To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Słabe nasienie a ciąża :(

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

minima14
Witam serdecznie icon_smile.gif
Wraz z M jesteśmy obecnie w 10 cyklu starań, niestety bez efektów. Po namowach przyjaciółki wysłałam męża na badania i niestety one odebrały mi wiarę w to, że będziemy mogli zostać rodzicami. M. jest zdrowy, 28 lat, bez nałogów a wyniki mają się następująco...:

Objętość ejakulatu - 3,6
Odczyn PH - zasadowy
barwa - szaro-biała
lepkość - gęste
zmętnienie - dostateczne
po 30 min. częściowa homogenizacja

leukocyty 10-15 wpw
erytrocyty św. 2-4 wpw
nabłonki poj. wpw
makrofagi 0-2 wpw
śluz - liczny
bakterie - liczne
komórki plemnikotwórcze 0-1 wpw

ruch plemników:
żwawy - 55%
w miejscu - 5%
brak ruchu - 40%

po 2h:
żwawy - 30%
w miejscu - 15%
brak ruchu - 55

ilość w ml nasienia - 1,94 mln
ilość całkowita - 7 mln

Czy komuś z podobnymi wynikami się udało?
Jestem załamana a wizyta u urologa dopiero za 2 tygodnie 32.gif
ania.m
Do końca się na tym nie znam, ale pierwsze co mi się w oczy rzuciło - to liczne bakterie.
Prawdopodobnie musicie zacząć od wyleczenia męża - powinniście ustalić co to za bakteria i zrobić antybiotykogram.

A robiłaś posiew z pochwy?
wafelek
za bardzo się na tym nie znam ale zacznijcie od wyleczenia bakterii u M, a potem spróbujcie i może się uda icon_smile.gif
trzymam kciuki
wafel
może najpierw spróbujcie wyleczyć tą bakterię a potem do dzieła ! trzymam kciuki ! icon_smile.gif
janosik0
Cześć wszystkim forumowiczom icon_smile.gif
Czy są może jakieś sprawdzone porady w zakresie tego jak uprawiać miłość, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Ja się właśnie poważnie zastanawiam czy są jakieś możliwości zwiększenia szans na to... Czy uważacie, że na przykład te porady w tym zakresie tematycznym są warte uwagi https://www.mamazone.pl/artykuly/chce-byc-m...-zajsc-w-ciaze/ ? Z góry wielkie dzięki za sugestie icon_smile.gif Z całą pewnością mi się przydadzą icon_smile.gif
elizaelza9
Mój mąż miał słabe wyniki nasienia. Dobrze, że mieliśmy świetnego lekarza od niepłodności partnerskiej i udało się je trochę poprawić.
Soho98
tanie i bezbolesne badanie (przynajmniej fizycznie) bo z psychiką bywa różnie ;p mój mąż w prawdzie nie potrzebował tego badani, ale szwagier tak icon_wink.gif to badanie bardzo pomogło przy staraniach bo pokazało że wszystko jest ok, tylko w innych obszarach coś jest nie za bardzo dobrze, że ciąża się nie pojawia i w tedy siostra właśnie zaczęła kontrolę owulacji takim testerem wielokrotnego użytku co ze śliny bada czy jajeczkowanie jest czy nie, i udało się
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.