To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nutramigen bez zniżki?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

dela32
Kilka dni temu stwierdzono u cór skazę białkową, pediatra przepisał Nutramigen, ale bez zniżki, bo jak stwierdził zniżka przysługuje tylko na corobę udokumentowana. Czy ktoś też się z tym spotkał?
malinowa i Malina
Adaś je Nutramigen od 3 lat i oprócz standardowych obajwów nie miał żadnych "dokumentów" potwierdzającyh alergię. Powiedz lekarzowi niech sie sam udokumentuje a najlepiej to go zmień. Skoro zalecił dziecku hydrolizat białkowy, który jest podawany w przypadku alergii to niby po co to zrobił?
Zmień lekarza.
Vena
Też Ci radzę zmianę lekarza, bo jeśli teraz gada głupoty to co będzie gdy naprawdę będziesz czegoś potrzebować. Nutramigen jest drogi na receptę, a bez to tylko ręce załamać.
Na tę mieszankę nie trzeba żadnych dokumentów. Najlepiej każ mu się wypchać by się douczył i szukaj kogoś kto rzeczywiście zajmuje się leczeniem dzieci bo tego chce. A może bierze jakiś procent od aptekarza za recepty bez zniżki.
Sorry, że tak najeżdżam ale co niektórych konowałów sama też mam dość.
Pozdrawiam
Coffee
Co to ten NUTRAMIGEN???
malinowa i Malina
Ulubiony pokarm Adasia - hydrolizat białkowy podawany alergikom zamiast normalnego mleka. Dla mnie ma zapach i smak lekko stęchłych surowych startych ziemniaków. Ale mój synek ledwie oczy otworzy woła "mleczko" i tak tez dzień kończy.
Coffee
Max nadal ciagnie moja piers wiec chyba nie musze mu tego podawac?
no chyba, ze do jakis potraw np budyn...kaszka?(o ile to faktycznie alergia na bialko icon_rolleyes.gif )
Vena
Trzymaj Maksa ile się da na cucusiu, to dla niego najlepsze, nestety nie było mi dane długo karmić Jeremiego piersią.
Nutramigen to nie wiem czy można mieszać z produktami ale mój synek nie chciał, po prostu nie pozwolił sobie smoka włożyć do buzi ale samą mieszankę po wielkich trudach przyzwyczajania pił. Teraz dostaje Bebilon Pepti 2 i jest zadowolony. Moim zdaniem to bebilon jest smaczniejszy bo nutramigenie wymiotowałam.
Poza tym, jeśli Maksiu toleruje jakieś mieszanki ze sklepu to się ich trzymaj, bo szkoda dziecka karmić tym paskudztwem. No chyba że mus. A na to już nie ma rady.
A budyń też możesz zrobić na własnym mleku, a dlaczego by nie? Koleżanka tak robiła, no ale ta karmiła 2 lata i jeszcze by mogła.
Nie tak jak ja icon_sad.gif
Ale się nagadałam icon_smile.gif)))))))
malinowa i Malina
Dla mnie to też ambrozja nie jest, ale warczę słysząc takie odsądzanie Nutramigenu od czci i wiary. Adas adłby sie pociąć za niego. A co do samków - np super kawa z mleczkiem - u kogos nieobtego ze smakiem może byc równiez obrzydliwa i wywoływac wymioty. Nutramigen górą. icon_lol.gif
Vena
A u mnie Nutramigen dołem ... icon_wink.gif bo synek tego pić nie może, ale... nie ma tego złego..., nutramigen o 2,50 droższy niż Bebilon (na receptę) więc chociaż jeden pozytyw. Dobrze, że dzieci tak łatwo dać przekonać by to jadły, ale jeśli chodzi o nuuutramigen to synek owszem, jadł. Tyle tylko że nie robił tego z zadowoleniem, a bebilon można powiedzieć, że lubi, chociaż nie tak jak deserki icon_lol.gif
A jeśli chodzi o "odsączanie od czci i wiary" icon_smile.gif))))) to tego nie robię, a wyrażam swoje zdanie że jest to paskudztwo, paskudztwo i jeszcze raz paskudztwo!!! Nie ma to jak cycuś dla dzidziusia.
A swoją drogą to zazdroszczę Ci (a może już nie), że dziecko to lubi, miałam spore kłopoty zanim zaczął to jeść. Mój synek to też i lekarstw nie chce jeść, zamknie buziaczka i nie otworzy. A córki jadły wszystko, a leki to były dla nich jak cukierki. No cóż...
Coffee
dzieki za slowa otuchy Vena
no ja tez mysle, ze skoro jest mi dane Maxa karmic, to tak bede robila
maly cyca na dobranoc w nocy z dwa razy i raz rano...w dzien juz nie...
na moje szczescie zadnych nawalow juz nie przezywam, ale jak synus ciagnie to mleczko mocno leci icon_biggrin.gif
pozdrawiam i trzymam kciuki za wasze malenstwa...
(my w sumie nadal nie wiemy co malemu naprawde szkodzi)
Vena
U mnie odkÄ…d jest synek na diecie to wysypki sÄ… mniejsze ale sÄ… icon_sad.gif
Wygląda na to, że nadal coś jest nie tak ale co to ja już nie potrafię odgadnąć. Stosowałam już różne diety eliminacyjne przez 2 tygodnie na jednej diecie i zmiana diety i tak w kółko by być pewną i... nadal wysypuje cokolwiek bym nie odstawiła. Na domiar złego od miesiąca wciąż ma katarek icon_sad.gif Czyżby na dodatek uczulenie na pyłki icon_sad.gif
Jedno jest pewne na nitramigenie miał większe wysypki a na bebilonie trochę, może i bebilon mu nie odpowiada, nie wiem icon_sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.