To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ilość snu i drzemki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

KamilaG
Witam moja córka w kwietniu kończy 3 latka. Od kilku miesięcy mamy kłopoty z drzemkami i snem w nocy.

Córka w ciągu dnia nie chce mieć drzemki i robi się senna w okolicach 16/17 jak pozwolimy jej usnąć to śpi godzinę czasem dłużej a potem chce się bawić do 1/2 w nocy.

Próbujemy ją przetrzymać do 19 żeby spała w nocy jednak na dłuższa metę to bardzo uciążliwe i ciężko wymyślać koleje ciekawe zabawy które ją rozbudzą.

Może któraś z Mam miała podobny kłopot i ma jakieś rozwiązanie icon_smile.gif
iwona.april
Ja jeszcze nie mam tego problemu, ale koleżanka przez to przechodziła. W przedszkolach leżakowanie jest koło południa i to jest najlepszy czas na drzemkę - 16 to zbyt późno.
Przy ładnej pogodzie polecam spacer - wywietrzy się i zmęczy.
Koleżanka miała umowę z dzieckiem, że posiedzi przy nim dopóki nie zaśnie i po jakimś czasie już nawet to nie było potrzebne.
Najważniejsza jest siłą nawyku icon_smile.gif Zacznij od leżakowania bez spania.
Bonnna
To bardzo wrażliwy temat.. Jak dziecko się nie wyśpi - marudne. Jak śpi za długo - marudne...
Masakra. icon_sad.gif
kamilapiechowiak11
Hmmm rezygnuje z drzemki tylko nie jest w stanie tyle wytrzymać bez snu. A nie da się jej położyć koło 13? Tak żeby spała np do 14? Wtedy do tej 19-20 spokojnie wytrzyma.
Koleżanka ma trzyletnie synka ale on od 2 roku życia już nie spał w dzień. Wstaje 7-8, chodzi spać tak 20:30-21.
artur.wgnr
CYTAT(kamilapiechowiak11 @ Tue, 23 Jan 2018 - 16:47) *
Hmmm rezygnuje z drzemki tylko nie jest w stanie tyle wytrzymać bez snu. A nie da się jej położyć koło 13? Tak żeby spała np do 14? Wtedy do tej 19-20 spokojnie wytrzyma.
Koleżanka ma trzyletnie synka ale on od 2 roku życia już nie spał w dzień. Wstaje 7-8, chodzi spać tak 20:30-21.


moj syn wstaje koło 7 rano potem ma drzemke w okolicach 13 i do 21 maksymalnie szaleje. Myśle, ze to kwestia przyzwyczajenia dziecka od początku oraz nie dopilnowania godzin snu...teraz bedzie cięzko " odzwyczaić" je od tej godziny snu w ciagu dnia :/
mika331
Dziecko powinno spaćwtedy kiedy jest zmeczone i marudzi oraz po jedzeniu.
irek.z88
U nas ostatnio problem, mały nie chce zasypiać w takich godzinach jak kiedyś i mamy teraz cały plan rozpieprzony icon_sad.gif jakiś sposób, żeby dziecko spało w wyznaczonych godzinach?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.