Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Opryszczkowe zapalenie jamy ustnej i gardla

> 


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 02 sie 2010 - 16:56
Post #1

Siedze i rycze. Moja mala 17 miesieczna coreczka jest u babci. 750km stad. Jedziemy tam za 4 dni.
I tak sie stalo, ze nabawila sie opryszczowego zapalenia jamy ustnej i gardla.
Do mamy dzwonie doslownie co godzine.
Laura dostala anybiotyk i jakas masc do smarowania w jamie ustnej, ktora przygotowali w aptece.
Miala tez goraczke, wiec rowniez nurofen.
Mama mowi, ze dziecko strasznie cierpi, caly czas kwili lub placze, nie moze spac, nic nie je, nic nie pije.
Antybiotykiem pluje. Wlasnie mama pojechala z nia na pogotowie, zeby pomogli jej podac lek, bo wlasciwie to jest niemozliwe.
Cala jama ustna w bialych pekajacych pecherzykach, rowniez na ustach.
Dziecko straszliwie cierpi. Lekarka powiedziala podobno, ze to potrwa z tydzien, az sie odbuduje nowa tkanka.
Nie potrafie sobie znalezc miejsca, chodze i rycze, nawet nie moge jej przytulic.
Moze ktoras z was zna jakies sposoby, jak mozna dziecku troszke ulzyc, co robic???
Boje sie, ze sie odwodni, bo nie chce brac NIC do ust. NIC. Jestem zalamana
Dirty Diana
pon, 02 sie 2010 - 17:06
Nie mogę Ci niczego mądrego napisać, nie wiem, jak można pomóc Twojej córeczce. Współczuję i Tobie i jej. Trzymam kciuki, żeby choroba szybko się skończyła.
Dirty Diana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,791
Dołączył: czw, 03 kwi 08 - 15:54
Nr użytkownika: 19,139




post pon, 02 sie 2010 - 17:06
Post #2

Nie mogę Ci niczego mądrego napisać, nie wiem, jak można pomóc Twojej córeczce. Współczuję i Tobie i jej. Trzymam kciuki, żeby choroba szybko się skończyła.

--------------------
Zuzka80
pon, 02 sie 2010 - 21:20
Madzik bardzo Wam współczuję. Wyobrażam sobie co musisz czuć będąc tak daleko. A Amelka jest u babci czy w domu? Jeśli u babci to trzeba by może ją odseparować jakoś a przynajmniej bardzo pilnować żeby nie brała do buzi zabawek małej i nie dawała jej całusów. Ale to pewnie wiecie...nie wiem co napisać. Może chłodną wodą po troszeczkę poić, albo płynami z elektrolitami (?). Mocno przytulam przytul.gif

Ten post edytował Zuzka80 pon, 02 sie 2010 - 21:22
Zuzka80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,349
Dołączył: wto, 04 kwi 06 - 19:56
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 5,484




post pon, 02 sie 2010 - 21:20
Post #3

Madzik bardzo Wam współczuję. Wyobrażam sobie co musisz czuć będąc tak daleko. A Amelka jest u babci czy w domu? Jeśli u babci to trzeba by może ją odseparować jakoś a przynajmniej bardzo pilnować żeby nie brała do buzi zabawek małej i nie dawała jej całusów. Ale to pewnie wiecie...nie wiem co napisać. Może chłodną wodą po troszeczkę poić, albo płynami z elektrolitami (?). Mocno przytulam przytul.gif

--------------------
Zuzia

Paulinka
KM
pon, 02 sie 2010 - 22:01
Magda, współczuję, bo Kacper też przechodził zapalenie jamy ustnej jak był w wieku Twojej córki, tyle że nie opryszczkowe-nie miał bąbelków, a plamy jakby afty. Oprócz antybiotyku i środków przeciwbólowych miał podawaną nystatynę i cebion.
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post pon, 02 sie 2010 - 22:01
Post #4

Magda, współczuję, bo Kacper też przechodził zapalenie jamy ustnej jak był w wieku Twojej córki, tyle że nie opryszczkowe-nie miał bąbelków, a plamy jakby afty. Oprócz antybiotyku i środków przeciwbólowych miał podawaną nystatynę i cebion.
As-ia
pon, 02 sie 2010 - 22:22
U Nas przy zapaleniu jamy ustnej ogromną ulgę przynosił fiolet gencjany (na wodzie) ,przy zapaleniu opryszczkowym też można go stosować .Jest co prawda mocno brudzący ,ale działanie ma niezawodne .
Magdamelka współczuję km.które Was dzielą przytul.gif

edit.
przed jedzeniem dobrze jest znieczulić buzie tantum verde ,
Makaremu to bardzo pomagało

Ten post edytował asiunia219 pon, 02 sie 2010 - 22:27
As-ia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,981
Dołączył: czw, 07 lut 08 - 11:56
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 18,050




post pon, 02 sie 2010 - 22:22
Post #5

U Nas przy zapaleniu jamy ustnej ogromną ulgę przynosił fiolet gencjany (na wodzie) ,przy zapaleniu opryszczkowym też można go stosować .Jest co prawda mocno brudzący ,ale działanie ma niezawodne .
Magdamelka współczuję km.które Was dzielą przytul.gif

edit.
przed jedzeniem dobrze jest znieczulić buzie tantum verde ,
Makaremu to bardzo pomagało

--------------------
pierworodna 13.04.2006r.
drugorodny 05.10.2008r. trzeciorodna 03.07.2015.


Dziecko jest chodzÄ…cym cudem, jedynym, wyjÄ…tkowym i niezastÄ…pionym.
semi
pon, 02 sie 2010 - 22:33
kiedyś lezałam z Leosiem w szpitalu i tam było dzieciątko z takim zapaleniem. smarowano mu buzię gencjaną na wodzie. I dawano letnie , zmiksowane, półpłynne pokarmy.

współczuję z całego serca. dużo zdrówka dla córci.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
SkÄ…d: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post pon, 02 sie 2010 - 22:33
Post #6

kiedyś lezałam z Leosiem w szpitalu i tam było dzieciątko z takim zapaleniem. smarowano mu buzię gencjaną na wodzie. I dawano letnie , zmiksowane, półpłynne pokarmy.

współczuję z całego serca. dużo zdrówka dla córci.

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego



Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 02 sie 2010 - 23:22
Post #7

Dziekuje dziewczyny.
Mama byla z mala jeszcze raz w szpitalu, bo nie dala rady sama jej jamy ustnej wysmarowac, wiec zrobila to pielegniarka. I dali jej tez czopek.
Troszke jej sie po tym polepszylo, na tyle, ze wypila pol buteleczki wody i zjadla jeden jogurt. potem juz nic nie chciala. ale dobre i to.
Lekarka nawet chciala mame zatrzymac z Laura w szpitalu, zeby sie nie odwodnila, ale poniewaz mieszkamy blisko szpitala, to mama pojechala z nia do domu.
Tak strasznie mi jej szkoda, podobno bable ma nawet na podniebieniu i jezyku, nawet w gardle i na zewnatrz ust rowniez. no tragedia.

Iwonka, Amela jest u tesciowej, wiec sa osobno.
asiunia, no mama kupila wlasnie jeszcze, tantum verde i jej psika

genjany chyba nie maja, tylko ta masc dla niej zrobiona, moze jutro zadzwonie i zapytam o to. najchetniej, to dzis ruszylabym w droge, chocby na piechote:-(
szczurki2
wto, 03 sie 2010 - 21:31
Magdamlko bardzo współczuję Twojej córci. Sama miewam czasem opryszczkę. Mi pomaga rozgnieciona polopiryna S z domieszka wody i smarowanie miejsc zmienionych chorobowo.Tylko coś mi się wydaje ,że chyba u maluchów nie powinno się stosować polopiryny. Przy mega opryszczce pomagały okłady z kostek lodu.
Trzymam mocno kciuki.Buziaki.

Ten post edytował szczurki2 wto, 03 sie 2010 - 21:32
szczurki2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,099
Dołączył: czw, 18 mar 10 - 22:19
Skąd: Knurów
Nr użytkownika: 32,187




post wto, 03 sie 2010 - 21:31
Post #8

Magdamlko bardzo współczuję Twojej córci. Sama miewam czasem opryszczkę. Mi pomaga rozgnieciona polopiryna S z domieszka wody i smarowanie miejsc zmienionych chorobowo.Tylko coś mi się wydaje ,że chyba u maluchów nie powinno się stosować polopiryny. Przy mega opryszczce pomagały okłady z kostek lodu.
Trzymam mocno kciuki.Buziaki.

--------------------


Iwona, mama Marysi i Jaśka



Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 04 sie 2010 - 09:43
Post #9

Raczej bez zmian. Mala je po 1 jogurcie dziennie, wypija buteleczke napoju.
No i co najgorsze, prawie nie spi!
juz myslalam, zeby podac jej Viburcol, zeby sie przespala, ale nie wiem, czy to dobry pomysl, bo dostaje juz nurofen, antybiotyk i masc na to cholerstwo.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 04 sie 2010 - 13:32
Post #10

Dzisiaj wyskoczyly jej nowe pecherze. jest oslabiona, nie je, nie pije. boje sie, ze sie odwodni, nie chce brac nic do ust.
chyba zwariuje
jaAga*
śro, 04 sie 2010 - 13:52
Magdamelka współczuję i Tobie i córeczce. Nie wiem jak można Wam pomóc, odniosę się tylko do viburcolu- to czopek homeopatyczny, więc nie powinien zaszkodzić - skoro na nią działa to można go podać.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post śro, 04 sie 2010 - 13:52
Post #11

Magdamelka współczuję i Tobie i córeczce. Nie wiem jak można Wam pomóc, odniosę się tylko do viburcolu- to czopek homeopatyczny, więc nie powinien zaszkodzić - skoro na nią działa to można go podać.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
As-ia
śro, 04 sie 2010 - 15:45
Magdamelka a próbowaliście gencjany? przy tego typu zapaleniach naprawdę potrafi zdziałać wiele.
Współczuję gorąco
As-ia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,981
Dołączył: czw, 07 lut 08 - 11:56
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 18,050




post śro, 04 sie 2010 - 15:45
Post #12

Magdamelka a próbowaliście gencjany? przy tego typu zapaleniach naprawdę potrafi zdziałać wiele.
Współczuję gorąco


--------------------
pierworodna 13.04.2006r.
drugorodny 05.10.2008r. trzeciorodna 03.07.2015.


Dziecko jest chodzÄ…cym cudem, jedynym, wyjÄ…tkowym i niezastÄ…pionym.
agabr
śro, 04 sie 2010 - 17:10
Ja mialam pare razy opryszczkowe zapalneie gardla , spokojnie to jest bardzo bolesne ale mija , zdecydowanie wszystko zimne lepiej przechodzi.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post śro, 04 sie 2010 - 17:10
Post #13

Ja mialam pare razy opryszczkowe zapalneie gardla , spokojnie to jest bardzo bolesne ale mija , zdecydowanie wszystko zimne lepiej przechodzi.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post śro, 04 sie 2010 - 19:57
Post #14

Dzieki. Wlasnie sie pakuje i jade do niej. Pojde z nia jutro prywatnie do lekarza.
agabr, czy skoro zimne, to moznaby lody? chodzi mi o to, zeby troche kalorii przyjela, bo slabnie:-(
gencjane kupie, choc lekarz przepisal jakas masc z antybiotykiem i srodkiem przeciwbolowym.
dam znac
agabr
śro, 04 sie 2010 - 22:01
magdmelka nie wiem czy lody da rade przelknac to naprawde piorunsko boli ale sprobujcie , generalnie zimne plyny, wiesz co nie martw sie o ile dasz rade to po prostu po kilku dniach mija i czlowiek moze normalnie lykac ale wspolczuje bardzo.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post śro, 04 sie 2010 - 22:01
Post #15

magdmelka nie wiem czy lody da rade przelknac to naprawde piorunsko boli ale sprobujcie , generalnie zimne plyny, wiesz co nie martw sie o ile dasz rade to po prostu po kilku dniach mija i czlowiek moze normalnie lykac ale wspolczuje bardzo.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 09 sie 2010 - 18:10
Post #16

Jest juz lepiej. Ale bylo tragicznie. Bylam z Laura w szpitalu od czwartku do niedzieli. Kroplowki, antybiotyk dozylnie i w koncu ten fiolet, bodajze piochtamina sie to zwie. dzis jest pierwszy dzien, kiedy w koncu wziela cos do ust, cos innego niz jogurt. straszne chorobsko, najgorszemu wrogowi bym nie zyczyla. dzieck wymeczylo sie straszliwie. dziekuje za wsparcie.
szczurki2
pon, 09 sie 2010 - 19:33
Magdamelka dobrze ,że idziecie ku lepszemu.
szczurki2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,099
Dołączył: czw, 18 mar 10 - 22:19
Skąd: Knurów
Nr użytkownika: 32,187




post pon, 09 sie 2010 - 19:33
Post #17

Magdamelka dobrze ,że idziecie ku lepszemu.

--------------------


Iwona, mama Marysi i Jaśka

MaPI
śro, 11 sie 2010 - 09:59
O, a my własnie to przerabiamy, ale nie Dominika nie dostała antybiotyku tylko heviran. Do smarowania dentosept A. On nas ratuje. Do jedzenia zimne jogurty, jedyne co przełknie.
MaPI


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,355
Dołączył: wto, 14 paź 08 - 21:27
SkÄ…d: ÅšnW
Nr użytkownika: 22,600




post śro, 11 sie 2010 - 09:59
Post #18

O, a my własnie to przerabiamy, ale nie Dominika nie dostała antybiotyku tylko heviran. Do smarowania dentosept A. On nas ratuje. Do jedzenia zimne jogurty, jedyne co przełknie.

--------------------



> Opryszczkowe zapalenie jamy ustnej i gardla
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 00:47
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama