnie jak w przypadku Olimpii- obraz zostal namalowany tak, zeby nie bylo watpliwosci ze powstal w studio, a nie w plenerze. Zamiast klasycznej scenki rodziajowej Manet wybral naga kobiete i mezczyzn w codziennych ubraniach zeby pokazac dwie kontastujace rzeczywistosci. Mezczyzni sa jakby zywcem przenieseni z kanapy w salonie, a kobieta - jest prawdziwa. Zgodnie z tadycja malarska to ona 'pasuje' do dekoracji a oni sa jakby poza ramami, tradycyjne ole sa odwrocone- bo zgodnie z tadycja to ona bylaby obserwowana przez odbiorce, bogatyc mieszczucow ktorzy byliby poza ramami obrazu. Tutaj - ona, naga dziewczyna jest najwazniejsza, a reszta obrazu udaje, ze jej nie ma, ze wszystko jest normalne. Mezczyzni zacowuja sie jakby byla pomnikiem




edit: napisalam o Olimpii bo mnie Bosa zmylila tym tycjanem.


Co robisz fajnego?

Ten post edytował eve69 sob, 28 mar 2009 - 23:03
eve69


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,742
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 17:15
SkÄ…d: Trajsiti
Nr użytkownika: 1,966




post sob, 28 mar 2009 - 22:40
Post #8

CYTAT(Liberi @ Sat, 28 Mar 2009 - 13:23) *
Dzięki wielkie, szczególnie za Hoppera.

Zastanawia mnie, co miał w głowie Manet produkując Śniadanie na trawie. Chodzi mi o ideę - dlaczego mężczyźni na tym obrazie konsumują w odzieży, a kobieta jak ją Pan Bóg stworzył? Ktoś wie?

Chodzi mi o to:


to ironia - podobnie jak w przypadku Olimpii- obraz zostal namalowany tak, zeby nie bylo watpliwosci ze powstal w studio, a nie w plenerze. Zamiast klasycznej scenki rodziajowej Manet wybral naga kobiete i mezczyzn w codziennych ubraniach zeby pokazac dwie kontastujace rzeczywistosci. Mezczyzni sa jakby zywcem przenieseni z kanapy w salonie, a kobieta - jest prawdziwa. Zgodnie z tadycja malarska to ona 'pasuje' do dekoracji a oni sa jakby poza ramami, tradycyjne ole sa odwrocone- bo zgodnie z tadycja to ona bylaby obserwowana przez odbiorce, bogatyc mieszczucow ktorzy byliby poza ramami obrazu. Tutaj - ona, naga dziewczyna jest najwazniejsza, a reszta obrazu udaje, ze jej nie ma, ze wszystko jest normalne. Mezczyzni zacowuja sie jakby byla pomnikiem




edit: napisalam o Olimpii bo mnie Bosa zmylila tym tycjanem.


Co robisz fajnego?

--------------------
Franio 14.05.2007
Jasinek 04.01.2012

"The moment you settle for less, you get less than you settled for."
"Taught from infancy that beauty is woman's sceptre, the mind shapes itself to the body, and roaming round its gilt cage, only seeks to adorn its prison."

/Mary Wollstonecraft/
Pronto
pon, 30 mar 2009 - 21:04
eve, szukam inspiracji do pewnego projektu.
Na razie dalej mam pustkę, ale za to niektóre obrazy, które znalazłam tak mi się podobają, że sobie chyba reprodukcję sprawię.

Przez przypadek znalazłam taką artystkę - obrazy Olgi Kost. Szczególnie podobają mi się jej obrazy kobiet, ale nie te, które wzoruje na Witkacym, tylko te bajkowe.
Pronto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,077
Dołączył: pią, 24 lut 06 - 21:41
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,042

GG:


post pon, 30 mar 2009 - 21:04
Post #9

eve, szukam inspiracji do pewnego projektu.
Na razie dalej mam pustkę, ale za to niektóre obrazy, które znalazłam tak mi się podobają, że sobie chyba reprodukcję sprawię.

Przez przypadek znalazłam taką artystkę - obrazy Olgi Kost. Szczególnie podobają mi się jej obrazy kobiet, ale nie te, które wzoruje na Witkacym, tylko te bajkowe.
eve69
pon, 30 mar 2009 - 21:38
koty sa super:) dzieki za link
eve69


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,742
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 17:15
SkÄ…d: Trajsiti
Nr użytkownika: 1,966




post pon, 30 mar 2009 - 21:38
Post #10

koty sa super:) dzieki za link

--------------------
Franio 14.05.2007
Jasinek 04.01.2012

"The moment you settle for less, you get less than you settled for."
"Taught from infancy that beauty is woman's sceptre, the mind shapes itself to the body, and roaming round its gilt cage, only seeks to adorn its prison."

/Mary Wollstonecraft/
chaton
sob, 18 lip 2009 - 14:52
CYTAT(Liberi @ Sat, 28 Mar 2009 - 13:23) *
Dzięki wielkie, szczególnie za Hoppera.

Zastanawia mnie, co miał w głowie Manet produkując Śniadanie na trawie. Chodzi mi o ideę - dlaczego mężczyźni na tym obrazie konsumują w odzieży, a kobieta jak ją Pan Bóg stworzył? Ktoś wie?

Chodzi mi o to:


Przy okazji znalazłam Tissota:


Będę wdzięczna za więcej, również grafik, chętnie ze starych gazet.




już służę tłumaczeniem:
Pani myśli: "o czymś zapomniałam, tylko o czym?"
Druga pani (w bieliźnie): "Zobaczcie, tam jest pełno grzybków halucynogennych!"
Pan na prawo: "cool, spróbujcie trawki, jest mocna!"
Pan na lewo: "K...wa, jestem narajany".
Voilà.

Ten post edytował chaton sob, 18 lip 2009 - 15:01
chaton


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,486
Dołączył: pon, 15 wrz 08 - 16:39
Nr użytkownika: 21,762




post sob, 18 lip 2009 - 14:52
Post #11

CYTAT(Liberi @ Sat, 28 Mar 2009 - 13:23) *
Dzięki wielkie, szczególnie za Hoppera.

Zastanawia mnie, co miał w głowie Manet produkując Śniadanie na trawie. Chodzi mi o ideę - dlaczego mężczyźni na tym obrazie konsumują w odzieży, a kobieta jak ją Pan Bóg stworzył? Ktoś wie?

Chodzi mi o to:


Przy okazji znalazłam Tissota:


Będę wdzięczna za więcej, również grafik, chętnie ze starych gazet.




już służę tłumaczeniem:
Pani myśli: "o czymś zapomniałam, tylko o czym?"
Druga pani (w bieliźnie): "Zobaczcie, tam jest pełno grzybków halucynogennych!"
Pan na prawo: "cool, spróbujcie trawki, jest mocna!"
Pan na lewo: "K...wa, jestem narajany".
Voilà.

--------------------
Duza: 15 maj 2007

Maly: 15 styczen 2013


(*) 24/08/2011; (*) 26/12/2011
> Obrazy przedstawiajÄ…ce spotkania towarzyskie, posiÅ‚ki, bale itp.
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 20:35
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama