Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

szkarlatyna

, zapomniałam zapytać
> , zapomniaÅ‚am zapytać
oluśia
sob, 30 mar 2013 - 10:57
Dziewczyny, właśnie wróciłam ze szpitala Kapi załapał szkarlatynę 32.gif
Zapomniałam zapytać czy można skórę smarować kremem? , stosujemy medidrem bo ostatnio mieliśmy uczulenie alergiczne . Skóra bardzo swędzi
oluśia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,351
Dołączył: czw, 31 sty 08 - 16:49
Skąd: Głogów
Nr użytkownika: 17,936




post sob, 30 mar 2013 - 10:57
Post #1

Dziewczyny, właśnie wróciłam ze szpitala Kapi załapał szkarlatynę 32.gif
Zapomniałam zapytać czy można skórę smarować kremem? , stosujemy medidrem bo ostatnio mieliśmy uczulenie alergiczne . Skóra bardzo swędzi

--------------------
Oliwka 1997r.
Kacper 2007r.
oluśia
pon, 01 kwi 2013 - 08:30
Przekopałam internet i nic nie znalazłam, smaruję bo skóra bardzo swędzi, gorączki już nie ma ale za to mocny ból gardła nadal się utrzymuje.
Żadne dziecko nie miał szkarlatyny?
oluśia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,351
Dołączył: czw, 31 sty 08 - 16:49
Skąd: Głogów
Nr użytkownika: 17,936




post pon, 01 kwi 2013 - 08:30
Post #2

Przekopałam internet i nic nie znalazłam, smaruję bo skóra bardzo swędzi, gorączki już nie ma ale za to mocny ból gardła nadal się utrzymuje.
Żadne dziecko nie miał szkarlatyny?

--------------------
Oliwka 1997r.
Kacper 2007r.
Gruszka
pon, 01 kwi 2013 - 10:19
Olusia, jak swędzi to pewnie, że smarować.
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post pon, 01 kwi 2013 - 10:19
Post #3

Olusia, jak swędzi to pewnie, że smarować.

--------------------
cydorka
pon, 01 kwi 2013 - 10:24
CYTAT(oluśia @ Mon, 01 Apr 2013 - 07:30) *
Przekopałam internet i nic nie znalazłam, smaruję bo skóra bardzo swędzi, gorączki już nie ma ale za to mocny ból gardła nadal się utrzymuje.
Żadne dziecko nie miał szkarlatyny?

Moje dziecko właśnie przechodzi drugi raz bardzo ciężko.
Ból gardła zwalczaliśmy przy okazji masakrycznej gorączki lekami, które jednocześnie są i p. bólowe. Co do skóry nie pomogę bo mój syn pomimo tego, że masakrycznie wysypany nie skarży się mocno na świąd, nie skarżył się też poprzednio. Zresztą po kilku dawkach antybiotyku wysypka jest dużo mniej intensywna więc pewnie dlatego nie swędzi.
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post pon, 01 kwi 2013 - 10:24
Post #4

CYTAT(oluśia @ Mon, 01 Apr 2013 - 07:30) *
Przekopałam internet i nic nie znalazłam, smaruję bo skóra bardzo swędzi, gorączki już nie ma ale za to mocny ból gardła nadal się utrzymuje.
Żadne dziecko nie miał szkarlatyny?

Moje dziecko właśnie przechodzi drugi raz bardzo ciężko.
Ból gardła zwalczaliśmy przy okazji masakrycznej gorączki lekami, które jednocześnie są i p. bólowe. Co do skóry nie pomogę bo mój syn pomimo tego, że masakrycznie wysypany nie skarży się mocno na świąd, nie skarżył się też poprzednio. Zresztą po kilku dawkach antybiotyku wysypka jest dużo mniej intensywna więc pewnie dlatego nie swędzi.
cyd
oluśia
śro, 03 kwi 2013 - 08:26
Dzięki dziewczyny, wysypka dzisiaj już mniejsza najwięcej zostało na buzi, smarujemy bo teraz taka jakby tarka została. Gorączki nie ma, ból gardła też minimalny od wczoraj apetyt wrócił.
Antybiotyk dostaliśmy na 10 dni tj. do poniedziałku i wtedy idziemy do kontroli, dobrze że pogoda beznadziejna to nie żal siedzieć w domu. No właśnie a jak z wychodzeniem na dwór bo też nie zapytałam ? 37.gif
A badania robicie po braniu antybiotyku ? Lekarz z pogotowia powiedział że nie trzeba a ja przeczytałam że wskazane jest zrobienie moczu i badania ASO

Ten post edytował oluśia śro, 03 kwi 2013 - 08:31
oluśia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,351
Dołączył: czw, 31 sty 08 - 16:49
Skąd: Głogów
Nr użytkownika: 17,936




post śro, 03 kwi 2013 - 08:26
Post #5

Dzięki dziewczyny, wysypka dzisiaj już mniejsza najwięcej zostało na buzi, smarujemy bo teraz taka jakby tarka została. Gorączki nie ma, ból gardła też minimalny od wczoraj apetyt wrócił.
Antybiotyk dostaliśmy na 10 dni tj. do poniedziałku i wtedy idziemy do kontroli, dobrze że pogoda beznadziejna to nie żal siedzieć w domu. No właśnie a jak z wychodzeniem na dwór bo też nie zapytałam ? 37.gif
A badania robicie po braniu antybiotyku ? Lekarz z pogotowia powiedział że nie trzeba a ja przeczytałam że wskazane jest zrobienie moczu i badania ASO

--------------------
Oliwka 1997r.
Kacper 2007r.
ulla
śro, 03 kwi 2013 - 15:56
CYTAT(oluśia @ Wed, 03 Apr 2013 - 06:26) *
No właśnie a jak z wychodzeniem na dwór bo też nie zapytałam ? 37.gif
A badania robicie po braniu antybiotyku ? Lekarz z pogotowia powiedział że nie trzeba a ja przeczytałam że wskazane jest zrobienie moczu i badania ASO


Wychodzić, chociaż na krótko chyba można, ale jak już temperatura jest stabilna od jakiegoś czasu i gorączka nie wraca.
Po antybiotyku zrobiłabym badania. Nie wiem czy akurat moczu, nie wiem, czy od razu, ale zrobiłabym tak kontrolnie po ok. 2. mies. jeżeli dziecko już zdrowe (bo tak zrobiłam).
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post śro, 03 kwi 2013 - 15:56
Post #6

CYTAT(oluśia @ Wed, 03 Apr 2013 - 06:26) *
No właśnie a jak z wychodzeniem na dwór bo też nie zapytałam ? 37.gif
A badania robicie po braniu antybiotyku ? Lekarz z pogotowia powiedział że nie trzeba a ja przeczytałam że wskazane jest zrobienie moczu i badania ASO


Wychodzić, chociaż na krótko chyba można, ale jak już temperatura jest stabilna od jakiegoś czasu i gorączka nie wraca.
Po antybiotyku zrobiłabym badania. Nie wiem czy akurat moczu, nie wiem, czy od razu, ale zrobiłabym tak kontrolnie po ok. 2. mies. jeżeli dziecko już zdrowe (bo tak zrobiłam).

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
oluśia
piÄ…, 05 kwi 2013 - 09:02
U nas właściwie wszystkie objawy ustąpiły, została tylko wysypa na buzi.
Od soboty siedzimy w domu z racji tego że pogoda bardzo brzydka planujemy w niedzielę wyjść na pierwszy spacer. W poniedziałek kontrola ostatni dzień antybiotyku.
Cydorka a jak tam u Was ?
oluśia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,351
Dołączył: czw, 31 sty 08 - 16:49
Skąd: Głogów
Nr użytkownika: 17,936




post piÄ…, 05 kwi 2013 - 09:02
Post #7

U nas właściwie wszystkie objawy ustąpiły, została tylko wysypa na buzi.
Od soboty siedzimy w domu z racji tego że pogoda bardzo brzydka planujemy w niedzielę wyjść na pierwszy spacer. W poniedziałek kontrola ostatni dzień antybiotyku.
Cydorka a jak tam u Was ?

--------------------
Oliwka 1997r.
Kacper 2007r.
AnWoj
śro, 10 kwi 2013 - 10:47
Do poczytania https://kobieta.onet.pl/dziecko/male-dzieck...-odroznic/z4y0f
AnWoj


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 663
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 10:32
SkÄ…d: gdzieÅ› tam...
Nr użytkownika: 23,937




post śro, 10 kwi 2013 - 10:47
Post #8

Do poczytania https://kobieta.onet.pl/dziecko/male-dzieck...-odroznic/z4y0f
Gruszka
piÄ…, 19 kwi 2013 - 22:06
Dziś po południu lekarz stwierdził u Emilki szkarlatynę.

Ma tylko płonące policzki i rozpulchnione gardło - i nic więcej. ANi gorączki, ani bólu gardła. Nic. W trakcie wizyty pojawiły jej się drobne kropeczki na przedramionach i dłoniach. Przysięgam, że tuż po powrocie do domu zniknęły bez śladu.

Podałam jej już pierwszą dawkę antybiotyku, ale zaczynam mieć wątpliwości - czy to nie była pomyłka z tą diagnozą.... cholera
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post piÄ…, 19 kwi 2013 - 22:06
Post #9

Dziś po południu lekarz stwierdził u Emilki szkarlatynę.

Ma tylko płonące policzki i rozpulchnione gardło - i nic więcej. ANi gorączki, ani bólu gardła. Nic. W trakcie wizyty pojawiły jej się drobne kropeczki na przedramionach i dłoniach. Przysięgam, że tuż po powrocie do domu zniknęły bez śladu.

Podałam jej już pierwszą dawkę antybiotyku, ale zaczynam mieć wątpliwości - czy to nie była pomyłka z tą diagnozą.... cholera

--------------------
Gruszka
sob, 15 cze 2013 - 08:06
iiiii powtórka z rozrywki....

wczoraj znów stwierdzono szkarlatynę - na podstawie wybroczynowej wysypki na łopatce i pod kolanami. Tym razem antybiotyk na 10 dni.

Czy ktoś ma dziecko, które przechodzi szkarlatynę tak bezobjawowo??
może się okazać, ze ona miala już ze 3 razy, a ja nawet nie wiedziałam. A na wysypki jest podatna i pomału przestają mnie aż tak alarmować.
Gruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,041
Dołączył: wto, 17 paź 06 - 11:39
Skąd: z plemienia Czukczów
Nr użytkownika: 8,026




post sob, 15 cze 2013 - 08:06
Post #10

iiiii powtórka z rozrywki....

wczoraj znów stwierdzono szkarlatynę - na podstawie wybroczynowej wysypki na łopatce i pod kolanami. Tym razem antybiotyk na 10 dni.

Czy ktoś ma dziecko, które przechodzi szkarlatynę tak bezobjawowo??
może się okazać, ze ona miala już ze 3 razy, a ja nawet nie wiedziałam. A na wysypki jest podatna i pomału przestają mnie aż tak alarmować.

--------------------
> szkarlatyna, zapomniaÅ‚am zapytać
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 07:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama