To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Sceny w sklepie - Pomocy!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

WeraEr
Witam.
Mam 4 letnią córkę, która zawsze kiedy jesteśmy na zakupach wpada w histerię. Nie potrafię nad nią zapanować. Za każdym razem, kiedy nie chce jej czegoś kupić rzuca się na podłogę i wyje. Co robić ? Pomóżcie!
Miska32
Witam.
W tym wieku takie zachowania u dziecka w miejscach publicznych są dość często spotykane. Poniżej zamieszczę kilka rad, których zastosowanie powinno pomóc unikać podobnych sytuacji.

Uleganie dziecku w takim wypadku nie jest dobrym sposobem. Trzeba być stanowczym i trzymać się swoich postanowień. Ulegając pokazujemy, że za każdym razem, kiedy dziecko rzuci się na podłogę i zacznie płakać otrzyma dokładnie to, czego akurat w tej chwili zapragnął. Tłumaczenia nie pomagają, ponieważ dziecko w histerii nie słucha, jest w amoku i nic do niego nie dociera.
Polecam pozostawić dziecko na tej podłodze (choć wiem, że to nie będzie proste) i zniknąć z pola jego widzenia, jednocześnie mając całą sytuację pod kontrolą. Syn powinien się uspokoić, ponieważ nie widzi osoby, na której mógłby coś wymusić krzykiem i płaczem. Nie należy zwracać uwagi na inne osoby w sklepie, jednak zdaję sobie sprawę, że bez potępiających spojrzeń się nie obejdzie. Jednak to Pani ma zależeć najbardziej na wychowaniu syna, a nie opinii innych osób. W domu, już na spokojnie proszę porozmawiać z synem o zaistniałej sytuacji.
Innym wyjściem z sytuacji jest po prostu opuszczenie sklepu, gdy dziecko rozpoczyna histerię i robienie tak za każdym razem. W ten sposób pokażecie Państwo synowi, że krzyk i płacz nie przyniesie mu żadnej, nawet najmniejszej korzyści.

Polecam skorzystać z niżej podanych propozycji książkowych. Myślę, że pomogą zrozumieć dlaczego dzieci uczą się pewnych zachowań oraz zmienić złe nawyki.
- M. Kapalka "Niegrzeczne dzieci - 9 kroków do posłuszeństwa".
- Glenda Weil, Doro Marden "Wychowaj szczęśliwe dziecko. Praktyczne rady dla rodziców.” (konkretnie rozdziaÅ‚ 7)

Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.