To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakie witaminy od 2 trymestru ciąży?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

triss
Cześć wszystkim, chciałam zapytać jakie witaminy brałyście od 2 trymestru ciąży. Ja póki co brałam sobie kwas foliowy i witaminę D3 ale czytałam że teraz pora coś do tego dorzucić tylko tyle się tego zbiera że już sama nie wiem co rzeczywiście powinnam brać a czego nie muszę
kuziva
no zbiera się tego dużo i w sumie większość osób twierdzi że to wszystko jest potrzebne. Sama brałam po prostu taki bardziej złożony preparat żeby już nie musieć myśleć o tym czy biorę wszystko co powinnam i to się sprawdziło
Tigerek
Cytując mojego prowadzącego: "jakikolwiek preparat byle z apteki a nie z targowiska" icon_smile.gif - niewielka między nimi różnica, a mają mieć jedynie funkcję wspomagania przy zbilansowanej diecie icon_wink.gif
triss
No ale co w tym preparacie w takim razie musi być?
Tigerek
Po prostu podstawowe witaminy i minerały bez cudowania - po prostu nasze zapotrzebowanie jest większe. Warto, żeby były kwasy DHA i tyle - preparatów na rynku od czegoś i trochę icon_wink.gif i praktycznie wszystkie dobre icon_smile.gif - nie ma uniwersalnego i idealnego, cokolwiek jakakolwiek reklama by nam nie chciała wcisnąć. I nie ma potrzeby przytaczać tu nazw icon_smile.gif
kuziva
ja miałam witaminę d3, b6, b12, selen, żelazo, choline, jod, kwasy dha, a dodatkowo brałam sobie jeszcze magnez bo przez ostatnie dwa miesiące łapały mnie straszne skurcze
m_iska
Chyba najlepiej takie rzeczy konsultowac z lekarzem zmiast brac wszystko na raz
Tigerek
kuziva chyba po prostu podała nam skład stosowanego preparatu icon_smile.gif
kuziva
niby tak ale można też sobie po prostu przeczytać jakie są zalecenia ptg. Ja to wszystko co oni zalecają miałam w prenatalu a jak się chce coś poza tym to już raczej po konsultacji
triss
Ok, to porozglądam się za jakimiś multiwitaminami w takim razie. Pewnie lepiej to brać niż potem się martwić że czegoś jest za mało
Ola_
Dobry skład ma suplement Composita Mama DHA, który można brać przez całą ciążę i jeszcze potem podczas karmienia. Ma nie tylko foliany i witaminę D, ale też bardzo ważne w ciąży żelazo. To żelazo jest w formie chelatu, inaczej niż w innych suplementach, dzięki czemu nie powoduje zaparć. Bardzo ważny jest też np. kwas DHA, który tutaj jest w dawce aż 600 mg. Jest niezbędny dla rozwoju mózgu dziecka.
kuna87
Ja mam witaminer prenatal+dha
a wcześniej miałam jakies inne
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.