To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

samodzielne jedzenie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

goosia464
Moje dziecko zaczyna samodzielnie jeść. Efekt? Jedzenie jest wszędzie: na stole. podłodze, na ubraniu - najmniej trafia do buzi! Nie nadążam z przebieraniem. Macie
jakieś sposoby na uratowanie ubranka przed ciągłym praniem?
monikaaf
Chyba każdy miał ten problem. Ja po prostu próbowałam pokazywać dziecku jak jeść prawidłowo i chwalić za postępy. To chyba najlepsze wyjście
FajnaMama
Trudno tego uniknąć, ale najprostszą ochroną jest śliniaczek icon_wink.gif A co do reszty części garderoby, to sama się nad tym zastanawiam. Ja staram się, żeby dziecko zawsze jadło nad stoliczkiem, żeby jak najwięcej spadało na blat, ale i tak zawsze coś skapnie tam gdzie nie powinno.
gosia_czek
Moim patenetem jest karmienie dziecka w jak najmniejszej ilości ubrania icon_razz.gif w lecie nie ma problemu, nawet jak się upaćka to szybki prysznic i już jest gotowe do dalszej zabawy, a ja nie mam niepotrzebnego prania icon_razz.gif w zimie trochę gorzej, bo temperatura za oknem nie sprzyja rozbieraniu dziecka nawet w domu, ale też daje się radę. Na szczęście maluchy wyrastają z rzucania jedzeniem i już ich to tak bardzo nie cieszy, ani nie bawi.
FajnaMama
O, to też jest dobra metoda icon_biggrin.gif A dzieci zazwyczaj lubią jak mają swobodę ruchów, więc pewnie są zadowolone icon_smile.gif
marbella
miałam ten sam problem! 06.gif próbowałam ze śliniaczkiem takim jakby gumowym, ale dość elastycznym ale słabo działał bo jedzenie jakimś cudem i tak dostawało się do ubranka a liczyłam na to, że będę mogła tylko zmyć ze śliniaczka i po sprawie...zmieniłam na bawełniane i dawały radę...do prania zostawał tylko śliniaczek a nie cała garderoba dziecka
do tego oczywiście podczas jedzenia siedziałam i jak widziałam, że sobie nie radzi to instruowałam i chwaliłam za każdą w miarę udaną próbę icon_smile.gif
FajnaMama
Może w tym przypadku to, że dzieci szybko wyrastają z ubranek staje się pozytywem icon_wink.gif Jak się ubranko za bardzo wybrudzi to tak nie szkoda.
Red_Rose
Dziecko zawsze na początku będzie brudziło ubranie to niestety nieuniknione, Kup mu jakiś śliniaczek, albo po prostu kup kilka tańszych ciuszków, takich których nie będzie żal jak się pobrudza i te mu zakładaj do jedzenia, nie będzie ci żal jak się poniszczą
Zossia89
Ja polecam BLW icon_smile.gif nauka samodzielnego jedzenia to konieczność, nie można brzdącowi bez końca podsuwać łyżeczki icon_smile.gif
Peggie
no niestety ale tak to na początku wygląda. Rzym też nie od razu zbudowali. Spokojnie, to się unormuje.
Andrzej441
Ja zawsze jem to co chcę tak naprawdę.Moja rodzina też zazwyczaj jada to co sobie chcę.
Artur4421
Jedzenie to podstawa w życiu. Warto jeść zdrowo polecam wam Ser parmezan jest bardzo smaczny i mało kaloryczny Ten ser o niepowtarzalnym smaku i aromacie produkowany jest od wieków według tej samej receptury jest produktem całkowicie naturalnym Koniecznie skosztujcie tego smaku
Blare
Często tak wygląda właśnie rozszerzanie diety, szczególnie przy metodzie blw icon_wink.gif u nas póki co jeszcze tradycyjnie słoiczki - warto tutaj dodać, że najlepszej jakości słoiczki ma Hipp, ekologiczne składy u bez zbędnych dodatków - ale często też marchewka czy dynia jest wszędzie icon_wink.gif Ale córeczce smakuje, to najważniejsze icon_smile.gif
Baasia
Jeśli samodzielnie przygotowujemy swoje posiłki, to możemy dobrze kontrolować to co jemy. Nasza dieta na zrzucenie brzucha będzie wtedy łatwa do przestrzegania.
Brigit
na początku bardzo drażnił mnie ten niesamowity syf przy każdym posiłku, ale w końcu pogodziłam się z tym, że jeśli chce, by moje dziecko było samodzielne, muszę mu na to pozwolić.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.