To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nieregularne cykle i długie miesiaczki po tabletkach antykoncepcyjnych

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Lena91
Witam serdecznie ! icon_wink.gif
Piszę do Was z prośbą o poradę i wierzę, ze ją otrzymam icon_wink.gif otóż, od poczatku.
Zanim zaszłam w ciążę miałam regularne cykle miesiączkowe, co 30 dni i zawsze okres trwał 4 dni. Po urodzeniu synka, wszystko się zmieniło, ale zrzucałam to na dochodzenie do siebie po ciąży i cesarce. Gdy po ok roku cykle dalej miałam nieregularne, poszłam do ginekologa. Okazało się, ze mam maleńką torbiel (ok 2cm). Pani doktor przepisała mi tabletki antykoncepcyjne MYWY. Po nich czułam sie fatalnie, ciągle byłam ospała, dodatkowo wszystko pogorszyło się gdy dostawałam okres. Trwał ok 5-6 dni i był bardzo obfity (najbardziej chłonny tampon starczał na ok 1-2 godziny), byłam osłabiona. Na dodatek zupełnie straciłam apetyt, nie byłam w stanie nic zjeść. Po niecałych 3 miesiącach brania tabletek zdecydowałam się je odstawić, było to około polowy grudnia 2015. Przez bardzo długi czas nie miałam okresu, dostałam go dopiero 14 lutego 2016. Trwa on juz ponad 2 tygodnie. Nie jest obfity, ale jednak krwawię bez przerwy. Czym to może być spowodowane? Czy to normalne po odstawieniu tabletek?
Pozdrawiam i bardzo proszÄ™ o pomoc icon_wink.gif
ania.m
Po odstawieniu tabletek różne cuda mogą się dziać. Hormony szaleją...
Na wszelki wypadek udałabym się do gina jak tylko okres się skończy.
Podpytaj jakie hormony powinnaś zbadać, niech zrobi USG, cytologię...
Lena91
Na pewno pójdę, narazie czekam aż ten okres sie skończy, trwa juz prawie trzy tygodnie i nie zanosi sie, aby w końcu przestał... Zastanawiałam sie czy jeszcze ktos tak miał, czy jestem ewenementem icon_wink.gif
IzaS
Ja po odstawieniu tabletek też miałam cuda wianki, a już po tych które wstrzymują, lub bardzo ograniczają okres to mój organizm zwariował bardzo (2 tygodnie dość obfitego okresu, bóle piersi...). W następnym cyklu się unormowało.
Lena91
Moje krwawienie trwa juz miesiÄ…c ;/
WiolkaK
Nie poszłaś jeszcze do lekarza? Krwawienie przez taki okres czasu bardzo wyniszcza organizm, do lekarza i to szybko!
Papillotka
Zdecydowanie i w podskokach do lekarza! Ja bym poszła już po 14 dniach krwawienia. Takie długie krwawienie jest bardzo wykańczające dla organizmu. Kolejna sprawa - musisz ogarnąć dodatkowe badania hormonalne. Szczególnie po odstawieniu tabletek hormonalnych. Lekarz coś robił w tym kierunku?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.