To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

refluks

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiagosia
wczoraj mialam badanie endoskopowe u laryngologa, ze wzgldu na wedrujace bole gardla. raz boi krtan, raz jeden migdal raz drugi, po kilka dni i sie bol przemieszcza, nawet ostatnio nasada jezyka mocno bolala. od wt bolala krtan i ot tak i przy przelykaniu stad badanie, wczoraj wieczorem zaczal bolec lewy migdal i boli nadal nawet dosc mocno, krtan ustapila. cholery idzie dostac, bo mecze sie juz ponad 2 tyg z tym.

w kazdym razie badanie nie wykazalo nieprawdilowosci ze strony gardla czy krtani czy migdalkow, za to wykazala refluks. dala pani zalecenia i tyle. no i teraz mam pytanie czy przy refluksie ktos mial takie dziwne bole?
dzis np zjadlam rano banana, potem siemie lniane wypilam, potem kanapke z jajkiem kawalek doslownie papryki plasterek ogorka, plasterek twarogu chudego i kawaleczek piersi z kurczaka gotowanej. odczekalam znowu troche i zjadlam troche chrupkow kukurydzianych i pilam melise i wode. zlapala mnie zgada. robilam odstepy miedzy jedzeniem wiec nie wiem skad to. i owszem przy zgadze pali przelyk i gardlo, ale te bole co mam to sa takie bole jak przy anginie, mnie to pali jak przelykam i owszem az do ucha bol promieniuje jesli to migdalej. nie jestem tez do konca przekonana czy to migdal czy nie za nim cos.

diete znam, zalecenia znam, ale zgaga i tak jest. wolalabym nie brac lekow zadnych. moze ktos sie tego cholesrtwa pozbyl?
prosze nie mylcie tylko zgagi z refluksem, bo to nie jedno i to samo.
jaAga*
Mój mąż ma refluks i niestety bez leków słabo funkcjonuje. Takich typowych opisywanych bóli przez Ciebie nie ma, ale często boli go gardło, albo czuje jakby mu coś przeszkadzało w przełyku. Dieta pomaga, ale musi być dość restrykcyjna, żeby mógł obejść się bez leków.
gosiagosia
probowal jakichs ziol? czytam, ze korzen lukrecji pomaga.
inkamusz
Ja korzystam z pomocy lekarzy. Samodzielne i za pomocą porad z netu leczenie refluksu niewiele pomogło, a do tego czułam się jak nafaszerowana herbatkami i miksturami.

[edit: moderacja]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.