To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dieta sokowa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kaktuch
Witam mamy maluszków icon_wink.gif Jestem nowa na forum od jakiegoś czasu przeglądam wątki ale nie udało mi się znaleźć nic na temat diety sokowej. Po ciąży mam nadal dobrych pare kilo do zrzucenia, ogólnie wybieram tylko zdrowe rzeczy, kurczak warzywka ryż kasza, natomiast natknełam się gdzieś w sieci na temat diety sokowej. Nie za bardzo wydaje mi się żeby na dłuższą metę był to dobry pomysł ale jako urozmaicenie diety i zastąpienie np jednego posiłku z 5 dziennie takim koktajlem wielowarzywnym lub sokiem, mamusie stosowałyście?
Agula9
Ja często takie soki piję może nie jako dieta brdziej jako porcja wrzyw i owoców, zawsze to coś zdrowego bez cukru icon_biggrin.gif Ja robię w blenderze kielichowym to wychodzi taki gęstawy i dobrze syci icon_biggrin.gif
WiolkaK
Jak dodatek np. na podwieczorek- soki oczywiście, ale jako danie zamiast obiadu- nigdy w życiu. Byłabym ostrożna z tą dietą.
Kaktuch
CYTAT(Agula9 @ Wed, 23 Mar 2016 - 22:36) *
Ja często takie soki piję może nie jako dieta brdziej jako porcja wrzyw i owoców, zawsze to coś zdrowego bez cukru icon_biggrin.gif Ja robię w blenderze kielichowym to wychodzi taki gęstawy i dobrze syci icon_biggrin.gif



No tak, tylko właśnie wszystkiego się chyba nie da tak zrobić co? Jednak troche witamin pod skorką zostaje icon_wink.gif
Kaktuch
CYTAT(WiolkaK @ Fri, 25 Mar 2016 - 12:37) *
Jak dodatek np. na podwieczorek- soki oczywiście, ale jako danie zamiast obiadu- nigdy w życiu. Byłabym ostrożna z tą dietą.



Tak właśnie myślałam w ramach podwieczorku albo kolacji, jedno danie tak zastąpić, ciekawe jakby to się sprawdziło, chyba spróbuję.
Beasia88
hmmm urozmaicam dietę w soki, ale same soki bym się nie odważyła podać dziecku. U nas biegunka gwarantowana icon_smile.gif
kuziva
wiesz co nie możesz jechać na samych sokach. to nie jest zdrowe dla twojego organizmu. jak mam być szczera to jak nie masz pomysłu na siebie może lepiej zrobisz jak się do dietetyka zapiszesz. odpowiednia dieta i ćwiczenia to jest rozwiązanie, a nie długoterminowe spożywanie soków.
Agula9
CYTAT(Kaktuch @ Wed, 30 Mar 2016 - 10:39) *
No tak, tylko właśnie wszystkiego się chyba nie da tak zrobić co? Jednak troche witamin pod skorką zostaje icon_wink.gif


Wiem o witaminach i wszystko co da się zjeść ze skórką ląduje w blenderze z nią icon_wink.gif
LiLQa
jak tak lubujecie sie w sokach to warto zainwestowac w dobra sokowirowke icon_smile.gif nie wiem czy blender odda calkowita pelnie smaku danego soku icon_smile.gif
Kaktuch
CYTAT(kuziva @ Wed, 30 Mar 2016 - 16:56) *
wiesz co nie możesz jechać na samych sokach. to nie jest zdrowe dla twojego organizmu. jak mam być szczera to jak nie masz pomysłu na siebie może lepiej zrobisz jak się do dietetyka zapiszesz. odpowiednia dieta i ćwiczenia to jest rozwiązanie, a nie długoterminowe spożywanie soków.


Nie doczytałaś o co mi chodzi, ja nie chce pić tylko soku ale bardziej wzbogacić swoją dietę, ewentualnie zastąpić podwieczorek jakimś pożywnym koktajlem np szpinak jarmuż? coś w ten deseń, rozmawiałam o tym z przyjaciółką która jest dietetyczą powiedziała że wprowadzane stopniowo soki czy koktajle nie powinny zaszkodzić lecz nie można przesadzić z blonnikiem bo może rozregulować mi układ pokarmowy,
Kaktuch
CYTAT(LiLQa @ Thu, 31 Mar 2016 - 15:52) *
jak tak lubujecie sie w sokach to warto zainwestowac w dobra sokowirowke icon_smile.gif nie wiem czy blender odda calkowita pelnie smaku danego soku icon_smile.gif


w sumie to nie głupi pomysł icon_wink.gif
misialisia
CYTAT(Kaktuch @ Fri, 01 Apr 2016 - 10:31) *
w sumie to nie głupi pomysł icon_wink.gif


A ja tam sobie codzienne wypijam soczek lub koktajl i żyję z tym, że normalnie przy okazji jem icon_wink.gif
mniszka19
okej, ale do tego coś szamasz, a nie tylko soki soki
Agula9
Ale autorka wyraźnie napisała, że chce zastąpić 1 posiłek sokiem a nie tylko na tym "jechać".

Ja np zamiast kolacji robię taki koktajl w blenderze i jest dość syty lun np na drugie śniadanie owoce zmiksowane z jogurtem naturalnym, pycha i bez nadmiaru cukru icon_wink.gif
Kaktuch
Dzięki Agula9, nie wszyscy dokładnie zroumieli o co mi chodzi icon_wink.gif Całkiem fajnie, chyba tez tak właśnie zaczne robić
misialisia
CYTAT(Kaktuch @ Wed, 06 Apr 2016 - 10:15) *
Dzięki Agula9, nie wszyscy dokładnie zroumieli o co mi chodzi icon_wink.gif Całkiem fajnie, chyba tez tak właśnie zaczne robić


Przy okazji zapytam, jaką masz Kaktuch tą wyciskarkę? Dobrze Ci się używa?
Kaktuch
CYTAT(misialisia @ Thu, 07 Apr 2016 - 23:56) *
Przy okazji zapytam, jaką masz Kaktuch tą wyciskarkę? Dobrze Ci się używa?


Powiem ci że bardzo dobrze, nie mam problemu z ziołami, selerem naciowym czy twardymi np migdałami. Jestem pełna podziwu jak sobie pięknie radzi a przy okazji bardzo ładnie prezentuje się w kuchni, zdecydowanie jest jej ozdobą. Mam Hurom HH2G. icon_wink.gif
Karomama
Tak, to jest bardzo fajny pomysł z zastąpieniem jednego posiłku sokiem. Koktajle są naprawdę sycące, dostarczają wielu składników i mają mało kalorii. Do tego jeszcze trochę ruchu i można gubić kilogramy icon_smile.gif https://szczepimy.com.pl/aktywna-mama/
lirena
myślę że picie samych soków nie jest odpowiednim sposobem na schudnięcie, ponieważ same warzywa i owoce nie są w stanie dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych. Ja od miesiąca jestem na diecie paleo z diet4u i fakt węglowodany są ograniczone ale mam dużo energii z innych produktów które zawierają dużo białka i tłuszczy. Jedzonko jest dobre, myślałam że ciężko będzie mi się przyzwyczaić ale nic bardziej mylnego.
WiolkaK
Rozmawiałam na ten temat ostatnio z moim dietetykiem Łodzi i mówiła że faktycznie istnieje taki okres jakby oczyszczania organizmu, kiedy można stosować specjalną dietę sokową, jednak trzeba tutaj podkreślić że nie powinno to długo trwać. Więc to nie jest taka dieta, że na przykład jest się na niej cały czas, bo to niezdrowe już się staje.
aneta80
Fajnie stosowac roznego rodzaju diety itp. Niestety coraz wiecej ludzi, nawet tych najmlodszych coraz mniej sie rusza. A jak wiadomo ruch jest podstawa dobrego zdrowia. Zamiast tylko serwowac swoim pociechom roznego rodzaju soczki to warto byloby je wyslac gdzies aby w towarzystwie rowiesnikow spedzily aktywnie czas.
KarolinA07
Aby podjąć się diety najpierw trzeba przejść detoks organizmu. Nie ma możliwości, aby sok z owoców w pełni się przyjmował, jeśli ma się w sobie metale ciężkie lub inne elementy, które nie pozwalają w pełni wchłaniać się poszczególnym witaminom czy mikroelementom.
Co do samego oczyszczania, to są różne propozycje, ale generalnie zasada jest ta sama: konsultować dietę lub ją ustalać z dietetykiem. Poprzedzić wszystko badaniami, przede wszystkim krwi. Na bazie tych informacji można zacząć skutecznie działać.
jolka77
Ja też często piję soki, szczególnie lubię marchewkowy i pomidorowy oraz wszelkie owoce, najlepiej jeszcze jak są domowe. Moja teściowa robi przepyszne. A o dietach sokowych też słyszałam i podobno są świetne na oczyszczanie organizmu, albo właśnie na odchudzanie, ale ja jednak chyba mam za słabą wolę, zeby się żywić samymi płynami icon_wink.gif
Mal Vina
Soczki są mega zdrowe, ale nie samym soczkiem człowiek żyje icon_razz.gif
Zadar
Dieta sokowa, to naprawdę świetny pomysł kochana. Soki, niosą za sobą sporo wartości odżywczych i witamin, które są potrzebne zwłaszcza osłabionemu ciążą organizmowi=i. Jednak odradzałbym soki sklepowe. Ja obecnie mam sokowirówkę, ale zastanawiam się nad zakupem wyciskarki Hurom Alpha. Mówię o tym dlatego, że często nawet najdroższe soki, jakie można dostać w sklepie, nie do końca są tym, czego powinniśmy szukać. Konserwanty, chemia czy cukier. To wszystko może w większym lub mniejszym stopniu ci zaszkodzić.
Mamineczka
Też się właśnie zastanawiam nad taką dietą sokową. Tu dość fajne i ważne informacje na jej temat znalazłam https://obk.pl/dieta-sokowa-o-zaletach-wada...ezpieczenstwie/ - zdecydowanie warto się z nimi zapoznać icon_smile.gif
Kumpelka
Jeśli samemu przyrządzacie soki to jak najbardziej, bo te sklepowe mają w sobie wiele sztucznych składników i słodzików. Ja jednak jestem przekonana do wody źródlanej. Ostatnio widziałam nawet, że na bazie takiej wody iwoniczanka robi napoje gazowane o różnych smakach. Tutaj https://iwoniczanka.pl/produkty/napoje-gazowane/ widzę że są i takie napoje, których nigdy nie piłam a z chęcią bym spróbowała.
Pollaco
Dokładnie, z tymi sklepowymi trzeba uważać. Ale ogólnie dziewczyny pamiętajcie - soki sa zdrowe, ale z umiarem. Siostra kiedyś mocno przesadzała z piciem ich i w końcu doigrała się bolących zaparć. Musiała pić dicopeg 10g, bo bez tego nie była w stanie funkcjonować. Teraz zmniejszyła nieco dawkę i pije też dużo wody
niusia8
CYTAT(Pollaco @ Sun, 26 Feb 2017 - 03:37) *
Dokładnie, z tymi sklepowymi trzeba uważać. Ale ogólnie dziewczyny pamiętajcie - soki sa zdrowe, ale z umiarem. Siostra kiedyś mocno przesadzała z piciem ich i w końcu doigrała się bolących zaparć. Musiała pić dicopeg 10g, bo bez tego nie była w stanie funkcjonować. Teraz zmniejszyła nieco dawkę i pije też dużo wody




ja tez mam mocne zaparcia po takich sokach i ratowałam się dicopegiem , teraz przerzuciłam się na wodę i widzę ze mój żoładek dużo lepiej na nią reaguje
Julita24
Chciałam zrzucić kilka kg i koleżanka mi poleciła właśnie taką dietę, a nawet bardzie włączenie do diety codziennej soki świeżowyciskane tylko, ze po tych ze sklepu nie czuje się najlepiej. Chciałabym sama sobie przyrządzać ale nie mam sprzetu odpowiedniego. Może poleci ktoś urządzenie, które nie byłoby zbyt drogie a jednocześnie podziała jakiś czas.
Gulia
Bo takie swieże soki powinny być elementem codziennej diety a nie podstawą odżywiania. Ja codziennie do obiadu piję szklankę soku i czasem po siłowni. Nie dośc że schudłam to poprawiła mi się cera, włosy już tak nie wypadają. Kupiłam sobie takką lepszą wyciskarkę kalorika więc przygotowanie soku zajmuje dosłownie kilka chwil.
Peggie
mnie się wydaje, że lepiej to skonsultować ze specjalista do spraw żywienia. Tak dla bezpieczeństwa.
Barbara33
CYTAT(Peggie @ Fri, 28 Apr 2017 - 16:23) *
mnie się wydaje, że lepiej to skonsultować ze specjalista do spraw żywienia. Tak dla bezpieczeństwa.


Też tak uważam. Moim zdaniem nautralne, tłoczone soki, np. sok wieloowocowy Sadów Wincentego - https://www.sadywincenta.pl/sklep/smaki/sok-wieloowocowy jest dobry dla dzieci i dla nas, bo jest bogaty w witaminy, które poprawiają nasze zdrowie i pomagają dzieciom prawidłowo się rozwijać. Ale jako takiej diety sokowej nie polecam... Organizm potrzebuje dużo energii, a z soków... Nie otrzymamy jej wystarczającej ilości, by bez problemu przetrwać normalny dzień.
muppet
Też tak uważam. Wtedy soki zachowują najwięcej witamin.
gilly
Dieta sokowa jest bardzo zdrowa. Aczkolwiek nie powinno sie jej stosować dłużej niż tydzień ( ewentualnie 5 dni). Pomiędzy tymi okresami powinna byc kilkumiesięczna przerwa. Jesli się do tego stosujemy to detoks ten może mieć bardzo dobre właściwości dla organizmu.
Na stronie jest opisane jak się za to zabrać:
https://www.eujuicers.pl/blog/detoks-sokami

Warto jest zaczynać powoli i zastąpić na przykład jeden posiłek w ciagu dnia sokiem. No i koniecznie kupicie sobie dobrą wyciskarką ! W diecie tej zabronione jest stosowanie soków ze sklepu. Musicie pić świeżo wyciśnięte soki.
Rubinek
Dieta sokowa jest spoko. Osobom, nudzącym się w wakacje, a mającym odstający brzuszek polecam wczasy odchudzające dr Dąbrowskiej. To świetny sposób, żeby bezpiecznie odchudzić się, a równocześnie poznać nowe smaki. Dodatkowo turnusy odchudzające to relaks dla duszy i ciała i soków od groma:)! Poczytajcie https://salthouse.pl/wczasy-zdrowotne/dieta-warzywno-owocowa
AgaS.
Jeden posiłek w ciągu dnia (II śniadanie lub podwieczorek) jak najbardziej można zastąpić ale nie samym sokiem, a raczej koktajlem. W internecie jest mnóstwo przepisów na smaczne i zdrowe koktajle. Nie muszą być zawsze owocowe, wbrew pozorom warzywne też są smaczne. Teraz sezon w pełni więc można korzystać, testować i wymyślać własne wersje icon_wink.gif
Pollaco
Nigdy więcej diety sokowej! Tak sobie rozregulowałam jelita, że nie mogłam długo wrócić do normy. Najpierw miałam okropne biegunki, a jak je wyleczyłam to zmieniły się w zaparcia. Musiałam cały czas pić dicopeg 10g, by unormował pracę jelit i pomógł w wypróżnianiu, bo nie mogłam normalnie funkcjonować :/
Peggie
no bo to trzeba z taką dieta uważać, nie można jej stosować cały czas, tylko w odpowiednich odstępach czasowych.
Eulalia88
Dieta sokowa? Hmm... Dla mnie to się średnio skończyło. Tzn... Żeby zrobić sobie sokowy detoks, trzeba być po prostu na urlopie i wiedzieć, że nie będzie się miało żadnych obowiązków. Przy samych sokach, zwłaszcza, gdy zaczynacie dzień od soku z cytryny, naprawdę trudno o energię. Przynajmniej mi było trudno, choć starałam się dobierać różnorodne składniki soków. W każdym razie - brak energii, problemy z koncentracją. Pierwszego dnia było ok, ale drugiego nieopatrznie pojechałam samochodem do pracy i po południu prowadzenie auta było naprawdę problemem.
p_plan
Dieta sokowa jest aktualnie bardzo popularna jednak ma swoje wady:

obciaża organizm
nie dostarcza błonnika
nie zapewnia wielu składników odżywczych (tłuszczy i białka, które również są bardzo potrzebne organizmowi)

Jest to ogólnie dieta wyniszczająca, głódówkowa. I jest po niej bardzo szybko efekt jojo. Oczyszczanie organizmu mozna przeprowadzić w zupełnie inny sposób
https://www.zanimzjesz.pl/bez-kategorii/o-watrobe-trzeba-dbac

Warto jest zadbać o swoją wątrobę.
Jeich
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie?
Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką?
Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić?
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.
Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje
Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie
Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało
Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl
MatkaiCorka88
Stosowałam różne diety, sokową też, fakt smaczna jest ale nabawiłam się zaparć i problemów jelitowych. oj ile się nacierpiałam bo nie połączyłam tych dolegliwości z dietą sokowa, dopiero wizyta u lekarza otworzyła mi oczy. pomógł mi dicopeg, teraz boję się jakiejkolwiek diety na własną rękę stosować
An_ka28
Ja robię soki w wyciskarce bo wtedy mają więcej witamin, minerałów i enzymów roślinnych. A mam takie fajne urządzenie, że nawet sok w liści pokrzywy może zrobić. Jeżeli jesteście akurat na kupnie to polecam https://wyciskarkisokow.pl/produkt/wyciskarka-kuvings-c9500/
weronika_fala
Moim zdaniem taka dieta rozwala metabolizm.
close.to.you
ja bym pierw zrobiła sobie badania czy wszystko w krwi jest ok i spytała sie lekarza czy nic by mi nie było przy takiej diecie.
adek87
Ja bardzo często piję soki ze względu na to, że z moim partnerem od niedawna zaczęliśmy produkować soki ekologiczne na większą skalę. Z własnego doświadczenia jednak wiem, że lepiej soki pić jako dodatek a nie pełną dietę, o wiele lepsze przynosi to skutki. Oczywiście najlepsze są tłoczone soki, ale nikt w domowych warunkach raczej nie będzie chciał mieć takiej maszyny, jak my - https://aaatech.pl/sokowirowka-bezposrednio...asa-p-1271.html icon_wink.gif Małą wyciskarką też da się radę zrobić pyszne soki - szklanka codziennie to zdrowy nawyk icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.