To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Prezenty

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Nomada
Ja byłam w domu nauczona robienia wielkich prezentów, wszystkiego pełno, ale z czasem zaczęłam robić mniejsze prezenty, ale bardziej "wycelowane" w konkretną osobę, tak, żeby na pewno się podobały. Coraz częściej robię zakupy przez internet, ale raczej w sprawdzonych lub polecanych przez innych sklepach, a nie na allegro itp.
( edit : reklama )
Weroniczqa
no u mnie było podobnie ale w dobie internetu wszystko mogę na szczęście zamówić przez internet. Ostatnie prezety dla moich chrześniaków kupowałam w tym sklepie ( edit : reklama )
ewelina_lasota7
Moim zdaniem fajnym i rozwijającym prezentem są tekturowe zabawki. Wybór jest ogromny, zabawkę można dostosować do zainteresowań dziecka. Są ciuchcie, baszty, samoloty, domki królewskie i rycerskie...
( edit : reklama )

pozdrawiam
Mamineczka
Ja uważam,ze gry planszowe są bardzo fajnym prezentem.Rozwijają u dziecka rozumowanie,uczą cierpliwości a nawet samodzielnego liczenia.Dodatkowo dziecko trenuje dzięki nim koncentrację czy sprawność manualną.
dynamical
Dużo zależy, jakimi środkami akurat dysponujesz. u mnie w rodzinie poskładaliśmy się na taki plac zabaw na ogrodzie: [edit: moderacja]. Pomysł się sprawdził i teraz posyłamy tam dzieci, żeby razem się bawily. To bardzo fajn rozwiązanie, bo dzieki temu maluchy dużo siedzą na dworze.
klaudia79
Ja się odniosę z pozycji rodzica obdarowywanych dzieci. Przy każdej okazji rodzina i znajomi starają się sprawić dzieciom jak najlepsze wg nich prezenty i jak najwięcej. Niestety część jest nietrafiona, ale największe zastrzeżenia mamy do ilości. Mieszkanie zaczyna powoli przypominać ogromny sklep z zabawkami, bo wszędzie ich pełno. Ogromna ilość wszystkiego. Uważamy z mężem że to nie służy ani dzieciom ani nam. Przy ogromnej ilości wszystkiego dzieci przestają cenić cokolwiek, nie potrafią się na niczym skupić. Gdy wezmą jedną zabawkę to już kusi mnóstwo pozostałych. To jeszcze nic, bo coraz bardziej wymyślne i wyspecjalizowane zabawki, różne lego, śmieciarki, toytoye z własnym autem do transportu, statki piratów, gdzie wszystko jest już gotowe i trzeba tylko złożyć ściśle wg czyjegoś pomysłu. One kompletnie zabijają wyobraźnię i inwencję. Moi rodzice mieli kilka klocków na krzyż, mama lalkę, jakiegoś misia i wspaniale, całymi dniami się bawili, budując przy tym wyobraźnie i rozwijając własne pomysły. Szyjąc ubranka i sukienki, swobodnie budując bez żadnych ograniczeń.
Tak więc kochani rodzice oraz wszyscy dający prezenty pamiętajcie że im więcej zabawek i im bardziej wyspecjalizowane, tym dla dziecka gorzej. Dziecko chce więcej i więcej, bo taką ma naturę, nie jest to jednak dobre, bo każda kolejna zabawka powoduje jeszcze większy apetyt na następne. Bardzo ważny jest nasz rozsądek, ale nade wszystko skromność w jakości i ilości.
FajnaMama
To w takim razie co kupić dziecku na prezent, żeby się cieszyło? Przecież wiadomo, że praktyczne ubranka czy akcesoria zazwyczaj nie cieszą dzieci do pewnego wieku. Można spróbować sprecyzować gust dziecka i np. tylko kupować mu Lego i określać jakich zestawów jeszcze nie ma, ale to nie taka prosta sprawa, bo inne dzieci też mają wpływ. Wystarczy, że kolega z klasy przyniesie nową zabawkę do szkoły i nasze dziecko też może takiej zapragnąć, a zazwyczaj tak jest. Jak według Ciebie temu zapobiec?
gosiaczek987
Teraz poszukuje prezentów na zbliżającego się Św. Mikołaja. Przyjaciółka poleciła mi stronę, na której mogę zamówić list od Św. Mikołaja (treść wpisuje rodzic dowolną) List przychodzi pocztą z piękną złotą pieczęcią. Można zamówić coś takiego dla dzieci icon_smile.gif
mieszek45
A wiecie może gdzie dostanę dziecięce fartuchy kuchenne? Sama zamawiałam sobie ze stronki ( edit:eklama) ale nie ma tam nic dla maluchów. Są tylko te zapaski, ale jakoś nie jestem przekonana czy to dobry pomysł. Chciałabym jednak z możliwością naniesienia nadruku, bo przez te wszystkie programy kulinarne mój syn jest bardzo wciągnięty w gotowanie icon_smile.gif
moniczzka
tez uwazam, ze gry sa fajne. Starszemu dziecku to juz cos co ma dla siebie, a nie takie jakies ogolne np. ubranka
filip.reczek
Jak dla mnie fajnym prezentem byłyby klocki Lego - nie dość, że dają bardzo dużo frajdy to do tego jeszcze wpływają na rozwój dziecka. Rozwijają kreatywne i abstrakcyjne myślenie, uczą cierpliwości, pobudzają wyobraźnie. Do tego można wybrać komplety pasujące pod zainteresowania dziecka - są te z dinozaurami, piratami, policjantami, elfami czy księżniczkami.
Lilka Chmiel
CYTAT(filip.reczek @ Mon, 28 Nov 2016 - 12:56) *
Jak dla mnie fajnym prezentem byłyby klocki Lego - nie dość, że dają bardzo dużo frajdy to do tego jeszcze wpływają na rozwój dziecka. Rozwijają kreatywne i abstrakcyjne myślenie, uczą cierpliwości, pobudzają wyobraźnie. Do tego można wybrać komplety pasujące pod zainteresowania dziecka - są te z dinozaurami, piratami, policjantami, elfami czy księżniczkami.

O tak! Najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa są związane właśnie z tymi klockami icon_smile.gif
Red_Rose
Dla mnie fajne są takie prezenty, które nie tylko cieszą ale także mogą czegoś nauczyć. Zabawki i gry edukacyjne to moim zdaniem najlepszy sposób na oryginalny podarunek. Taka gra https://www.mamissima.pl/zabawki/puzzle_ukl...out_pirate.html nie tylko dziecko ucieszy ale również może czegoś ciekawego nauczyć. Z takiego podarunku będą same korzyści.
Kumpelka
Zgodzę się ,że zabawki edukacyjne to dobry pomysł. Np ten globus https://www.3kropki.pl/p/clementoni-interak...wiat-60444.html pomoże dziecku rozwinąć wiedzę na temat geografii świata ; krajów miast i stolic. Warto uczyć poprzez zabawę.
glentorian
Ja też myślę, że klocki LEGO są jednak najlepszym prezentem. Tyle zabawy! I ile wspomnień icon_smile.gif
MilaW
Klocki jak najbardziej sprawdzą się jako prezent. A jeśli ma to być prezent gwiazdkowy to proponuję dołożyć do nich jeszcze wideo od św. Mikołaja - listymikolaja.pl. Moim dzieciakom zamawiałam rok temu i w życiu ich nie widziałam takich uszczęśliwionych, jak podczas oglądania filmiku z fabryki prezentów Mikołaja. Jest to naprawdę dla dziecka niesamowite pozytywne przeżycie.
Majka3008
Ja ma teraz dylemat nad prezentem gwiazdkowym dla córci. Ale chyba postawie na ciepły, zimowy kocyk ze Sleepee i do tego dokupię pluszaka;)
Bbbccc
Jeśli chodzi o święta , to prezenty mam już wybrane dla moich małych szkrabów . kłopot jednak jest taki , że zaraz po świętach synek ma też urodziny . Jakie jest Wasze zdanie na temat zabawek edukacyjnych ? Bo myślałam może o czymś takim...
tatus_grzegorz
Ja miałem ciekawą sytuację przy okazji ostatnich świąt. Od kilku lat moje dziecko miało swoją ulubioną zabawkę, była to figurka jakiejś postaci z bajki (mało istotne), która gdzieś zaginęła. Nawet sobie nie wyobrażacie ile było płaczu. Aż się nie chciało do domu wracać. Na szczęście znajomy podsunął mi pomysł. Powiedział, że teraz wszystko można wydrukować. Jedyne co zostało po tej zabawce to zdjęcie na telefonie, ale okazało się, że to wystarczy. Znalazłem drukarnię 3D i odtworzyli zabawkę 1:1. To był najlepiej trafiony prezent w całej mojej karierze rodzica.
Dla zainteresowanych wydrukowała mi to firma https://elprodruk3d.pl/
Ogólnie polecam, jakość zadowalająca, ja zauważyłem delikatne różnice, ale projekt był na podstawie zdjęcia, a dziecko ma 7 lat i się cieszy icon_biggrin.gif
Karads
Moja mama kupiła swojej chrześnicy kocyk z wyhaftowanym imieniem pod choinkę icon_biggrin.gif Małej dawno tak szczęśliwej nie widziałem. Kocyk sam w sobie bardzo dobrej jakości, wyprodukowany w Polsce i milutki w dotyku. https://maylily.pl/pl/ to firma która coś takiego oferuje, bardzo serdecznie polecam icon_wink.gif
Stella25
z tą drukarką 3 d to super pomysł. sama bym na to nie wpadła icon_smile.gif
kociasta
Jak szukacie fajnego prezentu, to myślę, że zegarek się w wielu sytuacjach dobrze sprawdzi icon_smile.gif Ja nie lubię chodzić po sklepach, dlatego zawsze zamaiwam przez internet na e-zegarki.pl. Bardzo fajny i sprawdzony sklep icon_smile.gif
agatap
Ja coraz częściej zamawiam przez internet, jest po prostu większy wybór.
ollek38
Czy wiecie jaki prezent dla niego będzie odpowiedni? Chce coś kupić oryginalnego ale niestety nic mi nie przychodzi do głowy. Możecie mi coś doradzić?
patryczek5
kosz okolicznościowy w ktorym sa herbaty/kawy czy dobrej jakosci czekolady... takie rzeczy zawsze sie przydaja icon_wink.gif
lesnyskrzat
Jeśli chodzi o prezent dla mężczyzny, to być może dobre będą jakieś bilety na wydarzenie sportowe itp.
alessandraa
Wszyscy skupiają się na prezentach dla maluchów, a jak chciałabym zapytać co warto kupić świeżo upieczonej mamie. Myślicie, że pielęgnacja paznokci - kosmetyki do tego przeznaczone będą dobrym pomysłem? Oczywiście mowa tu o produktach wyższej jakości niż drogeryjne icon_smile.gif
anna98
Cześć wszystkim! Wychodzę z założenia, że powinno się kupować praktyczne prezenty icon_wink.gif Zatem zachęcam Cię to zajrzenia na https://bebeconcept.pl/kategoria/akcesoria-dla-niemowlat Na pewno coś wpadnie Ci w oko icon_razz.gif
Mila28
CYTAT(patryczek5 @ Fri, 19 Oct 2018 - 19:37) *
Jeśli chodzi o prezent dla mężczyzny, to być może dobre będą jakieś bilety na wydarzenie sportowe itp.

Dobry pomysł, można jeszcze kupić kartę podarunkową w giftmall.pl do sklepu sportowego, tak kiedyś kupiłam swemu facetowi, był zaskoczony takim prezentem.
anja84
Dziecku przede wszystkim przypadną do gustu nowe zabawki, co do tego nie ma wątpliwości https://dwamichaly.pl/pol_m_Zabawki-443.html
karolina.joanna
Najlepsze prezenty to takie, które są związane z zainteresowaniami icon_smile.gif Ja kupowalam niedawno mikroskop stąd - https://www.skynet.pl/category/optyka-mikroskopy-levenhuk i radość była naprawdę duża, więc warto jest szukać rzeczy o któych dziecko naprawdę marzy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.