To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zadbane stopy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kuna87
Idzie lato, coraz cieplej się robi i jak wiadomo sandałki, klapeczki.
Stąd też moje pytanie,. Jak dbacie o swoje stopy a w szczególności pięty?
Co siÄ™ u Was sprawdza?
Mama_Małej_Mi
Postaw na krem i dobre złuszczanie, a stópki będą super. Ja tak robię - raz na jakiś czas skarpetki złuszczające, regularne smarowanie i jestem gotowa na klapki. icon_smile.gif
Truskaweczka90
Dużo dobrego słyszałam o tych skarpetkach złuszczających. W końcu się skusiłam i jestem bardzo zdowolona icon_biggrin.gif
alka25
Ja też. Używam też różnych peelingów ścierających.
kuna87
Jakie skarpetki polecacie ? I jak wyglÄ…da ich stosowanie ?
Jaki peeling ? No i jaki to dobry krem ?
LovelyDay
Ja skarpetki już mam zakupione icon_biggrin.gif Dorwałam jakieś w rossmanie za dosłownie 6 zł icon_biggrin.gif Jeszcze nie używałam, ale producent obiecuje, że skóra będzie gładka po kuracji. icon_biggrin.gif Zanim zaopatrzyłam się w skarpetki to podzielę się moim sposobem na gładkie stopy icon_biggrin.gif codziennie delikatnie przecieram pięty pumeksem icon_biggrin.gif mam peeling do stóp, który nakładam raz na tydzień i jak czas mi pozwala, moczę nogi w misce z ciepłą wodą i olejkami icon_biggrin.gif I rzecz jasna krem na koniec icon_biggrin.gif
Brabella
Dobry krem do stóp - nieodmiennie od lat Neutrogeny do suchych i zniszczonych https://www.neutrogena.com.pl/site/product/26, albo inne ich specyfiki do poważniejszych problemów jak zrogowacenia czy pękanie pięt. Nie maże się długo, ładnie wchlania, więc nie ślizgam się przechodząc do łóżka i faktycznie stopy są mi bardzo wdzięczne za dobre traktowanie icon_wink.gif
kuna87
Lovely to podziel się efektami i wrażeniami po.
Jestem bardzo ciekawa tych skarpetek i tego czy sÄ… faktycznie tak super.
No właśnie, jeszcze dobry krem do stóp.
LovelyDay
CYTAT(kuna87 @ Mon, 22 May 2017 - 15:22) *
Lovely to podziel się efektami i wrażeniami po.
Jestem bardzo ciekawa tych skarpetek i tego czy sÄ… faktycznie tak super.
No właśnie, jeszcze dobry krem do stóp.


Oczywiście:) Myślę, że w ten weekend na pewno znajdę czas icon_smile.gif Nie ukrywam, że mam duże nadzieje co do tego produktu icon_smile.gif Lato zbliża się i sandałki odsłonią każda niedoskonałość icon_smile.gif
rowan_berry
Ja uwielbiam epilfeet, od dawna nie musze już używać żadnych pumeksów, tarek, a stopy mam jak dziecko icon_wink.gif
LovelyDay
W sobotę użyłam rossmanowych skarpatek i... cóż, chyba nie tego się spodziewałam icon_sad.gif ogólnie niby ok, ale po pierwsze zapach tego proszku, który nasypuje sie do skarpetek jest okropny jak dla mnie, po drugie niby miał się ścierać stary naskórek i w ogóle, a ja nic takiego nie zauważyłam... owszem, miałam nogi białe jak w talku, ale nic poza tym. Producent niby pisze, że złuszczanie będzie odbywać się przez cały tydzień, więc poczekam jeszcze kilka dni icon_razz.gif
kociasta
Daj znać jak to działa też jestem ciekawa icon_wink.gif Ja kupiłam sobie teraz taki pilnik https://www.galerialucznik.pl/pl/p/Elektryc...top-AT-14A/1195 cena jest fajna więc trzeba spróbować. Te skarpety też ciekawa rzecz icon_wink.gif
Truskaweczka90
Dzięki wam spróbowałam tych skarpetek złuszczających, kupiłam epilfeet i teraz już nie będę używać nic innego, no chyba że tylko jakiś balsam. Te skarpetki to jest super sprawa i nie ma przy nich za dużo roboty.
Mama_Małej_Mi
Dobry wybór. Ja też już żadnych innych nie kupuję. icon_smile.gif Fajnie, że Ci pasują!
KingaPie
Ciekawa rzecz te skarpetki złuszczające! Chętnie i ja wypróbuję epilfeet, skoro tyle jest was zadowolonych. icon_mrgreen.gif
kuna87
Kurcze, no to chyba nie będę ryzykować z innymi i też sięgnę po te polecane przez większość
picard
Jak dla mnie skarpetki złuszczające to nie był zbyt dobry wybór... A na pewno nie teraz, kiedy już pokazuje się stopy. Są ok na wczesną wiosną. Skarpetki podrażniły mi stopy (każde skaleczenie piecze jak cholera), później przez tydzień nie działo się nic... aż zaczęła mi schodzić skóra płatami i to przez chyba dwa-trzy godnie! Stopy wyglądały wtedy okropnie. Teraz owszem - są miękkie i gładkie, ale nie spróbuję więcej skarpetek w sezonie późnej wiosny i lata, bo wtedy stopy wyglądają tak, że po prostu NIE da się ich pokazać icon_biggrin.gif.
rowan_berry
picard, jakich używałaś? Na epilfeet jest napisane, że nie stosować w przypadku ranek, skaleczeń na stopach. To powinno być oczywiste, przecież one zawierają kwasy owocowe.
Natomiast jeśli chodzi o to, że stopy długo dochodzą do siebie, to też kwestia marki zapewne. Ogólnie to, żeby przyspieszyć proces złuszczania wystarczy moczyć stopy w ciepłej wodzie. U mnie to max tydzień, zawsze się uda wbić akurat w taką pogodę, że ten tydzień pochodzę w trampkach icon_wink.gif
kuna87
Chyba na każdym opakowaniu które patrzyłam pisało by nie stosować na poranioną skórę.
Poza tym, chyba ogólnie nie stosuje się zabiegów na poranioną skórę, obojętnie jakich...
Szczerze.. to wolę się przemęczyć tydzień w zakrytych butach, by potem się cieszyć ładnymi stopami
KingaPie
Kupiłam przetestowałam i jestem zadowolona. Skóra schodziła mi 4 dni jak zaczęła schodzić porządnie wymoczyłam stopy w ciepłej wodzie i poszło szybko. Do pracy i tak zakryte buty zakładam, więc pogoda akurat dla mnie jakoś szczególnie istotna nie jest. Zdecydowanie warto zainwestować w epilfeet. icon_smile.gif
Truskaweczka90
Dają mega efekt bez niczego icon_smile.gif zakładasz, czekasz około 60-90 minut i koniec. W tym czasie można sobie obejrzeć film, albo pomalować pazurki icon_biggrin.gif
muppet
Ja teraz stosuję balsam do suchych pięt z rossmana. Jestem z niego bardzo zadowolona, jest skuteczny.
MisiaMiśka
Ja kiedyś byłam u kosmetyczki na zabiegu podobnym do tych skarpetek złuszczających. Callus peel czy jakoś tak, spędziłam tam z 3 godziny. Najpierw z nałożonymi niby skarpetkami a potem kosmetyczka ściągała martwy naskórek plastikowym hmm nożykiem. Efekt od razu i stópki mięciutkie icon_smile.gif
Peggie
bardzo dobrze robi peeling na stopy, efekt jest niesamowity.
Aurela
A co sądzicie o peeling stóp?
Bo czasem sam pumeks i czeste mycie nóg nie wystarczy...
Jakiś czas temu zaczęłam stosować te kosmetyki do stóp i właśnie zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego https://dlastop.pl/zrogowaciala-skora/61-ge...3474103470.html
Któraś z Was stosowała albo stosuje taki peeling?
MarysiaL
A mi niedawno mężuś kupił taką obracającą się na baterie tarkę Scholla i bardzo sobie to chwalę icon_smile.gif Trzeba piłować suche stopy, a następnie wklepać krem nawilżający. Jeden taki "zabieg" i mam miękkie pięty przez dobry tydzień, a to u mnie spory sukces, bo mam tendencję do szybkiego rogowacenie skóry.
angelaaa
Ja tamk raz w miesiącu robie peelingi. Pomagają mi w złuszczaniu naskórka
rowan_berry
Ja w zeszłym tygodniu zrobiłam sobie spa dla stóp, posiedziałam z epilfeet by Olie, pogoda idealna, bo tak zimno i mokro, że raczej o kaloszach myślałam niż o sandałkach. Skóra akurat zdążyła się złuszczyć i jak wreszcie zacznie się prawdziwe lato to będę gotowa icon_wink.gif
muppet
Moim zdaniem peelingi warto robić profilaktycznie. W końcu trzeba złuszczać naskórek.
kopijka
Zgadzam sie w 100%. Szczegolnie jak teraz mamy pore letnia .. a przeciez mezczyzni bardzo zwracaja uwage na te miejsca .. nie ma sie co oszukiwac. Moze polecicie mi przy okazji jakies tanie rozwiazanie .. nie lubie przeplacac za markowe kosmetyki. Bardziej wole wydac te pieniadze na cos bardziej praktyczne jak powiedzmy klapki letnie - https://www.primamoda.com.pl/buty-damskie-s...mer/klapki.html Szczerze to u mnie w lokalnych sklepach nie ma nic ciekawego .. a jak sie cos znajdzie to cena jest 2x wieksza niz w sklepie internetowym. Robicie tez moze tego typu zakupy z okazji wakacyjnych wypadow gdzies poza miasto?
monkowa
Ja jak miałam problemy z potliwością i ostatnio latem stosuję, oprócz oczywiście delikatnych kremów i peelingów, taki dezodorant do butów (idealnie sprawdza się w awaryjnych sytuacjach) https://www.manfoot.pl/pl/produkty/dezodora...-obuwia-i-stop/. Taki kosmetyk może nie zmniejsza samej potliwości, ale neutralizuje brzydki zapach i znacznie odświeża obuwie i same stopy, dzięki czemu zwiększa się komfort chodzenia. No i jakoś dla mnie ten problem nie jest już tak uciążliwy, chociaż wiem, że trzeba będzie znaleźć jego przyczynę, a nie jedynie skutek. Dużym plusem jest to, że ten spray nie zostawia mokrych śladów i z powodzeniem można go stosować też do butów, w których chodzimy bez skarpetek.
Blare
Dziewczyny, a używała któraś z Was już tych nowych masek z Scholla? Mówię o tym nawilżających, a formie skarpetek. Pomimo tego, że w składzie mają olej (kokosowy albo makadamia) po aplikacji 20 minutowej można spokojnie założyć buty, bo nogi są odżywione, bez tłustej warstwy.
Mama_Małej_Mi
Znam jedne i drugie. Mają fajnie nawilżający skład z aloesem, witaminą E, mocznikiem i oczywiście te olejki. Jak nie używałaś to polecam. icon_smile.gif
adek87
Ten krem do stóp jest świetny - https://www.izdrowiej.pl/pl/p/ZelKrem-do-St...s-60-250ml/2925, mega go polecam icon_smile.gif
bufcia
ja robie sobie piling zmiekczajacy i pozniej krem nawilzajacy.. raz mialam skarpetki zluszczajace ale nigdy wiecej
snickersika
czemu? co jest nie tak z tymi skarpetkami?
bufcia
skarpetki są spoko bo efekt jest fajny ale ten tydzien po ich zdjeciu to tragedia.. wygladalam jak wąż, do tego bylo cieplo nie moglam zalozyc sandałów ani klapków, porazka.. do tego w domu wszedzie kawałki skóry łuszczącej sie.. nigdy wiecej! Tak to kupuje piling https://www.notino.pl/bielenda/happy-end-pe...eksem/p-568548/ i krem do tego https://www.notino.pl/regenerum/foot-care-s...nog/p-16010195/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.