Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

Domowe sposoby na ból gardła - znacie??

> 
Ika
nie, 14 mar 2004 - 18:20
Na razie piję mleko z miodem i wciskam czosnek w każde żarcie. Co ja jeszcze mogę zrobić??? Gardło mnie boli, ale tak jakoś dalej niż przy anginie (albo wyżej? Matko, nawet tego opisać nie umiem icon_confused.gif ). W każdym razie głos mam bluesowo-zapłakany i muszę się z tym jak najszybciej uporać! Na dniach czekają mnie być może pewne rozmowy, podczas których chrypieć jak Himmilsbach nie mogę za diabła icon_sad.gif
Lipy nie mam (podobno dobra na wszystko). Ewentualnie jeśli jest jakiś cudowny lek, to mogę jutro kupić. Ale to musi być genialne, tak żeby mi najdalej w dwa dni przeszło! Pomocy....
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 14 mar 2004 - 18:20
Post #1

Na razie piję mleko z miodem i wciskam czosnek w każde żarcie. Co ja jeszcze mogę zrobić??? Gardło mnie boli, ale tak jakoś dalej niż przy anginie (albo wyżej? Matko, nawet tego opisać nie umiem icon_confused.gif ). W każdym razie głos mam bluesowo-zapłakany i muszę się z tym jak najszybciej uporać! Na dniach czekają mnie być może pewne rozmowy, podczas których chrypieć jak Himmilsbach nie mogę za diabła icon_sad.gif
Lipy nie mam (podobno dobra na wszystko). Ewentualnie jeśli jest jakiś cudowny lek, to mogę jutro kupić. Ale to musi być genialne, tak żeby mi najdalej w dwa dni przeszło! Pomocy....

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
ania
nie, 14 mar 2004 - 18:28
Miałam ostatnio takie problemy, ale skończyło się antybiotykiem. Na pewno wypróbuj Tantum Verde i Septosan do płukania. Moja sąsiadka bardzo poleca Homeovox - ból i chrypka podobno ustąpił po 3 dniach (czyli o jeden dzień dłużej niż potrzebujesz icon_smile.gif ). Sama nie próbowałam.
ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 115
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 21:27
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 231

GG:


post nie, 14 mar 2004 - 18:28
Post #2

Miałam ostatnio takie problemy, ale skończyło się antybiotykiem. Na pewno wypróbuj Tantum Verde i Septosan do płukania. Moja sąsiadka bardzo poleca Homeovox - ból i chrypka podobno ustąpił po 3 dniach (czyli o jeden dzień dłużej niż potrzebujesz icon_smile.gif ). Sama nie próbowałam.

--------------------
Pozdrawiamy:)
Ania i Magda (30.04.99)
adzia
nie, 14 mar 2004 - 18:30
Hmm, to moze być trudne...ja już parę razy pisałam o propolisie - to jest nalewka z kitu pszczelego na spitytusie. Trzeba tym nasączyć łyżeczkę cukru i jak najdłużej ssać. Znieczula tak, że potem nie radzę brać się za degustację czegokolwiek - nie czuć smaku icon_wink.gif A gdzie dostać...na bazarach i od znajomych, chociaż można by dla eksperymentu zapytać w aptece, może akurat mają...
adzia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,407
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:40
Skąd: Między wsią a miastem
Nr użytkownika: 138




post nie, 14 mar 2004 - 18:30
Post #3

Hmm, to moze być trudne...ja już parę razy pisałam o propolisie - to jest nalewka z kitu pszczelego na spitytusie. Trzeba tym nasączyć łyżeczkę cukru i jak najdłużej ssać. Znieczula tak, że potem nie radzę brać się za degustację czegokolwiek - nie czuć smaku icon_wink.gif A gdzie dostać...na bazarach i od znajomych, chociaż można by dla eksperymentu zapytać w aptece, może akurat mają...

--------------------
CBA ma aresztować wszystkich choreografów w kraju. Postawione im zostaną zarzuty przygotowywania nowych układów.
i.
nie, 14 mar 2004 - 18:31
W sytuacji kiedy infekcja już się rozwinie i gardło boli niemiłosiernie, świetnie u mnie sprawdza się Tantum Verde w spray'u. Psikam sobie tym kilka razy dziennie. Dobrze to znieczula no i naprawdę pomaga.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post nie, 14 mar 2004 - 18:31
Post #4

W sytuacji kiedy infekcja już się rozwinie i gardło boli niemiłosiernie, świetnie u mnie sprawdza się Tantum Verde w spray'u. Psikam sobie tym kilka razy dziennie. Dobrze to znieczula no i naprawdę pomaga.
Ika
nie, 14 mar 2004 - 19:14
Płukać gardła nigdy nie umiałam, mam cofkę icon_sad.gif Homeovox to co to jest? Tabletki, coś do picia?
A w ogóle to wiecie co, niech mnie to nawet boli, ale ja muszę głos normalny odzyskać! icon_sad.gif
Właśnie doszłam do wniosku, że to mogą być struny głosowe... bo w takim dziwnym miejscu mnie boli. A przełykać mogę.
icon_confused.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 14 mar 2004 - 19:14
Post #5

Płukać gardła nigdy nie umiałam, mam cofkę icon_sad.gif Homeovox to co to jest? Tabletki, coś do picia?
A w ogóle to wiecie co, niech mnie to nawet boli, ale ja muszę głos normalny odzyskać! icon_sad.gif
Właśnie doszłam do wniosku, że to mogą być struny głosowe... bo w takim dziwnym miejscu mnie boli. A przełykać mogę.
icon_confused.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
ania
nie, 14 mar 2004 - 19:30
Wygląda na to, że masz problem z krtanią. To trochę gorzej. Przede wszystkim jeżeli nie musisz to nie mów, albo mów szeptem. Z doświadczenia wiem, że dwa dni milczenia przynoszą zdecydowaną poprawę. Do tego Tantum Verde na pewno się przyda, a jeśli chodzi o Homeovox to jest to lek homeopatyczny w postaci pastylek do ssania. Wskazania na opakowaniu wyglądają zachęcająco: "Szybko i skutecznie łagodzi objawy infekcji górnych dróg oddechowych i następstwa nadwerężenia strun głosowych: ból gardła, chrypkę, utratę głosu, drażniący, suchy kaszel"
Na twoim miejscu bym spróbowała.
ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 115
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 21:27
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 231

GG:


post nie, 14 mar 2004 - 19:30
Post #6

Wygląda na to, że masz problem z krtanią. To trochę gorzej. Przede wszystkim jeżeli nie musisz to nie mów, albo mów szeptem. Z doświadczenia wiem, że dwa dni milczenia przynoszą zdecydowaną poprawę. Do tego Tantum Verde na pewno się przyda, a jeśli chodzi o Homeovox to jest to lek homeopatyczny w postaci pastylek do ssania. Wskazania na opakowaniu wyglądają zachęcająco: "Szybko i skutecznie łagodzi objawy infekcji górnych dróg oddechowych i następstwa nadwerężenia strun głosowych: ból gardła, chrypkę, utratę głosu, drażniący, suchy kaszel"
Na twoim miejscu bym spróbowała.

--------------------
Pozdrawiamy:)
Ania i Magda (30.04.99)
Ika
nie, 14 mar 2004 - 19:59
Spróbuję icon_smile.gif Dzięki!! icon_cool.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 14 mar 2004 - 19:59
Post #7

Spróbuję icon_smile.gif Dzięki!! icon_cool.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Ila
nie, 14 mar 2004 - 20:21
IkuÅ› Kamyk ostatnio tez miala chrypke, bral Homeovox i ladnie ustapila... ale gardlo go nie bolalo. Na chrypke pomoze, a na bol gardla... hmm... mnie nic za bardzo nie pomaga... ewentualnie nowy Strepsils, taki troche znieczulajacy, on nieco lagodzi bol gardla. Przy ssaniu troche szczypie, ale tak ma byc. Sprobuj.
Ila


Grupa: Administratorzy
Postów: 5,249
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 304

Mój blog:
GG:


post nie, 14 mar 2004 - 20:21
Post #8

IkuÅ› Kamyk ostatnio tez miala chrypke, bral Homeovox i ladnie ustapila... ale gardlo go nie bolalo. Na chrypke pomoze, a na bol gardla... hmm... mnie nic za bardzo nie pomaga... ewentualnie nowy Strepsils, taki troche znieczulajacy, on nieco lagodzi bol gardla. Przy ssaniu troche szczypie, ale tak ma byc. Sprobuj.

--------------------
Ila
mama Kamilka (11.04.2000) i Dawidka (10.09.2005)
Lila_
nie, 14 mar 2004 - 22:33
Jeszcze Ibuprom - działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo i pomaga przy zap. krtani.

Jezeli to jest krtań to musisz tez jakiś syrop wykrztuśny zastosować.

Homeovox jak najbardziej.
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post nie, 14 mar 2004 - 22:33
Post #9

Jeszcze Ibuprom - działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo i pomaga przy zap. krtani.

Jezeli to jest krtań to musisz tez jakiś syrop wykrztuśny zastosować.

Homeovox jak najbardziej.

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Ika
nie, 14 mar 2004 - 22:38
Jutro kupujÄ™ Homeovox.
Ila, a Ty masz może na myśli Strepfen? Taki silniejszy Strepsils jakby? W lekko srebrnawym opakowaniu? To faktycznie jest dobry, wypróbowałam go kiedyś icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 14 mar 2004 - 22:38
Post #10

Jutro kupujÄ™ Homeovox.
Ila, a Ty masz może na myśli Strepfen? Taki silniejszy Strepsils jakby? W lekko srebrnawym opakowaniu? To faktycznie jest dobry, wypróbowałam go kiedyś icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Ila
nie, 14 mar 2004 - 22:47
Ika dokladnie tak, za pierwszym razem kupilam Strepfen, takie srebrnawe opakowanie icon_wink.gif I ladnie pomogl. Za drugim razem tez chcialam ten cudowny specyfik kupic, ale pani w aptece powiedziala, ze nie ma i nie produkuja... i ze teraz wystepuje jako nowy Strepsils... tez chyba srebrnawy, ze to niby to samo, taki sam sklad. Rzeczywiscie smakuje identycznie i tez identycznie szczypie icon_wink.gif

Zdrowka icon_biggrin.gif
Ila


Grupa: Administratorzy
Postów: 5,249
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 304

Mój blog:
GG:


post nie, 14 mar 2004 - 22:47
Post #11

Ika dokladnie tak, za pierwszym razem kupilam Strepfen, takie srebrnawe opakowanie icon_wink.gif I ladnie pomogl. Za drugim razem tez chcialam ten cudowny specyfik kupic, ale pani w aptece powiedziala, ze nie ma i nie produkuja... i ze teraz wystepuje jako nowy Strepsils... tez chyba srebrnawy, ze to niby to samo, taki sam sklad. Rzeczywiscie smakuje identycznie i tez identycznie szczypie icon_wink.gif

Zdrowka icon_biggrin.gif

--------------------
Ila
mama Kamilka (11.04.2000) i Dawidka (10.09.2005)
anonimowy

Go??







post pon, 15 mar 2004 - 10:52
Post #12

Ika poradze CI na chrypke u nas sprawdza sie kogel mogel wink.gif na prawdę sprawdza sie (żółtko + mleko)i jeszcze płukac gardło (piszesz ,ze nie umiesz) to zadna sztuka a pomaga ,więc płukac w płynie LUGOLLA..kilka kropel dodać do wody letniej przegotowanej i płukac w tym -nie jest to przyjemne ale bardzo,bardzo skuteczne a o to chodzi wink.gif

Pozdrawiam serdecznie ,zyczę zdrówka wszak zlot juz nie długo ewa
Małgoś.dz
pon, 15 mar 2004 - 11:32
PÅ‚yn Lugolla? icon_eek.gif
Jeśli mnie pamięć nie myli, to płym Lugolla miałam tylko raz w ustach, gdy w Czarnobylu doszło do wybuchu...

Ewa, a Ty tego Lugolla to tak na codzień? Przy każdym bólu gardła? icon_eek.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post pon, 15 mar 2004 - 11:32
Post #13

PÅ‚yn Lugolla? icon_eek.gif
Jeśli mnie pamięć nie myli, to płym Lugolla miałam tylko raz w ustach, gdy w Czarnobylu doszło do wybuchu...

Ewa, a Ty tego Lugolla to tak na codzień? Przy każdym bólu gardła? icon_eek.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
anonimowy

Go??







post pon, 15 mar 2004 - 11:56
Post #14

Tak Małgosiu zawsze jak gardełko boli to płynem lugolla zawsze -pomaga icon_lol.gif zreszta nich zainteresowana w aptece zapyta - przecież nie chciałabym jej zaszkodzić wink.gif

Pozdrawiam ewa
Ewcia!
pon, 15 mar 2004 - 11:57
CYTAT(adzia)
Hmm, to moze być trudne...ja już parę razy pisałam o propolisie - to jest nalewka z kitu pszczelego na spitytusie. Trzeba tym nasączyć łyżeczkę cukru i jak najdłużej ssać. Znieczula tak, że potem nie radzę brać się za degustację czegokolwiek - nie czuć smaku icon_wink.gif A gdzie dostać...na bazarach i od znajomych, chociaż można by dla eksperymentu zapytać w aptece, może akurat mają...


w sklepach zielarskich, firmowych z produktami pszczelimi, ew. u Ojców Bonifratrów
Ewcia!


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,694
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 21:27
Skąd: raz z dołka, a raz z górki
Nr użytkownika: 423

GG:


post pon, 15 mar 2004 - 11:57
Post #15

CYTAT(adzia)
Hmm, to moze być trudne...ja już parę razy pisałam o propolisie - to jest nalewka z kitu pszczelego na spitytusie. Trzeba tym nasączyć łyżeczkę cukru i jak najdłużej ssać. Znieczula tak, że potem nie radzę brać się za degustację czegokolwiek - nie czuć smaku icon_wink.gif A gdzie dostać...na bazarach i od znajomych, chociaż można by dla eksperymentu zapytać w aptece, może akurat mają...


w sklepach zielarskich, firmowych z produktami pszczelimi, ew. u Ojców Bonifratrów

--------------------
1234
kasiarybka

Go??







post pon, 15 mar 2004 - 12:40
Post #16

Ika, zrób sobie na noc syrop z cebuli, albo z buraków.
katiek
piÄ…, 19 mar 2004 - 22:14
Jak na gardło to znam 3 specyfiki z apteki babci
1-przyjemny-dobrze ciepłe mleko (kubek) do tego łycha miodu-najlepszy lipowy i łycha zwykłego masła
2-ujdzie-łycha miodu i sok z połówki lub w wersji hard z całej
3-gdy już nie ma wyjścia-kubek gorącego mleka, łycha miodu, łycha samodzielnie zrobionego smalcu , 2 ząbki czosnku ziażdżone. Wymieszać razem i pić. Świństwo okrutne ale na mnie w cielęcych latach wypróbowane z dobrym skutkiem
I płukanie Azulanem ( nie mylić z azucalenem). Ikuś jak płukać nie możesz to pij rumianek-działa odkażająco
Kasia
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post piÄ…, 19 mar 2004 - 22:14
Post #17

Jak na gardło to znam 3 specyfiki z apteki babci
1-przyjemny-dobrze ciepłe mleko (kubek) do tego łycha miodu-najlepszy lipowy i łycha zwykłego masła
2-ujdzie-łycha miodu i sok z połówki lub w wersji hard z całej
3-gdy już nie ma wyjścia-kubek gorącego mleka, łycha miodu, łycha samodzielnie zrobionego smalcu , 2 ząbki czosnku ziażdżone. Wymieszać razem i pić. Świństwo okrutne ale na mnie w cielęcych latach wypróbowane z dobrym skutkiem
I płukanie Azulanem ( nie mylić z azucalenem). Ikuś jak płukać nie możesz to pij rumianek-działa odkażająco
Kasia
Ila
piÄ…, 26 mar 2004 - 19:19
Dziewczyny mnie od wczoraj gardlo boli icon_cry.gif
A dzis bol jest baaaaardzo mocny, przelykac nie moge icon_cry.gif

Plukac nie lubie, Strepfenu ani Strepsilsu w domu nie mam... moze tego mleka z miodem i z czosnkiem sprobuje... buuuu jak boli icon_cry.gif
Ila


Grupa: Administratorzy
Postów: 5,249
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 304

Mój blog:
GG:


post piÄ…, 26 mar 2004 - 19:19
Post #18

Dziewczyny mnie od wczoraj gardlo boli icon_cry.gif
A dzis bol jest baaaaardzo mocny, przelykac nie moge icon_cry.gif

Plukac nie lubie, Strepfenu ani Strepsilsu w domu nie mam... moze tego mleka z miodem i z czosnkiem sprobuje... buuuu jak boli icon_cry.gif

--------------------
Ila
mama Kamilka (11.04.2000) i Dawidka (10.09.2005)
Ika
piÄ…, 26 mar 2004 - 20:02
Ila, u mnie w trzy dni minęło przy pomocy Homeovoxu i mleka z miodem. Od czasu do czasu dawałam do mleka też masło, choć nie przepadam... Czosnek dawałam do kazdego innego żarcia - jednak w mleku z miodem czosnku bym nie przełknęła... we wszystkim innym bardzo go lubię icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post piÄ…, 26 mar 2004 - 20:02
Post #19

Ila, u mnie w trzy dni minęło przy pomocy Homeovoxu i mleka z miodem. Od czasu do czasu dawałam do mleka też masło, choć nie przepadam... Czosnek dawałam do kazdego innego żarcia - jednak w mleku z miodem czosnku bym nie przełknęła... we wszystkim innym bardzo go lubię icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Ila
piÄ…, 26 mar 2004 - 20:16
Ika 3 dni icon_question.gif Boli jak .... Ledwo przelykam, prawie mowic nie moge icon_cry.gif
Tomek zaraz wraca i Strepsils mi przywiezie, zrobilam rumianek z miodem i sacze powoli... Zimno mi przy tym, ale to gardlo najgorsze, niepamietam, czy mnie kiedys TAK bolalo icon_cry.gif
Moze na noc jeszcze tego mleka sprobuje.
Homeovox tez juz wzielam, ale ja chrypki nie mam, tylko bol okropny icon_cry.gif
Ila


Grupa: Administratorzy
Postów: 5,249
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 304

Mój blog:
GG:


post piÄ…, 26 mar 2004 - 20:16
Post #20

Ika 3 dni icon_question.gif Boli jak .... Ledwo przelykam, prawie mowic nie moge icon_cry.gif
Tomek zaraz wraca i Strepsils mi przywiezie, zrobilam rumianek z miodem i sacze powoli... Zimno mi przy tym, ale to gardlo najgorsze, niepamietam, czy mnie kiedys TAK bolalo icon_cry.gif
Moze na noc jeszcze tego mleka sprobuje.
Homeovox tez juz wzielam, ale ja chrypki nie mam, tylko bol okropny icon_cry.gif

--------------------
Ila
mama Kamilka (11.04.2000) i Dawidka (10.09.2005)
> Domowe sposoby na ból gardÅ‚a - znacie??
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 15:16
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama