To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Samozatrudnienie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

booliwia
Samozatrudnienie to chyba najlepsza forma pracy dla mam. Nie jesteśmy związani umową o pracę, nasza pensja jest ubruttowiona, do tego jesteśmy wolni, sami określamy kiedy chcemy pracować nikomu się nie tłumacząc. To o ile powinniśmy ubruttowić nasze wynagrodzenie za pracę zależy już od naszej znajomości finansów małej przedsiębiorczości. W kampanii wyborczej słyszałam o minimalnym wynagrodzeniu 12 zł za godzinę pracy przy takich umowach. Policzyłam. Przeciętny miesiąc to 160 godzin roboczych x 12 zł daje nam 1920 zł. Od tego odliczamy ZUS 1170 i zostaje nam 750 zł na miesiąc! Gratuluję pomysłu. Licząc że na taką pracę poświęcamy godzinowo pełen wymiar godzin to do minimalnej pensji 2000 zł musimy dodać składkę ZUS co nam daje 3170 zł. Pamiętajcie że nawet jeżeli będziecie pracować mniej godzin to i tak ZUS płacić w normalnej składce, chyba że co chwila będziecie zawieszać i odwieszać działalność, to wówczas tylko zdrowotne będzie w wysokości niezmiennej. Więcej informacji znajdziecie na blog o prowadzeniu działalności gospodarczej .
maggda11
jakas alternatywa? jakies pomysły?
kociasta
Też tak myślę. Jeśli nasza znajomość tematyki finansów jest niewielka, na rynku jest sporo biur rachunkowych, które pomogą wystartować. a współpracuję z biurem rachunkowym Gama. Dobrze na tym wychodzę.
ninuś
Zastanawiam się nad otworzeniem punktu pakowania prezentów. Ludzie coraz częściej odchodzą od kupowania tradycyjnych kwiatów. Jak to mówił mój nauczyciel chemii z liceum kwiatka się nie wypije. Może to trochę było prostackie zwłaszcza w ustach profesora, ale coś w tym jest z praktycznego punktu widzenia. Chociaż jak to mawiał mój dziadek alkohol też ma wartość jedynie przed wypiciem.
Tak czy inaczej lepiej dać praktyczny prezent dobrze zapakowany, a do tego potrzebny jest specjalistyczny punkt pakowania prezentów. Ludzie przychodzą do centrum handlowego kupują prezent i mogą go na miejscu zapakować. Znalazłem też firmę Artemix która zaopatruje takie punktu w folię do kwiatów, tak zwany celofan, jak i różnego rodzaju dekoracje .
mamagabi
A skoro już o tym mowa, to wybiera się tu jakaś mama, która jedzie na Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017?
Jestem ciekawa tematów wykładów icon_mrgreen.gif
jakb7p2
Wiele osób jest na samozatrudnieniu.
kociasta
To prawda, ja też spotykam się z tym coraz częściej, że ktoś jest na samozatrudnieniu na przykład. Ja tak samo zakładałam własną działalność gospodarczą https://6krokow.pl/jak-zalozyc-wlasna-firme...-krok-po-kroku/
kokosankaana
Przejrzę sobie wasze linki, z chęcią przyjmę jeszcze inne rady o otwarciu firmy. Szukam nowego pomysłu, żeby troszkę zarobić.
mzkowa
Samozatrudnienie to nic innego jak założenie własnej firmy. Oczywiście jest to dobre rozwiązanie, jednak tylko w sytuacji gdy posiadamy jakiś pomysł na adekwatny co do tego biznes. Droga postępowania w tym zakresie jest taka sama, jak zawsze w przypadku zakładania działalności gospodarczej. Istnieje wiele form wsparcia z których de facto warto skorzystać.
śrubka
Samozatrudnienie to jedna z form prowadzenia biznesu i jak mi się zdaje, całkiem popularna. Ale nawet wówczas trzeba zastanowić się nad takimi kwestiami prawnymi, jak chociażby posiadanie kasy fiskalnej: http://korporacyjny.net/kasa-fiskalna-onli...iskalna-online/, a także często dodatkowych akcesoriów do niej. Oczywiście będzie to zależało od tego, jaki biznes chce się prowadzić.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.