Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Truskawki, pomidory na balkonie

, jak się za to zabrać?
> , jak siÄ™ za to zabrać?
Maciejka
nie, 28 kwi 2013 - 12:39
Dziewczyny, ogrodniczka ze mnie jak z koziej same wiecie czego trąbka. Ale marzy mi się mieć truskawki na balkonie. I pomidory. Bo wiem, ze ludzie mają. Poprowadźcie mnie za rękę. Da się? A może już za późno?
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post nie, 28 kwi 2013 - 12:39
Post #1

Dziewczyny, ogrodniczka ze mnie jak z koziej same wiecie czego trąbka. Ale marzy mi się mieć truskawki na balkonie. I pomidory. Bo wiem, ze ludzie mają. Poprowadźcie mnie za rękę. Da się? A może już za późno?

--------------------
Maciejka


minka.
nie, 28 kwi 2013 - 13:16
Przejdz sie po sklepach, u nas widzialam takie truskawki w wiszacych donicach, one jak urosna to sobie zwisaja z tej donicy. Ikea miala, wczoraj w tutejszym Lidlu widzialam wiec pewnie w PL tez sa.
minka.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,622
Dołączył: wto, 30 maj 06 - 01:03
SkÄ…d: Szwecja
Nr użytkownika: 6,069

GG:


post nie, 28 kwi 2013 - 13:16
Post #2

Przejdz sie po sklepach, u nas widzialam takie truskawki w wiszacych donicach, one jak urosna to sobie zwisaja z tej donicy. Ikea miala, wczoraj w tutejszym Lidlu widzialam wiec pewnie w PL tez sa.

--------------------

I HAVE THE BODY OF A GOD. (Unfortunately it's Buddha)
Agnes84
nie, 28 kwi 2013 - 13:49
Truskawki najtaniej i najpewniej kupić na rynku/targu... U nas jest w soboty taki targ rolny, wczoraj zakupiłam truskawki (do ziemi, nie wiszące ale do donic też mieli) i pomidory- malinowe, zwykłe i dwa kolory koktajlowych. Wsadzasz do dobrej ziemi do donic, korytek. Podlewasz, pilnujesz, żeby miały ciepło i jasno ale nie za gorąco i czekasz aż zakwitną a potem zaowocują icon_biggrin.gif
Można też z ziaren ale to wymaga dużo więcej czasu. Sadzonki będą lepsze w Twoim przypadku.
Agnes84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,127
Dołączył: śro, 08 wrz 10 - 20:28
SkÄ…d: Bydgoszcz City
Nr użytkownika: 34,233

GG:


post nie, 28 kwi 2013 - 13:49
Post #3

Truskawki najtaniej i najpewniej kupić na rynku/targu... U nas jest w soboty taki targ rolny, wczoraj zakupiłam truskawki (do ziemi, nie wiszące ale do donic też mieli) i pomidory- malinowe, zwykłe i dwa kolory koktajlowych. Wsadzasz do dobrej ziemi do donic, korytek. Podlewasz, pilnujesz, żeby miały ciepło i jasno ale nie za gorąco i czekasz aż zakwitną a potem zaowocują icon_biggrin.gif
Można też z ziaren ale to wymaga dużo więcej czasu. Sadzonki będą lepsze w Twoim przypadku.

--------------------
Amelia 2010r.
Malgood
nie, 28 kwi 2013 - 14:05
bardzo fajnie w doniczkach rosną pomidorki koklajlowe, a jak plonuja - w zeszłym roku mnie zasypało pomidorkami icon_smile.gif
co do tych truskawek zwisajacych - w zeszłym roku się skusiłam i w sumie nie wiem czy warto. To co zwisa to sa te boczne pędy, które się w zwykłych też robią. Fakt - owocuja cały rok, ale smak tych tradycyjnych o niebo lepszy. Z drugiej strony może ja tak źle trafiłam, nie to mi sprzedali czy co. Wiadomo jak to w sklepach ogrodniczych bywa.
Malgood


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,666
Dołączył: pon, 23 paź 06 - 12:06
Skąd: śląsk
Nr użytkownika: 8,132

GG:


post nie, 28 kwi 2013 - 14:05
Post #4

bardzo fajnie w doniczkach rosną pomidorki koklajlowe, a jak plonuja - w zeszłym roku mnie zasypało pomidorkami icon_smile.gif
co do tych truskawek zwisajacych - w zeszłym roku się skusiłam i w sumie nie wiem czy warto. To co zwisa to sa te boczne pędy, które się w zwykłych też robią. Fakt - owocuja cały rok, ale smak tych tradycyjnych o niebo lepszy. Z drugiej strony może ja tak źle trafiłam, nie to mi sprzedali czy co. Wiadomo jak to w sklepach ogrodniczych bywa.

--------------------


Maciejka
nie, 28 kwi 2013 - 21:17
Bardzo Wam dziekuję Kochane. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Co to znaczy "wsadż do dobrej ziemi"?
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post nie, 28 kwi 2013 - 21:17
Post #5

Bardzo Wam dziekuję Kochane. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Co to znaczy "wsadż do dobrej ziemi"?

--------------------
Maciejka


~anula~
nie, 28 kwi 2013 - 21:35
Miałam na balkonie i pomidorki (koktailowe) i truskawki.
Pomidorom naprawdę nic nie trzeba było pomagać i tak rosły jak głupie. I były bardzo smaczne. Nie mam pojęcia co to był za gatunek. W tym roku też mam zamiar posadzić ale nie będę się bawić w sianie tylko kupię kilka krzaczków na targu. Uwielbiam rano zjeść pomidorka prosto z krzaczka.
Jeśli chodzi o truskawki, kupiłam chyba ze trzy lata temu na all. odmanę temptation. Właśnie zwisającą. Owoce miała naprawdę smaczne ale w pierwszym roku trzy krzaczki miały może z 10 owoców. Pyszne były, to fakt, ale chyba się nie opłacało. Krzaczki kosztowały więcej niż wartość owoców. Podobno na drugi rok powinny owocować znacznie obficiej, ale nie doczekały bidulki - przymarzło się im w zimie.
Ale hodowałam też poziomki. Jakieś takie ogrodowe - też kupione na targu. Miałm w skrzyneczce 5 krzaczków a rosły i owocowały jak nienormalne jakieś. Pyszne były. I do tego jeszcze ślicznie wyglądały. Fundnę sobie też w tym roku.
Aha, no i truskawki nawoziłam nawozem do truskawek. Ale to i tak niewiele dało.
~anula~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,091
Dołączył: nie, 26 lut 06 - 15:01
SkÄ…d: lubelskie
Nr użytkownika: 5,060

GG:


post nie, 28 kwi 2013 - 21:35
Post #6

Miałam na balkonie i pomidorki (koktailowe) i truskawki.
Pomidorom naprawdę nic nie trzeba było pomagać i tak rosły jak głupie. I były bardzo smaczne. Nie mam pojęcia co to był za gatunek. W tym roku też mam zamiar posadzić ale nie będę się bawić w sianie tylko kupię kilka krzaczków na targu. Uwielbiam rano zjeść pomidorka prosto z krzaczka.
Jeśli chodzi o truskawki, kupiłam chyba ze trzy lata temu na all. odmanę temptation. Właśnie zwisającą. Owoce miała naprawdę smaczne ale w pierwszym roku trzy krzaczki miały może z 10 owoców. Pyszne były, to fakt, ale chyba się nie opłacało. Krzaczki kosztowały więcej niż wartość owoców. Podobno na drugi rok powinny owocować znacznie obficiej, ale nie doczekały bidulki - przymarzło się im w zimie.
Ale hodowałam też poziomki. Jakieś takie ogrodowe - też kupione na targu. Miałm w skrzyneczce 5 krzaczków a rosły i owocowały jak nienormalne jakieś. Pyszne były. I do tego jeszcze ślicznie wyglądały. Fundnę sobie też w tym roku.
Aha, no i truskawki nawoziłam nawozem do truskawek. Ale to i tak niewiele dało.

--------------------
Madulka


walizka
nie, 28 kwi 2013 - 21:39
jakieś dwa tygodnir temu zasiałam poziomki i pomidory koktajlowe. Z poziomkami chyba troszkę się spóźniłam (choć i tak nic nie wykiełkowało). Pytanie mam o pomidory: jak duża donica, ile sadzonek mogę wsadzić do jednej?
A poziomki/truskawki - można uprawiać w skrzynkach balkonowych, czy trzeba dla nich znaleźć coś większego?
walizka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,859
Dołączył: pią, 03 lip 09 - 00:07
Nr użytkownika: 28,065




post nie, 28 kwi 2013 - 21:39
Post #7

jakieś dwa tygodnir temu zasiałam poziomki i pomidory koktajlowe. Z poziomkami chyba troszkę się spóźniłam (choć i tak nic nie wykiełkowało). Pytanie mam o pomidory: jak duża donica, ile sadzonek mogę wsadzić do jednej?
A poziomki/truskawki - można uprawiać w skrzynkach balkonowych, czy trzeba dla nich znaleźć coś większego?

--------------------


~anula~
nie, 28 kwi 2013 - 21:46
Pomidory miałam w takiej większej skrzyni, a w zasadzie wyższej (moja ma 25 cm gł). Krzaczki koktailowych są nie za duże ale raczej rozłożyste, chociaż nie zauważyłam, żeby im ciasnota przeszkadzała. Poziomki w zwykłych, balkonowych.
~anula~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,091
Dołączył: nie, 26 lut 06 - 15:01
SkÄ…d: lubelskie
Nr użytkownika: 5,060

GG:


post nie, 28 kwi 2013 - 21:46
Post #8

Pomidory miałam w takiej większej skrzyni, a w zasadzie wyższej (moja ma 25 cm gł). Krzaczki koktailowych są nie za duże ale raczej rozłożyste, chociaż nie zauważyłam, żeby im ciasnota przeszkadzała. Poziomki w zwykłych, balkonowych.

--------------------
Madulka


Aneczka
nie, 28 kwi 2013 - 21:48
Pomidory (duże) hodowałam w donicach takich 20 cm średnicy i było ok.
Truskawki tez akurat w takich doniczkach, ale w skrzynkach byloby ok.
Poziomki w skrzynkach rosły jak głupie ( i normalne i żółte).

A co do poziomek - się nie przejmuj, tylko wysiej jeszcze raz. Będą trochę później, ale myślę, że jeszcze nie za późno na nie.
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 534

GG:


post nie, 28 kwi 2013 - 21:48
Post #9

Pomidory (duże) hodowałam w donicach takich 20 cm średnicy i było ok.
Truskawki tez akurat w takich doniczkach, ale w skrzynkach byloby ok.
Poziomki w skrzynkach rosły jak głupie ( i normalne i żółte).

A co do poziomek - się nie przejmuj, tylko wysiej jeszcze raz. Będą trochę później, ale myślę, że jeszcze nie za późno na nie.

--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
pomidorro
piÄ…, 24 maj 2013 - 15:54
może jeszcze zdążę pomidorki koktajlowe posadzić... tylko czy na mocno słonecznym balkonie, gorącym balkonie wytrzymają?
mam poziomki- kupiłam krzaczki, juz są owoce! czekam aż dojrzeją icon_smile.gif
Jak tak dalej pójdzie to w następnym roku nie będę miała kwiatów a poziomki, pomidorki i takie tam icon_smile.gif
pomidorro


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,782
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 11:18
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 14,138

GG:


post piÄ…, 24 maj 2013 - 15:54
Post #10

może jeszcze zdążę pomidorki koktajlowe posadzić... tylko czy na mocno słonecznym balkonie, gorącym balkonie wytrzymają?
mam poziomki- kupiłam krzaczki, juz są owoce! czekam aż dojrzeją icon_smile.gif
Jak tak dalej pójdzie to w następnym roku nie będę miała kwiatów a poziomki, pomidorki i takie tam icon_smile.gif

--------------------



kamea
nie, 21 lip 2013 - 13:21
da się! wszystko się da icon_smile.gif ja mam jeszcze papryczki. i zaczynają rosnąć icon_smile.gif czekam z niecierpliwością <3
kamea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: wto, 29 sty 13 - 15:46
Nr użytkownika: 41,573

GG:


post nie, 21 lip 2013 - 13:21
Post #11

da się! wszystko się da icon_smile.gif ja mam jeszcze papryczki. i zaczynają rosnąć icon_smile.gif czekam z niecierpliwością <3
> Truskawki, pomidory na balkonie, jak siÄ™ za to zabrać?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 13:06
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama