To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Karmiąca przeziębiona- co można brać...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sabka
Dziewczyny ratujcie cieknie mi z nosa, boli gardło i głowa. Czy macie jakieś złote sposoby? A może wiecie co można brać żeby szybko wyzdrowieć i co nie będzie szkodzić dziecku?
Pomocy
Edi Zet :)
Sabka, pomyśl o homeopatii. Są to preparaty bezpieczne dla kobiet w ciąży i karmiących. Dla pewności podpytaj farmaceutę.
milly
Możesz brać witaminę C, rutinoscorbin, wapno i paracetamol. Z homeopatii polecam L-52, ale jak już choróbsko trwa, to nie ma sensu zaczynać brać, to działa tylko przy pierwszym rzucie;)
Możesz też pić (o ile nie macie alergii) mleko z masłem i miodem. I możesz wysmarować się jakąś maścią rozgrzewającą (tyle że nie może mieć w składzie alkoholu).
Anuk
Milly, działa nawet jak choróbsko trwa tylko dawkowanie jest inne. Niestandardowe.
Sabka, Z innych sposobów (tych bezpiecznych) polecam:

1) wdychanie posiekanego czosnku (ale tak, aby jego zapach czuć w gardle)

2) płukanie gardła wodą z solą (1 łyżeczka na 1/2 szklanki wody) na zmianę z wodą z sokiem z połówki cytryny (na 1/2 szklanki wody) i z czosnkiem (1 wyciśnięty ząbek)

3) na katar: wymoczenie nóg w gorącej wodzie (takiej jaką uda się wytrzymać) z dużą garścią soli kuchennej, następnie wtarcie maści rozgrzewającej w stopy, wełniane skarpety i pod kołdrę!

Powinno pomóc!
ionka
Jeżeli domowe sposoby na gardło nie pomogą (szałwia też dobrze leczy gardło- częste płukanie, sprawdziłam też podczas karmienia) to proponuję homeopatyczny lek homeovox, w aptekach bez recepty, koniecznie wapno i vit c, jeżeli maluch nie jest uczulony.
Pozdrawiam i życzę zdrówka,
Ionka
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.