To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zęby

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

dagg
Powiedzcie mi czy wiek prawie 6 lat to już czas na wypadanie mleczaków czy jeszcze za wcześnie. Pytam bo wydaje mi się że mojemu synkowy jeden sie rusza. Nie wiem czy to już... czy coś się dzieje złego

Pozdrawiam
dagmara
tosia
Mojej Adzie wypadło już 5 icon_biggrin.gif mleczaków i wyrosły 3 stałe icon_biggrin.gif

ale i tak jej starsza siostra była szybsza ,do zerówki poszła z kompletem przednich zebów stałych icon_lol.gif
moko.
hej mój mały miał 5 lat i 2 miesiące jak mu wyopadły 2 dolne jedynki a za tydzień wyrosły nowe:)
Basia
Mój 6-latek ma jeszcze wszystkie ząbki i nie rusza mu się żaden.
Od czego to zależy? Ma wpływ na to kiedy pojawiają się mleczne zęby
fakt kiedy wyszły piersze ząbki? (dodam, że u Grzesia pierwszy ząbek
pojawił się dość późno - w 8 mies. życia)
eDorka
Basiu, chyba to nie ma znaczenia. Wojtkowi, wczesniakowi (miesiac przed terminem) pierwsze zabki wyrznely sie juz w 3 miesiacu i aktualnie nie stracil jeszcze zadnego, zaden sie nie chwieje. Nie wiem od czego to zalezy, moze jest zapisane w genach?
Mika
W dniu szóstych urodzin wypadła druga dolna jedynka.Wyrosły 2 stałe-na razie nic sie nie rusza wink.gif
Dorka-gość
Wojtkowi (ur.VIII.1998) wypadły dolne jedynki i w to miejsce rosną zęby stałe (niestety między dwójkami jest za mało miejsca i te nowe ząbki wyrastają krzywo, dlatego idziemy na pierwszą wizytę do ortodonty icon_confused.gif )
eDorka
No i nam wypadl jednak ten pierwszy zabek icon_wink.gif , w niedziele dokladnie. Radosci nie bylo konca, a juz najlepszy byl prezent od wrozki
Zebonii icon_lol.gif . (Wojtek z XII 1998 icon_wink.gif ) .
moko.
Moje dziecko uwielbia stan wypadania zębów, bo wrózka przynosi pieniążki hiiii.
Zresztą mały dodał" mamo ja mi wypadną wszystkie ząbki będe miał tyle pieniędzy !!!!!"
heee
Póki co wszystkie zęby mamy i 2 z tego to stałe:)
anonimowy
Wojtek wciaz wypatruje nowych ubytkow icon_rolleyes.gif . Upatrzyl sobie ruszajace sie gorne jedynki, mowi, ze go bola gdy gryzie i stan ten trwa juz od... miesiaca icon_confused.gif . Ciekawe, czy zeby bardziej chca wypasc, czy Wojtek bardziej chce, zeby wypadly icon_lol.gif . Siie zastanawiam i chyba jednak to drugie (i pomyslec jak samemu sie cierpialo, gdy zeby wypadaly icon_surprised.gif , hehe).
eDorka
ten gosc to ja icon_redface.gif
Dorka
U nas dalej z przodu dwie jedynki rosną krzywo, ale pani ortodonta powiedziała, że trzeba poczekać, aż wypadną sąsiednie mleczne, dwójki i zaczną w ich miejsce wyrastać stałe, wtedy zrobimy aparat na dolne ząbki. Według jej prognozy wink.gif do końca jesieni powinny 2 wypaść, rzeczywiście jedna jakby leciutko zaczęła się ruszać. Wszystkie "szóstki" mamy już na wierzchu i zalakowane icon_biggrin.gif .
Dorka
Ostatnio myjąc synowi zęby zuważyłam, że za górną, mleczną jedynką wyżyna mu się stały ząb, tak jakby w drugim rzędzie icon_confused.gif . Pobiegliśmy do dentysty i okazało się, że trzeba rwać obie górne jedynki, bo nie chcą zwolnić miejsca zębom stałym, które już wychodzą. Tego samego dnia młodemu sama wypadła dolna dwójka (czyli 3 zęby jednego dnia!), a za kilka dni nastepna dwójka. Teraz nie ma 4 zębów i wyglada trochę śmiesznie, ale nic nie sepleni, trochę ma trudności z jedzeniem icon_lol.gif .

Mam tylko nadzieję, że do września jak rozpocznie się I klasa nowe zdążą wyrosnąć.

Mika
suuuper icon_lol.gif

kocham takie szczerbate dzieciaki-tak słodko wyglądają icon_biggrin.gif

u nas wypadły i odrosły już jedynki i dwójki -ruszają się trójki icon_wink.gif
eDorka
My 2 razy rwalismy zeby z powodu uporu mleczakow icon_wink.gif . Raz dolna jedynke zlana z dwojka (mleczne zabki mial jakby zrosniete ze soba) i ostatnio gorna jedynke.
Tez mam juz tel. do ortodonty, bo krzywe te zeby, jak nie wiem co. Tylko zadzwonic jakos ciagle zapominam icon_rolleyes.gif ...
Mika
Dorka-bez stałych trzonowców aparatu nie założą -przynajmniej u nas

mniej więcej 9-10latek się kwalifikuje
Dorka - gość
To nie wiem, ortodonta twierdziła, że jak wyrosną stałe dwójki, to przyjść do kontroli i jak trzeba będzie, można pomysleć, o takim aparacie zakładanym dziecku na noc. Ze stałych trzonowców ma wszystkie "szóstki", może one wystarczą icon_rolleyes.gif .
Mika
aaa jak tylko taki na noc to co innego -ja mówiłam o tym na stałe icon_wink.gif ,nie wiem jak jest w przypadku tych zdejmowanych
iff
dziewczyny kiedy panikowac przy zebach stalych ? jak krzywo rosna ?
eDorka
Iff, to, ze krzywo rosna to normalka, chyba, ze rosna krzywo z powodu niewypadnietego zeba mlecznego. wtedy na spokojnie, bez paniki idziemy do stomatologa pomoc wyjsc temu mlecznemu. stomatolog wrecza dziecku zabek i ono juz wie, co dalej robic icon_wink.gif . No i twedy mozna stomatologa podpytac, czy juz szukac ortodonty, czy za chwile.
Mika
Iffona-POWINNY same się wyprostować (jeśli jest tak jak napisała eDorka)

Na razie spokojnie -Olce jedynki poleciały ponad 15 miesiecy temu i dopiero teraz się równają-jeszcze krzywe ale zdecydowanie lepiej jak było icon_wink.gif

zdrowe dla zębów jest picie przez słomkę-zalecenie ortodonty icon_smile.gif
ilona
U nas zaczely wypadac zaraz po szostych urodzinach i mamy juz trzy stale jedynki-czwarta rosnie icon_smile.gif Najciekawsze jest,ze dentystka na ostatnim przegladzie stwierdzila,ze Darek ma juz stale trzonowce icon_eek.gif
Dobra ze mnie matka bo za groma -nie wiem- kiedy wypadly?! icon_question.gif 06.gif
Mika
Ilona-trzonowce chyba nie wypadajÄ…? icon_wink.gif
w każdym bądź razie któreś chyba nie wypadają tylko od razu stałe rosną?
ilona
Ups icon_redface.gif znaczy sie to jeszcze lepsza matka ze mnie icon_lol.gif
Mika dzieki za oswiecenie sredniowiecza icon_rolleyes.gif
iff
dokladnie szostki rosna w wieku okolo 6-7 lat i sa to juz zeby stale wiec trzeba o nie zadbac np zalakowaniem
moko.
Oskar nie ma już 6 mleczaków ( 2 górne jedynki i po 2 dolne jedynki i dwójki. Na ich miejsce ma 2 stałe dolne jedynki i 1 górną jedynkę.Reszty brak. wink.gif
Sobie czekamu aż urosną.
iff
w koncu wypadl icon_smile.gif pierwszy mleczak ! icon_smile.gif radosc wielka i juz 5 zl lezy pod poduszka icon_smile.gif
Mika
u nas ostatnio wypał kolejny -piąty
rano wpadłam w panikę,bo zapomniałam w nocy podmienić i musiałam Olkę troche zakręcić -udało się -ząbek za żelki Zozole wink.gif
Dorka
U nas po małej przerwie sypia się kolejne (do tej pory wypadło 6 mleczaków).
Tym razem kolej na dwójki górne. Na razie wypadła jedna, ale druga tez się juz kiwa i pewnie za jakis czas wypadnie.

Widzę, że Wasze siedmiolatki nie mają wobec "wróżki" wysokich wymagań. Mój syn święcie wierzy we wrzechmoc i dobroć tej "instytucji" i wymyśla dość drogie prezenty. Na początku udało się z ryzą papieru do rysowania (500szt icon_lol.gif ), potem jakieś kredki 24 kolory, a teraz napisał list do wróżki, w którym wyrysował różne modele autek z firmy SIKU (bardzo drogie te modele icon_confused.gif ), które chciałby za ząbka. Ciekawe co "wróżka" wink.gif zrobi?

A dziś mój Wojtek ma 7 urodziny icon_biggrin.gif . Niestety nie ma go w domu, bo pojechał z dziadkami pod namiot. Zadzwonie tylko, żeby złożyć mu zyczenia. Impreza po przyjeździe./
Mika
Wszystkiego najjjjlepszego dla Wojtusia!!!!!! icon_biggrin.gif

te samochody rzeczywiście są super -Jasiek dostaje podobne,a ja drżę żeby ich nie rozwalił icon_wink.gif -zdecydowanie jest za mały na takie zabawki

co do wrózki to Ola nie ma wymagań -ważne żeby nie zapomniała i zabrała ząbek icon_wink.gif
moko.
ha to my jesteśmy najlepsi icon_smile.gif 2 tyg temu młody stracił 7 mleczaka icon_biggrin.gif
A mamy już 5 zębów stałych więc tylko 2 luki icon_cool.gif
Młody bardzo lubi moment wypadania zebów, bo czeka na wróżkę ząbkową i co ona mu przyniesie icon_smile.gif Ostatnio stwierdził, że duuuuuuuzo zarobi na zębach icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.