To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dokąd na wycieczkę w okolice Wrocławia?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dorka
Czy znacie jakieś ciekawe miejsca do których można się wybrać z dziećmi na atrakcyjną wycieczkę w okolice Wrocławia? Najlepiej, żeby było nie za daleko, by po kilku godzinach wrócić do domu na późniejszy obiadek, a trochę odetchnąć od miasta. A dzieciom i sobie dostarczyć trochę aktywnego wypoczynku icon_smile.gif . Sama mogę polecić:

Wojnowice - trasa tak jak do Środy Śl. i potem na Mrozów. Zamek na wodzie w otoczeniu niewielkiego ładnie utrzymanego parku, w stawie pływają karpie,żabki dają prawdziwe koncerty, można wyjść na dłuższy spacer do lasu. W zamku kawiarnia, w ładne dni na trawniku pod parasolami można wypić zimne piwko (atrakcje dla tatusiów wink.gif )

Wojsławice - za Niemczą - Ogród Dendrologiczny z przecudnie kwitnącymi
azaliami i rododendronami, dużo ciekawych okazów drzew i krzewów. Ale nie polecam na majowy, długi weekend, bo mogą być tłumy.
użytkownik usunięty
Dorka,

przeczytałam tytuł Twojego postu i chciałam Ci polecić Wojsławice i Wojnowice. Wchodzę... i wiesz dobrze, co zobaczyłam.

Ja kiedyś wzięłam Zosię i z moją Siostrą pojechałyśmy w trójkę do Trzebnicy. Zobaczyłyśmy bazylikę, powłóczyłyśmy się po lasach, zrobiłyśmy sobie piknik, ale atrakcji większych nie miałyśmy.

Ładne lasy są też w okolicy Obornik Śląskich.

Pozdrawiam.
Paka
haga
A może tak na Ślężę. W gorące dni można po lesie pochodzić, zrobić sobie piknik.
Polecam

Haga (A.)
joakar
Ja przyłączam się do zwolenniczek Ślęzy!!!!! i Sobótki w ogóle! icon_wink.gif można i na górę sie wspiąć i po drodze wiele ciekawostek zobaczyć, wejść na wierzę widokową na wierzycy, a jak ktoś za górami nie przepada to jeszcze są Sulistrowiczki obok Sobótki a tam przyjemna chłodna woda i super miejsca na grilusie!
No i jeszcze okolice Milicza stawy, park, mnóstwo ryb i ptaków i małe miasteczko z ryneczkiem też polecam! icon_lol.gif albo zbiornik w mietkowie jeszcze nie byłam nad samym tylko przejazdem, ale niedługo wybieram się na rekonesans to chętnie wrażenia opiszę!
Dorka
Ostatnio zrobiliśmy sobie taki wyjazd "mieszany". Najpierw do Bielawy na Basen https://www.bielawa.pl/start.php?grupa=5&po...gr=15&doc=aq002, (dojazd przez Łagiewniki, Dzierżoniów ok. 1 godz.) Pluskanie, zabawy, dzieci dawno nie miały takich zadowolonych min. W Bielawie można zjeść dobry i tani obiadek w Barze Zacisze (chyba okolice skweru za kościołem z wysoką wieżą , ale ulicy nie pamiętam, numer na budynku był 113) Bar odnowiony i ładnie urządzony, jedzenie smaczne.
Potem jeszcze wycieczka "spacerowa" w Góry Sowie. Albo do "Zygmuntówki" albo na Przeł. Waliborską lub Bielawską Polankę. Cały dzień spędziliśmy ciekawie i miło. Polecam.
Dorka -gość
Jaworzyna Śl. - Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku ul.Towarowa 1 tel. (071)35-66-460.
Jaworzyna leży na trasie kolejowej z Wrocławia do Jeleniej Góry. My zrobiliśmy chłopcom atrakcje i w obie strony pojechaliśmy pociągiem osob. Z Wrocławia jedzie się ok. 1 godziny. Uwaga!! Dla dzieci do 4 lat, mimo, że nie płacą za przejazd trzeba mieć bilet icon_eek.gif – ja o tym nie wiedziałam i okazało się, że za wypisanie takiego biletu w pociągu zapłacimy prawie tyle co za połówkę biletu, jednak miła pani konduktor, tak zamieszała, że wyszliśmy na „zero” icon_wink.gif .

Na miejscu trzeba kawałeczek podejść z dworca, ale to jakieś 5-10 min. Można wchodzić do większości lokomotyw, dla dzieciaków to wielka frajda (cóż, szczerze,to wychodzą z nich strasznie wybrudzone, bo te parowozy nie lśnią, tylko raczej czarnieją). Ale albo brudne, albo szczęśliwe ktoś powiedział icon_lol.gif .

Bilety norm.7zł, ulg.4zł, zbiorowy (10osóB)-4zł zwiedzanie od.8.00-18.00 jeśli chce przyjechać jakaś grupa zorganizowana –( jak my byliśmy to była zerówka i pierwszaki z jakiejs pobliskiej miejscowości)-to trzeba to chyba wcześniej zgłosić, można zamówić przewodnika (p.Jacek Jerczyński tel. 602-258-260)
My byliśmy tam już 2 raz i znów nie płaciliśmy za wejście (bo nie było komu)
użytkownik usunięty
Dorka, dzięęęęki icon_smile.gif
A ile kosztuje bilet na ten pociąg w obie strony?
Może namówię przyjaciółkę i się wybierzemy z naszą czwórką drobiazgu (2 moje +2 jej) icon_smile.gif
Dorka
Nie wiem dokładnie, ale cały w jedną stronę ok.8zł. My jechaliśmy w dzień powszedni, ale na pewno są tzw. bilety turystyczne i wtedy można jechać taniej. Niestety nie pamiętam, na jakich zasadach się je kupuje (chyba tylko weekendy, zaczynające się od piątkowego popołudnia) i trzeba od razu kupić w obie strony. Ale to trzeba by sprawdzić na informacji PKP.
Jest taki pociąg, osobowy 8.44 do Jeleniej przez Jaworzynę, powrót 11.53 (ach, ten chyba tylko w dni powszednie) , o 13.00 jest się spowrotem we Wrocławiu.
Dorka
Dla zwolenniczek Masywu Ślęży.
Ślęza od innej strony, tzn. z Wrocławia trasą na Kłodzko do Łagiewnik, tam skręcic w prawo na drogę do Dzierżoniowa i jeszcze przed wyjechaniem z miejscowości znów w prawo (przy takim ceglanym budynku jakby straży pozarnej) znów w prawo do Oleszna, tam drogą z kostki brukowej, przez Domaszów, Młynice do Słupic. Tam przy krzyżówce z krzyżem w prawo i za znakami zielonymi aż do końca miejscowości, tam mozna zostawić samochód (bo dalej juz las się zaczyna). Polną drogą (lewa odnoga) można szybko dojść do starego kamieniołomu. Latem można sobie zrobić tam fajny piknik, zabrać kocyk dla baraszkujących maluchów i samemu się polenić na słońcu, połazic z dziecmi po lesie (jesienią można znaleźć różne grzybki).

Dla bardziej ruchliwych mozna dalej pójść zielonym szlakiem do Przeł.Słupickiej i stamtąd jak kto chce. My szliśmy z dziećmi do Przeł. Tąpadła (zielonym to nawet na rowerach mozna) lub bardziej ambitnie niebieskim na Radunię i też do Tąpadły. Polecam taką odmianę na ślężańskie wyprawy.
justapl
a może Lubiąż , jest tam zamek cystersów , a z atrakcji dla dzieci to gospodarstwo agroturystyczne w którym jest mnóstwo zwierzątek
to jest 4 km . odemnie wieęc jak ktoś chciałby wiecej informacji to sie polecam
hawah
Lubiąż cystersów oczywiście znam, ale o gospodarstwie pierwsze słysze. Możesz dokładnie podac gdzie ono jest ?
Może jakąś stronkę mają w Internecie?
wroc
https://www.adrenalina-park.pl/
a ja to polecam - Park trochę mnie zawiódł, ale zawsze to jakas alternatywa na weekend, tyle, minus taki, że lezy blisko autostrady
aj80
Również bardzo polecam Jaworzynę śląską. Oprócz pociągów można tam także obejrzeć niezła kolekcję harleyów (mój mąż by zachwycony), a także stare radia, centale telefoniczne, maszyny do pisania ...
Poza tym trochę dalej: zamek w Książu (niedaleko jest też stadnina), kopalnię w Złotym Stoku www.kopalniazlota.pl, basen w Oleśnicy (z opini lepszy od tego w Bielawie), Sielska Zagroda w Kiełczowie (latem).
edyta-d
Witam, bardzo ciekawy wątek. Jesteśmy pasjonatmi wycieczek weekendowych, dlatego z zainteresowaniem przeczytałam Wasze propozycje.

Mieliśmy dziś plany na Skalne Miasto, ale deszczowa pogoda nas odstraszyła. Po burzliwych poszukiwaniach w Internecie zrobiliśmy wycieczkę objazdową:

Obiad w Ślężańskim Młynie - miejsce bardzo urokliwe - staw, koniki, elementy młynu, ale jedzenie drogie i w małych ilościach i wybór dość skromny. Potem Pałac w Kraskowie, dookoła park i można zrobić poszukiwania licznych ciekawych kamiennych figur, z tamtąd pogonił nas deszcz. Pojechaliśmy do zespołu Pałacowego w Krzyżowej. Dość duży obszar do spacerowania, liczna zabudowa pałacowa, mini plac zabaw, wystawa.
Jak na deszczowy dzień wycieczka była super.

PS. Antoś ma 4,5 roku i interesuje Go wszystko, Oluś ma 1,5 roku i intereusje go jak tu uciec i coś zbroić, więc przy tak wymagającej dwójce zorganizowanie wycieczki nie jest najłatwiejsze, ale zawsze coś wyjdzie - raz ciekawiej raz mniej.
oluśia
Jaworzyna Śl. - Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku. Muszę sprawdzić połączenia też chętnie pojechałabym z dzieciakami .Kacper ostatnio ma jakiś szał na pociągi 06.gif
Beti_24
A ja polecam moje okolice to jest jakieś 70 km od Wrocławia,
zalew Kobyla Góra , ,kajaki rowery wodne, 2 km odemnie są żwirownie też super sprawa i pełno lasów:)
Dorka
CYTAT(Beti_24 @ Wed, 19 May 2010 - 08:32) *
A ja polecam{...} 2 km odemnie są żwirownie też super sprawa i pełno lasów:)

A mozesz opisać bardziej szczegółowo jak tam dojechać?
Beti_24
Jedzie się cały czas drogą krajową nr 8 Wrocław - Warszawa....
Oleśnica ,Syców, i Kobyla Góra tam jest ten zalew ,jest dużo fajnych miejsc na cpacerki ,mozna wynająć kajak rower wodny ito , jets też restauracja obok tego i wokoło pełno lasów, a tr żwirownie są niedaleko tej miejcowości jakies 7 km ,a ode mnie to jest jakieś 2 km Miejscowość WERONIKOPOLE:)
beata1104
Tu Fajne i pachnące od maja do października polecam
Kasiusia
A ja polecam TU naprawdę warto, przepiękne zielone tereny, można spacerować do woli i co najważniejsze blisko Wrocławia icon_smile.gif
A TUalbo tu kilka fotek z tych terenów icon_smile.gif
celina20
Jeżeli będziesz kiedyś chciał wyjechać na śląsk z dziećmi to polecam Ci przeczytać ten artykuł: https://pozytywka.com/10-najlepszych-atrakc...zieci-na-slasku
Opisuje rewelacyjne miejsca dla dzieci na śląsku icon_smile.gif
megajza
Polecam wybrać się w Góry Stołowe, a jeśli chodzi o ścisły Wrocław to oczywiście ZOO. A zjeść dobrze można w pizzerii Party Pizza, bardzo smaczne pizze, również dla dzieci.
AgaS.
Ja również polecam Ślężę. Na szczycie można zorganizować ognisko i piec kiełbaski, co dla dzieciaków jest dużo większą atrakcją niż grill. Na samą górę wchodzi się dość przyjemnie, pośród lasów. Atrakcje pradziejowe nie wzbudzały większego zainteresowania, ale cóż.... ognisko wszystko wynagrodziło icon_wink.gif
Kamilek84
Może trochę nie w temacie po trochę dalej od Wrocławia, ale w sumie na jeden dzień wycieczka w sam raz. Chodzi mi o Park Miniatur w Kowarach. Dla dzieci idealna rozrywka, nie dość, że się czegoś dowiedzą to jeszcze obok jest dla nich bawialnia.
bebniarzjac
Mam to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać oraz nic ująć...
swinkahalinka
Zdecydowanie polecam Pałac Marianny Orańskiej w Ząbkowicach Śląskich, później Kopalnię Złota w Złotym Stoku, a na koniec można podjechać do pięknego zamku Jánský Vrch, które jest w Czechach, ale nie daleko granicy z Polską.
wydra
Kawałek od Wrocławia i bardziej na ciepłą pogodę, ale Góry Sowie i Srebrna Góra <3 Miejsce magiczne i przepiękne, przepełnione wciąż żywą historią. Polecam zwłaszcza firmę https://www.kortunal.com bo zapewniają i przewodnika po terenie jak i mogą rozłożyć stanowiska alpinistyczne typu ścianka wspinaczkowa czy most linowy icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.