Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Czym smarować suchą skórę dziecka?

> 
Milka
nie, 25 sty 2004 - 00:38
Ola ma skazę białkową, ale na szczęście zmiany skórne pojawiają się u niej tylko na nadgarstkach. Pisałyście o różnych drogich maściach, a ja chciałam się spytać, czy nie pomaga nic "zwyklejszego"? Ja smarowałam Olę różnościami : linomagiem, Alantanem, Sudocremem, Penathenem, Bepanthenem, maścią z wit. A, ale szczerze mówiąc nie bardzo to pomaga. Mam wprawdzie Elocom, maść sterydową, ale lekarz ostrzegał, że można ją stosować tylko w ostateczności, bo ma straszne skutki uboczne, więc używałam ją z 5 razy i się boję przesadzić. Wczoraj znajoma powiedziała mi o maści z chydrokortyzolem, bez recepty i podobno pomaga. Słyszeliście o tym? A może ktoś używał? Chętnie się poradzę bardziej doświadczonych rodziców!
Milka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: czw, 22 sty 04 - 15:47
Skąd: Jelenia Góra
Nr użytkownika: 1,359




post nie, 25 sty 2004 - 00:38
Post #1

Ola ma skazę białkową, ale na szczęście zmiany skórne pojawiają się u niej tylko na nadgarstkach. Pisałyście o różnych drogich maściach, a ja chciałam się spytać, czy nie pomaga nic "zwyklejszego"? Ja smarowałam Olę różnościami : linomagiem, Alantanem, Sudocremem, Penathenem, Bepanthenem, maścią z wit. A, ale szczerze mówiąc nie bardzo to pomaga. Mam wprawdzie Elocom, maść sterydową, ale lekarz ostrzegał, że można ją stosować tylko w ostateczności, bo ma straszne skutki uboczne, więc używałam ją z 5 razy i się boję przesadzić. Wczoraj znajoma powiedziała mi o maści z chydrokortyzolem, bez recepty i podobno pomaga. Słyszeliście o tym? A może ktoś używał? Chętnie się poradzę bardziej doświadczonych rodziców!

--------------------
Mama Oli - 19.12.2001r.
i.
nie, 25 sty 2004 - 11:47
U mojego synka, pomagały jedynie maści sterydowe, ale po ich odstawieniu wysypka powracała. W końcu przeszło mu to samo z wiekiem icon_biggrin.gif
Jednak przestrzegam Cię przed stosowaniem sterydów - Jeżyk po prawie dwóch latach ma w miejscu smarowania maścią białe plamy, które latem nie opalają się. Nie wiem czy to kiedykolwiek zejdzie - niestety on ma to na buzi icon_confused.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post nie, 25 sty 2004 - 11:47
Post #2

U mojego synka, pomagały jedynie maści sterydowe, ale po ich odstawieniu wysypka powracała. W końcu przeszło mu to samo z wiekiem icon_biggrin.gif
Jednak przestrzegam Cię przed stosowaniem sterydów - Jeżyk po prawie dwóch latach ma w miejscu smarowania maścią białe plamy, które latem nie opalają się. Nie wiem czy to kiedykolwiek zejdzie - niestety on ma to na buzi icon_confused.gif
malinowa i Malin...
nie, 25 sty 2004 - 13:35
U nas pomagał Oilatum krem.
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post nie, 25 sty 2004 - 13:35
Post #3

U nas pomagał Oilatum krem.

--------------------
blaire
nie, 25 sty 2004 - 14:20
A może spróbuj smarować te miejsca zwykłą wazeliną?

Kubę kąpaliśmy też w wodzie z oliwką- to też bardzo dobrze nawilżało jego skórkę.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post nie, 25 sty 2004 - 14:20
Post #4

A może spróbuj smarować te miejsca zwykłą wazeliną?

Kubę kąpaliśmy też w wodzie z oliwką- to też bardzo dobrze nawilżało jego skórkę.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
emkaes
pon, 26 sty 2004 - 09:23
U nas rewelacyjnie sprawdziła się Dermobasa - do kupienia w aptece bez recepty. Maści sterydowe tylko sporadycznie (dosłownie kilka razy).
Acha i Oilatum do kÄ…pieli.
Pozdrawiam, Magda
emkaes


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 69
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 09:49
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 375

GG:


post pon, 26 sty 2004 - 09:23
Post #5

U nas rewelacyjnie sprawdziła się Dermobasa - do kupienia w aptece bez recepty. Maści sterydowe tylko sporadycznie (dosłownie kilka razy).
Acha i Oilatum do kÄ…pieli.
Pozdrawiam, Magda

--------------------
Magda mama Bartka (2001) i Hani (2006)
bpw
wto, 27 sty 2004 - 13:24
a może maść cholesterolowa? do kupienia w aptekach które robią leki bez recepty - niedroga a nam bardzo pomaga. dodatkowo jeszcze stosujemy Oilatum do kąpieli i do buzi na zmianę z Alantanem plus. teraz próbujemy linolę - o efektach napiszę póxniej, ale słyszałam, że krem linola jest rewelka - ale jeszcze nie testowaliśmy.
bpw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 38
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 15:41
Nr użytkownika: 1,361




post wto, 27 sty 2004 - 13:24
Post #6

a może maść cholesterolowa? do kupienia w aptekach które robią leki bez recepty - niedroga a nam bardzo pomaga. dodatkowo jeszcze stosujemy Oilatum do kąpieli i do buzi na zmianę z Alantanem plus. teraz próbujemy linolę - o efektach napiszę póxniej, ale słyszałam, że krem linola jest rewelka - ale jeszcze nie testowaliśmy.
Milka
wto, 27 sty 2004 - 13:49
Dzięki dziewczyny! icon_biggrin.gif Pozapisywałam sobie nazwy, ale kupię dopiero w sobotę, bo mam strasznie daleko do apteki i z Olką nie dojdę w takie zimno!
Milka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: czw, 22 sty 04 - 15:47
Skąd: Jelenia Góra
Nr użytkownika: 1,359




post wto, 27 sty 2004 - 13:49
Post #7

Dzięki dziewczyny! icon_biggrin.gif Pozapisywałam sobie nazwy, ale kupię dopiero w sobotę, bo mam strasznie daleko do apteki i z Olką nie dojdę w takie zimno!

--------------------
Mama Oli - 19.12.2001r.
margola
czw, 29 sty 2004 - 16:06
Witajcie !
Ja mam podobny problem u mojego Olesia juz nie wiem czym go smarowac nic nie pomaga teraz chce wyprobowac mleczko Topialyse i krem linola slyszalam ze jest dobre - zobaczymy oprocz tego uzywam kremu Elidel strasznie drogi ale daje efekty. Hydrokortyzon stosowalam na poczatku ma niewielka zawartosc sterydow teraz juz niestety nie dziala.

bpw jesli przetestujesz ta linole to daj znac czy sa jakies efekty icon_smile.gif
Pozdrawiam serdecznie
margola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 68
Dołączył: czw, 01 sty 04 - 19:07
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,300

GG:


post czw, 29 sty 2004 - 16:06
Post #8

Witajcie !
Ja mam podobny problem u mojego Olesia juz nie wiem czym go smarowac nic nie pomaga teraz chce wyprobowac mleczko Topialyse i krem linola slyszalam ze jest dobre - zobaczymy oprocz tego uzywam kremu Elidel strasznie drogi ale daje efekty. Hydrokortyzon stosowalam na poczatku ma niewielka zawartosc sterydow teraz juz niestety nie dziala.

bpw jesli przetestujesz ta linole to daj znac czy sa jakies efekty icon_smile.gif
Pozdrawiam serdecznie

--------------------
margola z Olesiem (2002.09.07) i Adasiem (2004.11.15)
bpw
czw, 29 sty 2004 - 16:17
na razie tylko raz kąpałam Kubę w linoli i efekt był extra - bardzo tłusty płyn i super nawilża - na dalsze efekty trzeba poczekać - będe próbować kąpac Kubę co dwa trzy dni.. zdam relację później.
bpw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 38
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 15:41
Nr użytkownika: 1,361




post czw, 29 sty 2004 - 16:17
Post #9

na razie tylko raz kąpałam Kubę w linoli i efekt był extra - bardzo tłusty płyn i super nawilża - na dalsze efekty trzeba poczekać - będe próbować kąpac Kubę co dwa trzy dni.. zdam relację później.

--------------------
pozdr. Marta i Kuba
margola
nie, 01 lut 2004 - 13:48
Marta a czy używasz moze linoli w kremie? Ja bardzo poszukuje jakiegos dobrego kremu który ma dzialanie natłuszczające a przede wszystkim przeciwświądowe poniewaz moj Oles bardzo sie drapie icon_sad.gif
Kapie go w balneum hermal plus narazie pomaga przynajmniej nie drapie sie tak mocno, ale szukam czegos innego co mogloby mu pomoc icon_smile.gif moze pozniej wyprobuje linole do kapieli.

Czy Twój Kubus drapie sie?

Pozdrawiam serdecznie icon_lol.gif
margola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 68
Dołączył: czw, 01 sty 04 - 19:07
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,300

GG:


post nie, 01 lut 2004 - 13:48
Post #10

Marta a czy używasz moze linoli w kremie? Ja bardzo poszukuje jakiegos dobrego kremu który ma dzialanie natłuszczające a przede wszystkim przeciwświądowe poniewaz moj Oles bardzo sie drapie icon_sad.gif
Kapie go w balneum hermal plus narazie pomaga przynajmniej nie drapie sie tak mocno, ale szukam czegos innego co mogloby mu pomoc icon_smile.gif moze pozniej wyprobuje linole do kapieli.

Czy Twój Kubus drapie sie?

Pozdrawiam serdecznie icon_lol.gif


--------------------
margola z Olesiem (2002.09.07) i Adasiem (2004.11.15)
anonimowy

Go??







post nie, 01 lut 2004 - 16:25
Post #11

kremem nie smarowałam, ale od koleżanki słyszałam, ze jest bardzo tłusty i chyba na drapanie pomaga. natomiast Kuba nie drapie się i nie zauważyłam w jego zachowaniu, żeby mu te zmiany na skórze przeszkadzały czy swędziały - dlatego u nas jest łatwiej.
dowiem się czegoś więcej o tym kremie i dam znać.
pozdrawiam
bpw
nie, 01 lut 2004 - 16:32
Margola post wcześniej był ode mnie.
pozdrawiam Marta
bpw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 38
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 15:41
Nr użytkownika: 1,361




post nie, 01 lut 2004 - 16:32
Post #12

Margola post wcześniej był ode mnie.
pozdrawiam Marta

--------------------
pozdr. Marta i Kuba
Eta
nie, 01 lut 2004 - 18:30
Maść i balsam Bephanten -mojej Olipci jak reka odjął a było koszmarnie
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post nie, 01 lut 2004 - 18:30
Post #13

Maść i balsam Bephanten -mojej Olipci jak reka odjął a było koszmarnie

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
siłaczka
nie, 01 lut 2004 - 18:40
Najlepszy krem jaki do tej pory spotkałam to SVR, nazwy nie pamiętam ale był w niebieskim opakowaniu ( to nie jest topilayse ), nazwa zaczynała się jakoś hydro.... Używałam tylko próbek więc nie wiem jeszcze ile kosztuje, w tym tygodniu dopiero go kupię. W odróżnieniu od innych bardzo przylega do skóry a poprawa była juz po pierwszym razie. Koleżanka, która jest pediatrą na oddziale alergologii potwierdziła, że jest to jeden z najlepszych specyfików.
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post nie, 01 lut 2004 - 18:40
Post #14

Najlepszy krem jaki do tej pory spotkałam to SVR, nazwy nie pamiętam ale był w niebieskim opakowaniu ( to nie jest topilayse ), nazwa zaczynała się jakoś hydro.... Używałam tylko próbek więc nie wiem jeszcze ile kosztuje, w tym tygodniu dopiero go kupię. W odróżnieniu od innych bardzo przylega do skóry a poprawa była juz po pierwszym razie. Koleżanka, która jest pediatrą na oddziale alergologii potwierdziła, że jest to jeden z najlepszych specyfików.
i.
nie, 01 lut 2004 - 19:14
Mam próbkę Topialyse SVR 7 ml - jeśli ktoś ma chęć wypróbować to mogę wysłać.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post nie, 01 lut 2004 - 19:14
Post #15

Mam próbkę Topialyse SVR 7 ml - jeśli ktoś ma chęć wypróbować to mogę wysłać.
kaskasto
śro, 18 lut 2004 - 12:32
sa takie kremy CUTIVATE - STERYDOWA ale lepszy krem niż maść i CUTIBASE krem wlasnie na taka sychą skórę. Mojemu domikowi omagają :0
kaskasto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 481
Dołączył: czw, 12 cze 03 - 12:26
SkÄ…d: Zblewo
Nr użytkownika: 818

GG:


post śro, 18 lut 2004 - 12:32
Post #16

sa takie kremy CUTIVATE - STERYDOWA ale lepszy krem niż maść i CUTIBASE krem wlasnie na taka sychą skórę. Mojemu domikowi omagają :0

--------------------
user posted image
user posted image
user posted image
Incia1
śro, 18 lut 2004 - 13:07
my uzywamy Mustela stelAtopia i pomaga
Incia1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 51
Dołączył: sob, 31 sty 04 - 22:39
SkÄ…d: krakow
Nr użytkownika: 1,397

GG:


post śro, 18 lut 2004 - 13:07
Post #17

my uzywamy Mustela stelAtopia i pomaga

--------------------
Ina z Julcia(23.10.2002)
katiek
czw, 19 lut 2004 - 23:24
Lipobasa (jest też w dużych 100g tubach co wychodzi znacznie taniej) cutibasa, bephanten maść, maść cholesterolowa z wodą destylowaną (robiona na receptę 20 g wody i do 100 g maści cholesterolowej-wtedy kosztuje 5 zł bardzo dobrze nawilża)
No i kuracja na zmiany alergiczne-przez 4-5 dni 2xdziennie smarować Tormentiolem jak dziecko śpi(UWAGA strasznie brudzi i ciężko sprać-polecam zabezpieczyć pieluszkami tetrowymi pościel) a potem Bephanten w maści. U nas poskutkowało. I jak dziecko się drapie-na noc zakładać skarpetki na rączki bez ściągaczy-polecam tuptusie . No i stosowaliśmy Zyrtec w kroplach-też bardzo pomógł.
Pozdrawiam-Kasia
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post czw, 19 lut 2004 - 23:24
Post #18

Lipobasa (jest też w dużych 100g tubach co wychodzi znacznie taniej) cutibasa, bephanten maść, maść cholesterolowa z wodą destylowaną (robiona na receptę 20 g wody i do 100 g maści cholesterolowej-wtedy kosztuje 5 zł bardzo dobrze nawilża)
No i kuracja na zmiany alergiczne-przez 4-5 dni 2xdziennie smarować Tormentiolem jak dziecko śpi(UWAGA strasznie brudzi i ciężko sprać-polecam zabezpieczyć pieluszkami tetrowymi pościel) a potem Bephanten w maści. U nas poskutkowało. I jak dziecko się drapie-na noc zakładać skarpetki na rączki bez ściągaczy-polecam tuptusie . No i stosowaliśmy Zyrtec w kroplach-też bardzo pomógł.
Pozdrawiam-Kasia
margola
wto, 24 lut 2004 - 14:53
Katiek powiedz mi co to jest Tormentiol ? Na co to jest dokladnie i gdzie to mozna dostac?
Pozdrawiam
margola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 68
Dołączył: czw, 01 sty 04 - 19:07
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,300

GG:


post wto, 24 lut 2004 - 14:53
Post #19

Katiek powiedz mi co to jest Tormentiol ? Na co to jest dokladnie i gdzie to mozna dostac?
Pozdrawiam


--------------------
margola z Olesiem (2002.09.07) i Adasiem (2004.11.15)
i.
wto, 24 lut 2004 - 15:10
CYTAT
TORMENTIOL  
 
Bez recepty  
Producent Polfa-PoznaÅ„, Polska.  
Forma leku: maść.  
Zawartość substancje czynne - wyciÄ…g z kÅ‚Ä…czy piÄ™ciornika, ichtiol, tetraboran, tlenek cynku.  
Sposób dziaÅ‚ania zastosowanie: Tormentiol dziaÅ‚a przeciwzapalnie Å›ciÄ…gajÄ…co i wysuszajÄ…co. UÅ‚atwia gojenie siÄ™ ran i budowÄ™ nowego naskórka. Tormentiol stosuje siÄ™ na drobne skaleczenia i maÅ‚e ranki.  
Ostrzeżenie Preparatu nie wolno stosować w uczuleniu na którykolwiek z jego składników. Dawka: Zmienione chorobowo powierzchnie smarować kilka razy dziennie.


Ja stosowałam Tormentiol na odparzenia pupci u synka.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post wto, 24 lut 2004 - 15:10
Post #20

CYTAT
TORMENTIOL  
 
Bez recepty  
Producent Polfa-PoznaÅ„, Polska.  
Forma leku: maść.  
Zawartość substancje czynne - wyciÄ…g z kÅ‚Ä…czy piÄ™ciornika, ichtiol, tetraboran, tlenek cynku.  
Sposób dziaÅ‚ania zastosowanie: Tormentiol dziaÅ‚a przeciwzapalnie Å›ciÄ…gajÄ…co i wysuszajÄ…co. UÅ‚atwia gojenie siÄ™ ran i budowÄ™ nowego naskórka. Tormentiol stosuje siÄ™ na drobne skaleczenia i maÅ‚e ranki.  
Ostrzeżenie Preparatu nie wolno stosować w uczuleniu na którykolwiek z jego składników. Dawka: Zmienione chorobowo powierzchnie smarować kilka razy dziennie.


Ja stosowałam Tormentiol na odparzenia pupci u synka.
> Czym smarować suchÄ… skórÄ™ dziecka?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 23:09
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama