To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

WSZY u niespełna czternastolatki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Irissis
Witam.
Jakiś czas temu odkryłam, że moja niespełna czternastoletnia córka zaraziła się od kogoś wszami. Jesteśmy bardzo czystą i dbającą o siebie rodziną, ale niestety jak widać i na nas musiała przyjść pora... :/ Sprawdziłam całą rodzinę i problem dotyczy jak na razie tylko córki. Wszyscy chcemy jak najszybciej pozbyć się tych drobnoustrojów z jej włosów, póki co wypróbowaliśmy Delacet i Hedrin Roztwór 1h, ale nie zadziałało ani jedno, ani drugie pomimo ścisłego stosowania się do instrukcji, robienia wszystkiego sumiennie i starannie, nie na ,,odwal się" i wyczesania jej włosów dokładnie specjalnym grzebieniem. Nie ma opcji, byśmy gdziekolwiek popełnili błąd, bo rytuał był powtarzany kilkukrotnie, a wszy jak były, tak są! Córka sama stara się działać i od pewnego czasu kilka razy dziennie wyczesuje włosy tym grzebykiem, bo ma nadzieję, że pościąga gnidy, a żywe owady w końcu umrą i będzie po kłopocie. Znacie jakieś skuteczne i sprawdzone środki bądź domowe sposoby? Cena nie gra roli. Spróbujemy wszystkiego, byleby tylko zażegnać problem. Musimy pozbyć się wszy szybko, bo już niedługo przyjeżdżają goście. BŁAGAM O POMOC! Córka bardzo to przeżywa, ponieważ panicznie boi się owadów. Obcięcie włosów NIE WCHODZI W GRĘ, ponieważ są one jej oczkiem w głowie, są bardzo długie, zapuszcza je od dziecka. PROSZĘ!!!
Ketmia
Nałóż jej odżywkę silikonową na godzinę lub dłużej. Wszystkie insekty się poduszą. Potem wyczesz wszystko tym gęstym grzebykiem. Może być odżywka odbudowująca Nivea long repair. Wiem, bo sama stosowałam u mojej córki. Nałóż co najmniej pół butelki, wmasuj dokładnie w głowę i niech z tym chodzi pół dnia.

Z pewnością szampon koloryzujący by pomógł icon_wink.gif. To już duża dziewczynka. Może odrobina wakacyjnego szaleństwa? icon_wink.gif
wesop
Niestety nie mam doświadczenia z wszawicą u ludzi, ale w przypadku zwierząt często wymienia się całe legowisko. Jaka pasożytów również w przypadku Twojego dziecka mogą znajdować się w pościeli, poduszce i tak dalej, i tym podobne.
evik
Pamiętam że taki problem istniał kiedy byłam dzieckiem Obecnie nie bardzo mogę w to uwierzyć Przecież mamy XXI wiek dostęp do środków czystości ,prawie każdy ma łazienkę Skąd to się bierze?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.