Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Oko - dziwna narośl na białku oka

> 
~Luna~
nie, 20 mar 2011 - 18:25
Jakiś czas temu, coś dziwnego zaczęło się dziać z moim prawym okiem.
Wygląda to tak, jakby tworzył się w nim mieszek z płynem, albo przeźroczysta narośl.
Wcześniej pojawiało się "to" na 1-2 dni i znikało samoistnie.
Nie wiem co się z "tym" działo, czy pękało, czy się wchłaniało, bo kiedy kładłam się spać było, a rano nie było już po tym czymś śladu.

Teraz ta dziwna narośl tkwi w moim oku od tygodnia, drażni kiedy mrugam i kiedy poruszam gałką oczną, oko jest zmęczone zaczyna boleć , a od oka głowa.
Chciałam się umówić do okulisty, ale ... najbliższy termin za 3 mies. 37.gif
Do tego czasu narośl sama zniknie, albo oko mi całkiem wysiądzie icon_rolleyes.gif

Nie wiem co z tym zrobić , kolejki do okulisty są długie .
Może jest wśród nas okulista, lub osoba mogąca podpowiedzieć czym ta narośl może być.

Dziś daje mi wyjątkowo popalić , boli całe oko, ciężko jest mi patrzeć na boki, zwłaszcza w prawą stronę.

A wygląda to tak



Ten post edytował AQA nie, 20 mar 2011 - 18:34
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post nie, 20 mar 2011 - 18:25
Post #1

Jakiś czas temu, coś dziwnego zaczęło się dziać z moim prawym okiem.
Wygląda to tak, jakby tworzył się w nim mieszek z płynem, albo przeźroczysta narośl.
Wcześniej pojawiało się "to" na 1-2 dni i znikało samoistnie.
Nie wiem co się z "tym" działo, czy pękało, czy się wchłaniało, bo kiedy kładłam się spać było, a rano nie było już po tym czymś śladu.

Teraz ta dziwna narośl tkwi w moim oku od tygodnia, drażni kiedy mrugam i kiedy poruszam gałką oczną, oko jest zmęczone zaczyna boleć , a od oka głowa.
Chciałam się umówić do okulisty, ale ... najbliższy termin za 3 mies. 37.gif
Do tego czasu narośl sama zniknie, albo oko mi całkiem wysiądzie icon_rolleyes.gif

Nie wiem co z tym zrobić , kolejki do okulisty są długie .
Może jest wśród nas okulista, lub osoba mogąca podpowiedzieć czym ta narośl może być.

Dziś daje mi wyjątkowo popalić , boli całe oko, ciężko jest mi patrzeć na boki, zwłaszcza w prawą stronę.

A wygląda to tak



--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
Agnieszka AZJ
nie, 20 mar 2011 - 18:40
Ja bym nie czekała tylko poszła z tym na ostry dyzur okulistyczny.

Edit:
byłas u lekarza pierwszego kontaktu ?

Ten post edytował Agnieszka AZJ nie, 20 mar 2011 - 18:43
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post nie, 20 mar 2011 - 18:40
Post #2

Ja bym nie czekała tylko poszła z tym na ostry dyzur okulistyczny.

Edit:
byłas u lekarza pierwszego kontaktu ?

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
~Luna~
nie, 20 mar 2011 - 18:57
Nie byłam u lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ uznałam , że i tak odeśle mnie do okulisty.
W piątek poszłam do przychodni z zamiarem zarejestrowania się do okulisty na nadchodzący tydzień, a kobieta w rejestracji zabiła mnie śmiechem i powiedziała , że dopiero za 3 miesiące jest wolny termin.
I ten termin też jeszcze byłby pod znakiem zapytania, ponieważ kasy za kontrakt wystarczy im tylko do maja ...
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post nie, 20 mar 2011 - 18:57
Post #3

Nie byłam u lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ uznałam , że i tak odeśle mnie do okulisty.
W piątek poszłam do przychodni z zamiarem zarejestrowania się do okulisty na nadchodzący tydzień, a kobieta w rejestracji zabiła mnie śmiechem i powiedziała , że dopiero za 3 miesiące jest wolny termin.
I ten termin też jeszcze byłby pod znakiem zapytania, ponieważ kasy za kontrakt wystarczy im tylko do maja ...

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
Agnieszka AZJ
nie, 20 mar 2011 - 19:06
CYTAT(AQA @ Sun, 20 Mar 2011 - 18:57) *
Nie byłam u lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ uznałam , że i tak odeśle mnie do okulisty.


Ale może skierowałby Cię do szpitala.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post nie, 20 mar 2011 - 19:06
Post #4

CYTAT(AQA @ Sun, 20 Mar 2011 - 18:57) *
Nie byłam u lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ uznałam , że i tak odeśle mnie do okulisty.


Ale może skierowałby Cię do szpitala.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
bumbum
nie, 20 mar 2011 - 20:19
Faktycznie warto to skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu albo może wytłumaczyć pani w recepcji w czym rzecz,może będzie na tyle miła że jednak to jedno miejsce się znajdzie na dniach
bumbum


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,724
Dołączył: pią, 23 lut 07 - 10:40
Skąd: dołączyła 6 list.2006
Nr użytkownika: 11,360




post nie, 20 mar 2011 - 20:19
Post #5

Faktycznie warto to skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu albo może wytłumaczyć pani w recepcji w czym rzecz,może będzie na tyle miła że jednak to jedno miejsce się znajdzie na dniach

--------------------
Z - 20.12.2007
I - 03.10.2010
~Luna~
nie, 20 mar 2011 - 20:33
Nic z tego, tłumaczyłam, pokazywałam, pani niewzruszona, ale rozumiem ją, taka jej praca, wkurza mnie tylko nasz tragiczny system służby zdrowia.
Prędzej się człowiek przekręci, niż doczeka wizyty u specjalisty.

Będę jednak musiała z tym okiem coś szybko zadziałać, zaczyna mnie martwić , że tak długo ta narośl nie znika, a coraz bardziej drażni oko.
Jutro podzwonię po innych przychodniach, może gdzieś znajdę bliższy termin, a jak nie to pozostanie mi wizyta u internisty, bądź wyłożyć kasę na prywatne badanie.

Jeśli jednak możecie doradzić coś w temacie tej narośli, to czekam na wszelkie sugestie.

Przeglądnęłam trochę internet w poszukiwaniu odpowiedzi co mi to na oku wyrosło, ale natknęłam się przeważnie na artykuły o nowotworach gałki ocznej - nie chcę się nakręcać, nie będę dalej sama zgłębiała tematu.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post nie, 20 mar 2011 - 20:33
Post #6

Nic z tego, tłumaczyłam, pokazywałam, pani niewzruszona, ale rozumiem ją, taka jej praca, wkurza mnie tylko nasz tragiczny system służby zdrowia.
Prędzej się człowiek przekręci, niż doczeka wizyty u specjalisty.

Będę jednak musiała z tym okiem coś szybko zadziałać, zaczyna mnie martwić , że tak długo ta narośl nie znika, a coraz bardziej drażni oko.
Jutro podzwonię po innych przychodniach, może gdzieś znajdę bliższy termin, a jak nie to pozostanie mi wizyta u internisty, bądź wyłożyć kasę na prywatne badanie.

Jeśli jednak możecie doradzić coś w temacie tej narośli, to czekam na wszelkie sugestie.

Przeglądnęłam trochę internet w poszukiwaniu odpowiedzi co mi to na oku wyrosło, ale natknęłam się przeważnie na artykuły o nowotworach gałki ocznej - nie chcę się nakręcać, nie będę dalej sama zgłębiała tematu.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
mama_do_kwadratu
nie, 20 mar 2011 - 21:04
nie zgłębiaj się lepiej, ale jeśli nie uda Ci się błyskawicznie załatwić tego okulisty na nfz, błagam, pójdź jak najprędzej do okulisty prywatnie
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post nie, 20 mar 2011 - 21:04
Post #7

nie zgłębiaj się lepiej, ale jeśli nie uda Ci się błyskawicznie załatwić tego okulisty na nfz, błagam, pójdź jak najprędzej do okulisty prywatnie

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
~Luna~
nie, 20 mar 2011 - 21:56
Obiecuję, że jeśli do jutra to "coś" nie zniknie z mojego oka, to wybiorę się jak najszybciej gdzieś na konsultację.

mamo_do_kwadratu, aż się zaczęłam bać po Twoim błaganiu - wiesz coś więcej w temacie ?
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post nie, 20 mar 2011 - 21:56
Post #8

Obiecuję, że jeśli do jutra to "coś" nie zniknie z mojego oka, to wybiorę się jak najszybciej gdzieś na konsultację.

mamo_do_kwadratu, aż się zaczęłam bać po Twoim błaganiu - wiesz coś więcej w temacie ?

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
naples
pon, 21 mar 2011 - 00:10
Ja bym poszła do lekarza, może niekoczniecznie z NFZ, ale nawet prywatnie, tym bardziej, że niewiadomo, co to jest.
Oko to jednak oko, nie ma co ryzykować.
U mnie najbliższa wizyta z NFZ u okulisty, to styczeń 2012r., dzwoniłam dwa tygodnie temu, szkoda słów.
naples


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,203
Dołączył: wto, 03 cze 08 - 14:53
Nr użytkownika: 20,141




post pon, 21 mar 2011 - 00:10
Post #9

Ja bym poszła do lekarza, może niekoczniecznie z NFZ, ale nawet prywatnie, tym bardziej, że niewiadomo, co to jest.
Oko to jednak oko, nie ma co ryzykować.
U mnie najbliższa wizyta z NFZ u okulisty, to styczeń 2012r., dzwoniłam dwa tygodnie temu, szkoda słów.


--------------------
-Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...
Auguste Bekannte

-Ludzie, którzy nie mają własnego życia, zawsze muszą wściubiać nos w cudze...
-Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane...

Carlos Ruíz Zafón
~Luna~
pon, 21 mar 2011 - 10:36
Dzwoniłam.
Każda przychodnia która ma u siebie okulistę, ma długie terminy oczekiwania na wizytę 21.gif

Umówiłam się prywatnie - dziś na g.16 ,cena 50 zł.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post pon, 21 mar 2011 - 10:36
Post #10

Dzwoniłam.
Każda przychodnia która ma u siebie okulistę, ma długie terminy oczekiwania na wizytę 21.gif

Umówiłam się prywatnie - dziś na g.16 ,cena 50 zł.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
bumbum
pon, 21 mar 2011 - 10:50
AQA trzymam kciuki żeby to nie było nic poważnego.Daj znać po wizycie.

Swoją drogą to faktycznie człowiek niekiedy szybciej się "przekręci" niż dostanie do specjalisty na NFZ 21.gif
bumbum


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,724
Dołączył: pią, 23 lut 07 - 10:40
Skąd: dołączyła 6 list.2006
Nr użytkownika: 11,360




post pon, 21 mar 2011 - 10:50
Post #11

AQA trzymam kciuki żeby to nie było nic poważnego.Daj znać po wizycie.

Swoją drogą to faktycznie człowiek niekiedy szybciej się "przekręci" niż dostanie do specjalisty na NFZ 21.gif

--------------------
Z - 20.12.2007
I - 03.10.2010
naples
pon, 21 mar 2011 - 19:04
AQA, jak po wizycie, wiadomo, co to jest?
naples


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,203
Dołączył: wto, 03 cze 08 - 14:53
Nr użytkownika: 20,141




post pon, 21 mar 2011 - 19:04
Post #12

AQA, jak po wizycie, wiadomo, co to jest?

--------------------
-Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...
Auguste Bekannte

-Ludzie, którzy nie mają własnego życia, zawsze muszą wściubiać nos w cudze...
-Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane...

Carlos Ruíz Zafón
cytryna
pon, 21 mar 2011 - 22:49
Ja miałam kiedyś coś takiego. Okazało się zapaleniem spojówek, spowodowanym specyficznym środowiskiem w jakim przebywałam (pył z ciętego papieru i bardzo suche pomieszczenie). Pomogło nawilżanie i nieprzebywanie przez kilka dni u źródła problemu.
cytryna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 686
Dołączył: sob, 16 sie 08 - 22:34
Nr użytkownika: 21,242




post pon, 21 mar 2011 - 22:49
Post #13

Ja miałam kiedyś coś takiego. Okazało się zapaleniem spojówek, spowodowanym specyficznym środowiskiem w jakim przebywałam (pył z ciętego papieru i bardzo suche pomieszczenie). Pomogło nawilżanie i nieprzebywanie przez kilka dni u źródła problemu.

--------------------


bumbum
wto, 22 mar 2011 - 10:22
AQA ??????
bumbum


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,724
Dołączył: pią, 23 lut 07 - 10:40
Skąd: dołączyła 6 list.2006
Nr użytkownika: 11,360




post wto, 22 mar 2011 - 10:22
Post #14

AQA ??????

--------------------
Z - 20.12.2007
I - 03.10.2010
~Luna~
wto, 22 mar 2011 - 11:31
No cóż, nie jest dobrze, podobno icon_sad.gif

Jechałam do okulisty w dobrym humorze, i z nastawieniem, że usłyszę, że to alergia na kosmetyk, albo jakieś podrażnienie, że dostanę kropelki do oczu i będzie po sprawie.

Kropelki dostałam, ale niestety sprawa wygląda na bardziej złożoną i poważniejszą.

Okulistka na razie sama nie jest do końca pewna co to jest.
Pod okulistycznym mikroskopem widać, że jest to duża, wielokomorowa zmiana, wypełniona płynem i jakimiś grudkami.
Płyn zebrany w narośli, nie pozwala na dokładniejsze zbadanie problemu.
Lekarka powiedziała, że ma wrażenie, jakby pod cieszą zebraną w narośli coś się znajdowało, jakiś kamyczek ( icon_eek.gif ), guzek.

Na razie, dostałam dwa rodzaje kropli do oczu, obkurczające i przeciwalergiczne.
Krople mają na celu zmniejszenie i obkurczenie narośli.
Mam je stosować przez 2 tyg.

Najbardziej jednak okulistka obawia się tego, że ta narośl sama nie zmniejszy się , nie zniknie, bo jest duża i jest na oku już ponad tydzień .

Dostałam też od razu skierowanie na zabieg, który polega na wycięciu tej zmiany z oka, bo tak czy inaczej trzeba ją usunąć.
Jeśli do dwóch tygodni narośl z oka nie znikanie, to bez konieczności kontroli mam jechać umówić się na zabieg (prawdopodobnie w Katowicach), a jeśli zauważę że narośl się zmienia to mam przyjść na kontrolę, do tej samej pani doktor co byłam wczoraj.

Ogólnie złapałam doła, krople które wprowadzam do oka już pewnie wypłakałam icon_rolleyes.gif

Do tego okazało się , że mam "złożoną wadę wzroku", tak to określiła okulistka, ale tym można się zająć dopiero po wyleczeniu chorego oka.
To była moja pierwsza w życiu wizyta u okulisty, do tej pory byłam pewna że mam wzrok idealny.

No doła mam ogromnego 41.gif
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post wto, 22 mar 2011 - 11:31
Post #15

No cóż, nie jest dobrze, podobno icon_sad.gif

Jechałam do okulisty w dobrym humorze, i z nastawieniem, że usłyszę, że to alergia na kosmetyk, albo jakieś podrażnienie, że dostanę kropelki do oczu i będzie po sprawie.

Kropelki dostałam, ale niestety sprawa wygląda na bardziej złożoną i poważniejszą.

Okulistka na razie sama nie jest do końca pewna co to jest.
Pod okulistycznym mikroskopem widać, że jest to duża, wielokomorowa zmiana, wypełniona płynem i jakimiś grudkami.
Płyn zebrany w narośli, nie pozwala na dokładniejsze zbadanie problemu.
Lekarka powiedziała, że ma wrażenie, jakby pod cieszą zebraną w narośli coś się znajdowało, jakiś kamyczek ( icon_eek.gif ), guzek.

Na razie, dostałam dwa rodzaje kropli do oczu, obkurczające i przeciwalergiczne.
Krople mają na celu zmniejszenie i obkurczenie narośli.
Mam je stosować przez 2 tyg.

Najbardziej jednak okulistka obawia się tego, że ta narośl sama nie zmniejszy się , nie zniknie, bo jest duża i jest na oku już ponad tydzień .

Dostałam też od razu skierowanie na zabieg, który polega na wycięciu tej zmiany z oka, bo tak czy inaczej trzeba ją usunąć.
Jeśli do dwóch tygodni narośl z oka nie znikanie, to bez konieczności kontroli mam jechać umówić się na zabieg (prawdopodobnie w Katowicach), a jeśli zauważę że narośl się zmienia to mam przyjść na kontrolę, do tej samej pani doktor co byłam wczoraj.

Ogólnie złapałam doła, krople które wprowadzam do oka już pewnie wypłakałam icon_rolleyes.gif

Do tego okazało się , że mam "złożoną wadę wzroku", tak to określiła okulistka, ale tym można się zająć dopiero po wyleczeniu chorego oka.
To była moja pierwsza w życiu wizyta u okulisty, do tej pory byłam pewna że mam wzrok idealny.

No doła mam ogromnego 41.gif

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
gozar
wto, 22 mar 2011 - 11:36
Kurcze, ale się porobiło. Trzymaj się AQA przytul.gif
gozar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,154
Dołączył: sob, 22 lis 08 - 17:37
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 23,761

GG:


post wto, 22 mar 2011 - 11:36
Post #16

Kurcze, ale się porobiło. Trzymaj się AQA przytul.gif

--------------------
~Luna~
wto, 22 mar 2011 - 11:42
Dzięki gozar przytul.gif

Zapomniałam dodać, że mam zakaz malowania oka .
A że nie będę chodziła z umalowanym jednym okiem, to muszę zrezygnować na kilka tygodni z makijażu oczu w ogóle - to straszne, bo czuję się jak naga 37.gif

Ten post edytował AQA wto, 22 mar 2011 - 11:43
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post wto, 22 mar 2011 - 11:42
Post #17

Dzięki gozar przytul.gif

Zapomniałam dodać, że mam zakaz malowania oka .
A że nie będę chodziła z umalowanym jednym okiem, to muszę zrezygnować na kilka tygodni z makijażu oczu w ogóle - to straszne, bo czuję się jak naga 37.gif

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
naples
wto, 22 mar 2011 - 11:44
AQA, dobrze, że szybko poszłaś do lekarza. Trzymam mocno kciuki, aby wszystko skończyło się dobrze przytul.gif
naples


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,203
Dołączył: wto, 03 cze 08 - 14:53
Nr użytkownika: 20,141




post wto, 22 mar 2011 - 11:44
Post #18

AQA, dobrze, że szybko poszłaś do lekarza. Trzymam mocno kciuki, aby wszystko skończyło się dobrze przytul.gif

--------------------
-Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...
Auguste Bekannte

-Ludzie, którzy nie mają własnego życia, zawsze muszą wściubiać nos w cudze...
-Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane...

Carlos Ruíz Zafón
cytryna
wto, 22 mar 2011 - 12:12
Dobrze, że poszłaś do okulisty! U mnie ta grudka utrzymywała się ze 2 tygodnie. Jak zaczniesz oszczędzać oko (dużo śpij, nie męcz oka łzami) zacznie schodzić, zobaczysz! Mi dodatkowo tak dziwnie układał się rzęsy, że w kąciku oka jakby były wciągane do wewnątrz i tarły o gałkę. Nawet sobie kilka wyrwałam, ale jak odrastały to też nie było fajnie. Będzie dobrze. A co do wady, to może jeszcze skonsultuj z innym okulistą za jakiś czas
cytryna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 686
Dołączył: sob, 16 sie 08 - 22:34
Nr użytkownika: 21,242




post wto, 22 mar 2011 - 12:12
Post #19

Dobrze, że poszłaś do okulisty! U mnie ta grudka utrzymywała się ze 2 tygodnie. Jak zaczniesz oszczędzać oko (dużo śpij, nie męcz oka łzami) zacznie schodzić, zobaczysz! Mi dodatkowo tak dziwnie układał się rzęsy, że w kąciku oka jakby były wciągane do wewnątrz i tarły o gałkę. Nawet sobie kilka wyrwałam, ale jak odrastały to też nie było fajnie. Będzie dobrze. A co do wady, to może jeszcze skonsultuj z innym okulistą za jakiś czas

--------------------


cos_cos
wto, 22 mar 2011 - 13:46
AQA jeśli w Katowicach na Ceglanej to będziesz bardzo dobrze zaopiekowana icon_smile.gif
cos_cos


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,354
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 16:26
Skąd: z tam tond
Nr użytkownika: 4,242




post wto, 22 mar 2011 - 13:46
Post #20

AQA jeśli w Katowicach na Ceglanej to będziesz bardzo dobrze zaopiekowana icon_smile.gif

--------------------
zmiana nicka czasem jest bardzo potrzebna.
> Oko - dziwna narośl na białku oka
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 13:55
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama