To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy macie jakiÅ› plan?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Olaczka-2015
Myślę, że na pewno choć raz każdy myślał o tym, jak sprawić, aby dziecko dostało lepsze wykształcenie?
Czy macie jakiś plan do nauki dziecka? Jak lepiej organizować edukację/naukę dziecka?
Co sÄ…dzicie na ten temat? icon_question.gif
maminka43
Myślisz,że życie pójdzie podług tego co zaplanujesz?
Maadzik
Ale jaki plan? W ramach "planu" pilnuję odrabiania lekcji na czas, co i tak nie zawsze wychodzi 06.gif O reszcie planu na przyszłość zadecydują moje dzieci. To w końcu ich przyszłość, nie moja.
Olaczka-2015
niestety nie mam jeszcze swoje dzieci, ale mam 2 bratanków i widzę, że mój brat już ma taki "przykładowy" plan. wybrał dobrą szkołę, rozmawia ze starszym synem (ma 9 lat) jakie kółka on chce odwiedzać, kim chce zostać w przyszłości itd. dlatego jest mi interesujące, jak myślą inni rodzice. icon_smile.gif więc rodzice mają wpływ na edukację dziecka, ale ktoś mniej ktoś więcej...
domi
Ja motywuję jak umiem najmocniej, pilnowałam (już nie muszę) czy lekcje odrobione, sama siedziałam nie raz tłumacząc i przepytując, zachęcałam do kółek zainteresowań, rozwijałam i nadal rozwijam jej talenty i pasje, wspieram w dążeniu do celu i akceptuję podejmowane przez nią decyzje (np. o zmianie szkoły).
Szkoły - z kolei- za nią nie wybieram absolutnie. To musi być jej decyzja, ja mogę przedstawić ZA i PRZECIW, wyrazić swoje zdanie ale ona musi sama zdecydować, by nie mieć potem do mnie żalu i pretensji, a konsekwencje swoich czynów ponieść sama.
Obecnie zdecydowana jest, że chce uczyć starsze dzieci tańca lub/i języka obcego. Co mogę zrobić? Zaakceptować, wspierać w działaniach i pomagać w spełnieniu marzeń. W końcu zależy mi na jej szczęściu.
Katenn
I to jest prawidłowe podejście, nie rozumiem rodziców którzy zmuszają swoje dzieci do określonych zajęć pomimo tego, że te dają sobie doskonale we wszystkim radę...
mikee888@wp.pl
Możesz zaplanować dziecku naukę języka od najmłodszych lat, i chodzenie na koła zainteresowań. Warto rozwijać takie umiejętności u dziecka.
nicole612
Jeszcze jakoś o tym nie myślalam.. Jednak moim zdaniem to powinno się najpierw dowiedzieć jakie zainteresowania i talenty ma dziecko i wtedy sprawić zeby je rozwijał.
Stella25
nie ma planu, choć staram się dostrzegać "talenty" moich dzieci dziecka i wspierać ich rozwój icon_smile.gif
A jakies studia wybiorą ...?? Może wcale nie będą chciały iść na studia ? icon_wink.gif
oleksandra
zgadzam się - talenty dzieci powinny być rozwijane
Stella25
często okazuje się, że dzieci realizują niespełnione marzenia dorosłych.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.