To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Rekuperator do domu, warto?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Miwako
Czy ktoś z Was ma zamontowany w domu rekuperator? Czy faktycznie poprawia to komfort, obniża ilość alergenów w powietrzu?

Co sądzicie na temat rekuperacji? Czy opłaca się montować w domu to urzadzenie? Mamy problem z dużą wilgotnością w domu, co świadczy złej wymianie powietrza. Zimą ze względu na temperatury nie chcemy zbyt często wietrzyć, co pogłębia problem. Przy większym mrozie pojawia się również problem z dogrzaniem domu. Rozmawialiśmy ze znajomymi i polecili nam /rekuperatory/. Również mieli problem z wilgotnością i utrzymaniem komfortowej temperatury w domu. Zainteresowali się tematem i trafili do firmy Eco Comfort zajmującej się instalacjami wentylacyjnymi. Doradzono im rozwiązanie w postaci montażu rekuperatora i są zadowoleni z efektów. Czy warto robić rewolucję w domu przy maleństwie, żeby poprawić jakość powietrza?
Pollaco
Tak jak piszesz, Twoi znajomi są zadowoleni z systemu wentylacji i rekuperacji więc dlaczego masz wątpliwości? Jeśli nie jesteś do końca przekonana to poczytaj sobie więcej w tym temacie https://www.rekuperacja.waw.pl/rekuperacja/ , mówi się, że wiedza to potęgi klucz. Jeśli ja miałabym doradzać to tak, poleciłabym ci montaż rekuperatora. To daje tyle korzyści, (o czym jest napisane w artykule który wkleiłam) że jeśli masz możliwość należy z niej korzystać
waldemarulanowski
Myślę, że już na etapie projektowania domu warto pomyśleć o rekuperatorze. Dlatego warto poszukać jakąś firmę, która od A do Z poprowadzi Cię. Najlepiej jakąś co się zna na tego typu rzeczach. Warto jeszcze zaznaczyć, że taka wentylacja mechaniczna najlepiej sprawdza się w domach energooszczędnych lub pasywnych.
adriannas
Ja w domu zdecydowałam się na urządzenie wentylacyjne już 2 lata temu i bardzo zadowolona jestem.
alka25
Co takie urzÄ…dzenia dajÄ…?
kaska5893
Mi rekuperację zaproponował kolega, bo ciągle zbierała mi się wilgoć w pokoju. Ja brałam montaż rekuperacji od tej firmy - https://www.wojwent.com/rekuperacja/montaz/. Póki co jestem zadowolona - wilgoć zniknęła z mojego mieszkania.
snupi
czytałem że warto mieć rekuperację w domu z odzyskiem ciepła. Wtedy wychodzi taniej ogrzewanie. A taki rekuperator z tego co pamiętam daje czyste powietrze. Dobre rozwiązanie dla alergików.
jets
Wentylacja w domu to świetna sprawa, wiadomo, że taki system jest niezwykle popularny w miejscach pracy, ale w domu również świetnie się sprawdza. My szukaliśmy kogoś z naszych okolic do montażu wentylacji i tak trafiliśmy na artykuł, który pomógł nam wybrać firmę. Gdyby ktoś był z okolic Poznania to zachęcam do zapoznania się z treścią: https://mutuelles.edu.pl/czyszczenie-wentyl...-kogo-sie-udac/ . Nie wiem jak wy, ale ja czuję znaczną różnicę w jakości powietrza którym oddycham na co dzień.
snupi
CYTAT(jets @ Mon, 27 May 2019 - 22:39) *
Wentylacja w domu to świetna sprawa, wiadomo, że taki system jest niezwykle popularny w miejscach pracy, ale w domu również świetnie się sprawdza....

jaki był koszt tej wentylacji?? Jest słyszalna podczas normalnego życia w domu??
Kotelka
Mam obecnie rekuperacjÄ™ w domu i jestem zadowolona. Wentylacja mechaniczna to
świeże powietrze
oszczędności na ogrzewaniu domu
jak rownież w lecie mozna zamknąc okna i przynajmniej nie macie wkurzających komarów, ktore Wam latają nad głową w nocy a jednoczesnie jest chłodek icon_smile.gif
O cenę rekuperacji można zapytać jeszcze w takich firmach jak np http://www.ultrawent.pl/
śrubka
Myślę, że warto, to jednak dość ekologiczne rozwiązanie.
Baasia
Ja mogę też polecić kontakt z firmą Fonko, która ma w swojej ofercie rewelacyjne pompy ciepła. Najwyższa jakość i oszczędność pieniędzy.
adek87
CYTAT(Miwako @ śro, 13 sty 2016 - 13:27) *
Czy ktoś z Was ma zamontowany w domu rekuperator? Czy faktycznie poprawia to komfort, obniża ilość alergenów w powietrzu?

Co sądzicie na temat rekuperacji? Czy opłaca się montować w domu to urzadzenie? Mamy problem z dużą wilgotnością w domu, co świadczy złej wymianie powietrza. Zimą ze względu na temperatury nie chcemy zbyt często wietrzyć, co pogłębia problem. Przy większym mrozie pojawia się również problem z dogrzaniem domu. Rozmawialiśmy ze znajomymi i polecili nam /rekuperatory/. Również mieli problem z wilgotnością i utrzymaniem komfortowej temperatury w domu. Zainteresowali się tematem i trafili do firmy Eco Comfort zajmującej się instalacjami wentylacyjnymi. Doradzono im rozwiązanie w postaci montażu rekuperatora i są zadowoleni z efektów. Czy warto robić rewolucję w domu przy maleństwie, żeby poprawić jakość powietrza?


Oj rekuperacja to dobra sprawa, teraz większość nowo budowanych domów ma taki system. A nawet czytałam tutaj że i w blokach to się sprawdza - https://remont.biz.pl/rekuperacja/rekuperac...eszkaniu-bloku/. Polecam, bardzo fajnie to działa, patrząc tak bardziej 'w dal' to naprawdę też może być bardzo ekonomiczne icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.