To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Załamka cukrzyca w ciąży

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ez
Odebrałam dzisiaj wyniki mojego cukru i załamka na czczo 109 po obciążeniu 50 g glukozy 180. Mam dość, pierwsza ciąża była taka ciężka, a teraz to icon_cry.gif
BozenkaN
Nie martw się na zapas icon_wink.gif Ja też miałam cukrzycę ciążową. Jeśli będziesz przestrzegać diety i kontrolować poziom cukru wszystko będzie dobrze. Moja córcia urodziła się zdrowiutka, a po cukrzycy nie zostało ani śladu. Zobaczysz będzie ok!
eHermiona
EZ, a czy lekarz stwierdził, że to cukrzyca ciążowa? Jakie były kolejne wyniki krzywej? Bo te, które podałaś tylko troszkę przekraczają normę - a właściwie na czczo można mieć do 110, a po obciążeniu glukozą po godzinie 170, więc Twoje wyniki az tak bardzo od normy nie odbiegają. Ważne jest, jak wyglądały po następnej godzinie i czy np. poprzedniego dnia nie jadłaś dużo słodyczy, albo mocno "węglowodanowego" pożywienia.
Potwora
Ez - ja też miałam taki wynik icon_sad.gif Żeby stwierdzić cukrzycę powinnaś dostać skierowanie do szpitala i tam przez 3 dni powinni Ci zrobić krzywą cukrową. Masz cukier w moczu?
Potwora
Ez - dodam jeszcze, że oprócz podwyższonego cukru, opuchlizny, miałam w moczu chyba wszystko co tam być nie powinno icon_wink.gif

Po porodzie - wyniki znakomite icon_smile.gif
ez
No więc cukier niestety podwyższony idę jeszcze na jedno badanie z 75 g glukozy. Potem po dietkę i glukometr. Lekarz twierdzi, że nie wygląda to źle i ocenimy wszystko po tym drugim badaniu.
grzałka
Ez, moja droga icon_biggrin.gif
Ja w pierwszej ciązy miałam cukrzycę, która się pięknie dawała kontrolowac dietą, czego i Tobie życzę. Mierzenie poziomu glukozy glukometrem nie jest uciążliwe, da się z tym żyć icon_exclaim.gif
aneea
Ez, koniecznie powtorz badanie. W poprzedniej ciazy tez mi wyszedl wysoki cukier, po powtorzeniu badania w innym laboratorium okazalo sie, ze jest OK. Pamietam, co wtedy przechodzilam.. icon_cry.gif

Pomysl sobie, juz niedlugo finisz - bedzie dobrze.

Btw: zastanawia mnie czy cukrzyca w ciazy jakos sie objawia?
użytkownik usunięty
Koleżance też wyszły dziwne wyniki przy obciążeniu 50 g, ale jak jej w szpitalu powtórzyli teścik z 75 g, okazało się że jest wszystko OK.
Na razie siÄ™ nie martw na zapas...

Paka
Lua
Ez o testach jest wszystko wyjasnione tutaj https://www.cukrzyca.akcjasos.pl/?a=text&id=49
Tak naprawdę bardziej znaczący jest test obciążenia 75 g glukozy.
kayak
Rzeczywiscie wszystko potwierdza sie dopiero po tescie z 75g glukozy. Z cukrzyca ciazowa da sie zyc, a do tego malo tyje sie w ciazy icon_smile.gif
Znam kilka mam ktore cierpialy na te przypadlosc w ciazy i wszytskie dzieciaczki sa zdrowe. Najwazniejsze zeby jej nie przeoczyc, trzymac diete i kontrolowac poziom cukru.

Bedzie dobrze icon_smile.gif
Dorka
Ez, daj znać co z Twoimi wynikami, czy robiłas już test obciązenia glukozą 75g? Jeśli będziesz zmuszona korzystać z glukometru (wypożyczają w poradni diabetologicznej na Brochowie) to mogę Ci pożyczyć AutoLancet (taki długopisik do nakłuć, lanceciki dokupuje się w aptece). Bardzo wygodnie się z tego korzysta i nakłucia prawie wcale nie bolą (nie to co po kłuciu igłami, brr) Kupiłam jak sama musiałam korzystać, bo też miałam cukrzycę ciężarnych.
ez
W czwartek wyniki, co do glukometru nic jeszcze nie wiem, mój gin powiedział, że ma i da mi jak będzie potrzebny. Dieta idzie mi chyba całkiem nieźle
nedka
Ja też z powodu ciąży jestem na diecie bezcukrowej.
ez
nie napisałam z tego wszystkiego wyniki po 75 g wyszły rewelka icon_eek.gif
na czczo 96
po godzinie 130
po 2 godzinach 106
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.