To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Swędzące oczy:(((

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Libi
Mam od paru lat problem icon_confused.gif Wiosną swędzą mnie oczy icon_sad.gif I to tak bardzo, że zadrapać się chcę i aż ropieją przez to. Pierwszy raz swędziały mnie w czerwcu, a tamtym roku na początku maja, a w tym roku właśńie już zaczynają mnie swędzić icon_sad.gif Drapię się i drapię. Brałam różne leki, ale spałam po nich i nie byłam zdolna do pracy. Może macie jakąś radę dla mnie icon_lol.gif

Czyżbym na stare lata alergiczką została icon_question.gif icon_question.gif Podejrzewam, że na pyłki traw....
kasiarybka
Alergolog Libi, jedyna moja rada, zapalenie spojówek może ?

Mój mąż ma to samo, zaczerwienione, swędzące oczy....przejdż się do lekarza.
Ika
Libi, alergikiem można zostać w każdej chwili, niestety. I podejrzewam, że u Ciebie to jest właśnie alergia - skoro objawy pojawiają się corocznie, mniej więcej w tym samym czasie. Zatem pewnie coś, co kwitnie w tym okresie, uczula Cię.
Powtórzę za Kasią - alergolog. Nie ma sensu żreć leków przeciwalergicznych ogólnych, najpierw znajdź alergen i wtedy lekarz zadecyduje, jak osłabić objawy. Na odczulanie za późno, skoro objawy już występują - ale wiedząc, co jest alergenem, możesz w przyszłym roku odczulić się przed wystąpieniem alergenu.
Libi
Wygląda na to, że musze wybrać się do alergologa, tylko jeszcze nie wiem w którym kierunku podążyć icon_rolleyes.gif
Ika
W tym nie pomogę, bo zielona jestem w temacie warszawskich alergologów... Zresztą nawet nie wiem, czy do takiego skierowanie trzeba, czy nie... icon_confused.gif Sama się przy okazji chętnie dowiem icon_cool.gif
Libi
No to napiszę pościk na mazowieckim icon_smile.gif
Doruśka
Najpierw do lekarza pierwszego kontaktu po skierowania na wszystkie badania: krew mocz kał,potem jak juz wyjdzie ,ze jesteś zdrowa to do alergologa musisz ze skierowaniem od internisty.
skanna
Maj - czerwiec - lipiec - trawy i żyto.
Teraz to pyli brzoza i topola, ale kto wie, czy te trawy już nie zaczęły, jako że mój ślubny kicha i płacze po każdym spacerku - a trawy to jego domena.
A w dodatku co roku może się objawiać wrażliwość na nowe alergeny.
Lepiej pędź do alergologa czym prędzej - ślubny zlekceważył, to teraz astmę leczy, a nie tylko swędzące oczy.
Libi
skanna napędziłaś mi strachy (mam predyspozycje do astmy) conajmniej raz do roku męczy mnie suchy kaszel, który mogę wyleczyć tylko antybiotykiem. Ten kaszel jest taki astmowy icon_confused.gif
CHyba jednak poszukam jakiegoś lekarza. Pewnie prywatnie, bo u nas nie ma szans aby dostać się do lekarza w przychodni, nawet po skierowanie icon_rolleyes.gif
skanna
Libi, straszyć Cię absolutnie nie chciałam, ale tak się składa, że znam trochę przypadków astmy zapoczątkowanych przez nieleczoną alergię. Więc gdzie mogę, to się wymądrzam icon_wink.gif na wszelki wypadek.
Jak to mówią - lepiej zapobiegać niż leczyć. Alergii pozbyć się całkiem nie da, ale można przynajmniej zastopować marsz alergiczny.
Doruśka
Ja też mam taką astmę............
i też mi sie zaczynało swędzeniem oczu na wiosnę...wiele lat temu...
Libi
No to mnie przekonałyście, żeby iść do lekarza. Tylko gorzej z czasem icon_confused.gif Coś muszę wyskrobać w maju...
Dorka
https://www.astma.edu.pl/aktualnie_pyli.php?reg=13
Tutaj można sobie sprawdzić co aktualnie pyli w naszym regionie. Można też zamówić sobie taką wiadomość na swoją skrzynkę e-mailową. Może to pomoże Ci w zdiagnozowaniu "co uczula?"
Libi
Dorka SUPER icon_exclaim.gif Dzięki icon_biggrin.gif
Anuk
Libi,
W szpitalu przy ul. Banacha jest bardzo dobra poradnia alergologiczna. Jeśli te dolegliwości powtarzają się kolejny sezon z rzędu, to niewątpliwie alergolog jest konieczny. Najpierw oczywiście skierowanie od lek. pierwszego kontaktu do Alergologa.

Ulgę przynieść może (póki co) stosowanie kropelek homeopatycznych HOMEOPTIC.

Trzymaj siÄ™.
Libi
Dzięki Anuk:)

Narazie troszkę uspokoiło się, ale obserwuję się pilnie... jak znowu będą mnie swędzić to na pewno muszę iść do lekarza. A czy ta poradnia alergologiczna jest tylko dla dorosłych, czy dla dzieci również?
Anuk
Libi,
dla dużych dzieci (takich chyba od 8-10 lat) i dla dorosłych. Niemowląt i małych dzieci nie leczą. Maluchy w Instytucie Matki i dziecka.
Libi
Dzięki Anuk icon_biggrin.gif Podejrzewam, że Szymonek tez ma jakieś uczulenie na pyłki i jak tak dalej pójdzie to z nim też muszę iść do alergologa icon_confused.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.