To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kosmetyki do mycia skóry atopowej

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

arleta_zyletka
Cześć,
Moja córka ma atopowe zapalenie skóry i mam ogromny problem z doborem odpowiednich kosmetyków. A dokładniej z kosmetykami do oczyszczania ciała. Nivea, Johnson&Johnson, Bambino itp. marki odpadają, ponieważ zawierają substancje zapachowe. Czy któraś z Was używała tego żelu do mycia ciała i włosów Latopic? W internecie praktycznie nie ma o nim opinii.
[edit: moderacja]
Myślałam jeszcze nad tym żelem [edit: moderacja]
Beasia88
Johnson nas uczulało, polecam serie oliatium
klaudia84
Tańszy zamiennik Oilatum, czyli polski Oilan, polski MEdiderm, Ziaja Med - to najtańsze i dobrej jakości emolienty.
Oilatum również jest dobre, tylko, że jest drogie - to samo z serią Emolium.
Pilawianka
Emolium jest drogie i wbrew pozorom wiele dzieci uczula. Zawiera mocznik a po maści z mocznikiem moje dziecko wyglądało, jakbym do wrzątku go wrzuciła, więc emolium na pewno nie kupię.

Używamy Latopicu od kilku dni. Wcześniej Dzidziusia - nie pomagał jakoś szczególnie ale i nie szkodził.
karola829
Mam synka który jest alergikiem od urodzenia. Każdy zastosowany krem od razu odpada bo skóra się łuszczy i jest zaczerwieniona. Ostatnio zaczęłam używać krem na odparzenia i emolient Akkerco i widzę wyraźną różnicę. Produkty są łagodne, nie uczulają i świetnie pielęgnują. Polecam icon_smile.gif
katarzyna41
Ja ostatnio z moim maluszkiem testujemy nowoczesne preparaty emolientowe,zawierające najwyższej jakości składniki,które zapewniają skórze suchej,wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii kompleksową i skuteczną pielęgnację. Allerco w swojej ofercie posiada kosmetyki nie tylko dla dzieci ale i dla nas kobiet.
Muszę przyznać,że skóra maluszka,nie jest już tak zaczerwieniona i nie jest podrażniona,więc kosmetyki jak najbardziej warte polecenia.
#Allerco #DbaODelikatnaSkore #Od1dniaZycia #AllercoEmolienty
Kamila12
Jak poprzedniczka też od krótkiego czasu mam możliwość testowania z synkiem kosmetyków marki allerco tj. Emulsje do kompieli oraz maść pośladkowa. Synek nieraz miał takie plamy na ciele i podrażniona pupę. Od kad stosujemy te kosmetyki plamy znikają i pupa nie jest już taka czerwona. Ponadto allerco ma kosmetyki od 1 dnia życia maluszka. Emulsja do kompieli zawiera emolienty co powoduje, że nawilża skórę, działa ochronie na naturalną warstwę lipidowa naskórka zmniejsza szorstkosc i suchość skóry, chroni przed podrażnieniami. Ponadto nie zawiera substancji zapachowych i barwników jest polecana dla dzieci i niemowląt. Idealnie nadaje się do skóry atomowej. Myślę, że te kosmetyki pomogą. Mojemu synkowi pomagają icon_smile.gif. #Allerco #DbaODelikatnaSkore #Od1dniaZycia #AllercoEmolienty
kajominnka
Również testuje kosmetyki z firmy allerco i jestem nimi zachwycona.Chroni delikatną i wrażliwą skórę dziecka przed takimi problemami skórnymi, jak: suchość, podrażnienia czy AZS. Dodatkowo można używać juz od pierwszego dnia życia. Już po jednym użyciu skóra jest miękka i delikatna, a szorstkość zniknęła prawie do końca.
rockmanka86
Witam ja również testuję kosmetyki firmy allerco i musze powiedzieć, ze jestem nimi mile zaskoczona. Emolient na naprawde fajną konsystencje, delikatnie myje, nawilża i nie dopuszcza do wysuszenia skóry. Mój synek ma bardzo delikatną skórę ze skłonnością do podrażnień i jak na razie emolient allerco daje rade.
ania.m
Latopic jest całkiem niezły. Ale u nas większość emolientów nie szkodziła (chociaż nie zawsze pomagała).

A powiedzcie - czy ktoś używał kosmetyków z serii Calmapherol - ponoć zamiennik sterydów. Ja nabyłam dzisiaj mężowi, więc nie jestem w stanie nic na ten temat powiedzieć. Mogę dać znać za kilka dni, jeśli ktoś jest zainteresowany. Jest też wersja dziecięca.
monikaaf
Oj do skóry atopowej zdecydowanie produkty Emolium!
Mam bardzo suchą skórę, ze zmianami atopowymi na łokciach i kolanach. Używam żeli do kąpieli i emulsji już sporo czasu, ponad dwa lata. W między czasie testowałam też inne preparaty, emolium jest jednak bardzo skuteczny. Jedynym minusem jest cena, na promocji czasem kupuję za połowę ceny. Jest też bardzo wydajny icon_wink.gif Polecam zapoznać się z innymi produktami które znajdziecie pewnie tutaj www.emolium.pl. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ dostępne są szampony, żele do kąpieli, kremy itp.. icon_wink.gif

Pozdrawiam
Monika
PaulaMamaZosi
W naszym przypadku od początku sprawdza się Eloderm, na początku kiedy córka była malutka stosowałyśmy tylko emulsję do kąpieli i od czasu do czasu krem.
Teraz mamy całą serię emulsje, żel, balsam i krem nie uczulają, a skóra jest po nich nawilżona i gładka. Całą seria zawiera kwasy Omega która tworzy barierę ochronną
na skórze. Córka chętnie się kąpie bo sama zauważyła, że nic jej potem nie swędzi, a wręcz czuje ulgę.
klaudia84
Zawsze można robić do kąpieli krochmal, który jest sprawdzony, kosztuje prawie nic i łagodzi podrażnioną czy atopową skórę. Po krochmalu trzeba jednak skórę nawilżyć. Na chorobowo zmienione miejsca polecam Dermaveel.
PaulaMamaZosi
Dokładnie my tez trzy razy w tygodniu robimy sobie kąpiele z dodatkiem: siemienia lnianego, krochmalu lub kory dębu, córka najlepiej się czuje chyba po siemieniu lnianym, ale lekarz kazał stosować wszystkie trzy naprzemiennie. A do codziennej pielęgnacji tylko Eloderm.
PaulaMamaZosi
Nas Cetaphil podrażnił, poleciłabym Eloderm można go stosować od 1 kąpieli.
snickersika
z kosmetykow bez barwnikow zapachow i kortykoidow jest protopan
bufcia
hmm nie znam tego. musze poczytac cos wiecej
snickersika
tez nie znalam ale testowalam juz tak wiele ze stwierdzilam ze nie odpuszcze i w koncu kupie cos co dziala. trafilam na nie przypadkiem, kupisz je na stronie https://www.protopan.pl/ sa bezpieczne i nie drogie
nataliakoziol
Wielu producentów poleca produkty z kompleksem FITOCANNABINOID COMPLEX jak choćby ten szampon https://rio-kosmetyki.pl/urodapielegnacjawl...5108710361.html. Dedykowany jest dla osób chorych na egzemę oraz AZS o czym możecie bezpośrednio poczytać o tym na stronie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.