To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Genialne danie Maklowicza i Bikonta

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agabr
przepis pochodzi z ostatniego Wprost , wczoraj wyprobowalam jest swietne

Kurczak w zielonym curry

800 gr filetow z piersi kurczaka
1 duza cebula
2 zabki czosnku
1 lyzka zielonej tajskiej pasty curry
kawalek trawy cytrynowej (ja dalam mrozona)
2 pomidory
2 szklanki mleka kokosowego
2 lyzki oleju



na patelni rozgrzac olej, dodac posiekana cebule, zeszklic.Dolozyc pokrojone w kostke mieso, lekko zrumienic ze wszystkich stron, dodac czosnek i paste curry, smazyc razem kilka minut.Wlac mleczko kokosowe, obrane ze skory , wypestkowane pomidory oraz trawe, dusic 20 min az plyn odparuje.Podawac z ryzem jasminowym lub basmanti. B
dumiczowa
Å‚o matko kochano, gdzie ja na mojej wsi kupie paste tajskÄ… curry i jakiÄ…s trawÄ™ cytrynoÄ…, ha? ....szkoda ze peweksy pozamykali icon_wink.gif))
agabr
oczekuj przesylki icon_smile.gifb
burek
Ja mam pytanko. W jakiej postaci występuje ta trawa cytrynowa? Czy to można przechowywać bez lodówki? Bo ta tajska pasta rozumiem słoikowa. Też mieszkam na za... końcu świata i jak już sobie kupię to chciałabym jakiś czas to mieć. icon_rolleyes.gif

bur
agabr
burek trawa wystepuje w postaci mrozonej (6.50 za 10dkg)lub swiezej 50 zl za kg, takze swieza wychodzi b tanio biorac pod uwage fakt , ze trawa jak to trawa jest lekka , oczywiscie swieza mozna zamrozic. B
ceny oczywiscie sa warszawskie
burek
No to... kicha. Miałam nadzieję, że mi ktoś takie cuś na zlot przywiezie. Ale nie mrożone przecież. No, świeża ta trawa też chyba kilku dni nie wytrzyma (+dojazdy). icon_sad.gif Zostaje mi moje własne curry bez trawy. icon_sad.gif

bur
Lua
Aga a czy w Bomi dostanÄ™ trawÄ™? Gdzie Ty kupujesz?
dumiczowa
CYTAT(agnieszkabryndza)
oczekuj przesylki icon_smile.gifb


Bryndzolinko honej, ja Cie ozłocę, albo nie, zaniosę Cię na rękach do Auchan, którego już fundamenty stoją w mojej mieścince i wtedy poskaczemy sobie razem po tym sianine ...z tej trawy....cytrynowej...
icon_rolleyes.gif

TXS icon_smile.gif
agabr
CYTAT(Lua)
Aga a czy w Bomi dostanÄ™ trawÄ™? Gdzie Ty kupujesz?
Lua nie mam pojecia czy jest w bomi , A. kupuje na poznanskiej
jak Poznanska wpada w Koszykowa po prawej stronie jest taki sklepik gdzie mozna rozne fajne rzeczy dostac no i pewnie w GM ale , ze nie posiadam fryzury to do GM nie chodze. B
Marghe
Lua, w Bomi niestety nie ma.
Jak Agnieszka pisała - dostaniesz w sklepie z orientalną zywnoscia na Poznanskiej, alebo w podobnym sklepie w Galerii Mokotów (w lodówce).
Bureczku, jak chcesz to Ci przywiozę na zlot. Powinna wytrzymać
M.
burek
Marghe anioł jesteś. Przywieź troszkę (tak na raz do curry icon_wink.gif ). Najwyżej zdechnie. Kasę oczywiście zwrócę.

bur icon_biggrin.gif
mama4
CYTAT(agnieszkabryndza)
ale , ze nie posiadam fryzury to do GM nie chodze. B


Kurcze, no musze spytac - jaka fryzure nalezy posiadac, aby do GM chodzic?

Jadlam to danie ostatnio u mojej sasiadki. Tyle, ze ona robi dwie wersje:

z kurczakiem - dodaje zielona papryke
z krewetkami - dodaje pedy bambusa.

Pyszne jest, ech... pyszne bardzo.

marta
agabr
CYTAT(Martka)
CYTAT(agnieszkabryndza)
ale , ze nie posiadam fryzury to do GM nie chodze. B


Kurcze, no musze spytac - jaka fryzure nalezy posiadac, aby do GM chodzic?

Jadlam to danie ostatnio u mojej sasiadki. Tyle, ze ona robi dwie wersje:

z kurczakiem - dodaje zielona papryke
z krewetkami - dodaje pedy bambusa.

Pyszne jest, ech... pyszne bardzo.

marta

Martka fryzure jakakolwiek a nie wlosy zebrane spineczka na ktorej szczerzy sie kaczuszka.b
Jaco
Bryndza,
Czy Ty do zlotu z tą kaczuszką mogłabyś wytrzymać? Bo ja fortunę za taki widok gotowa jestem oddać. Ja baaaaardzo proszę........ icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Jacobina
agabr
Jaco na zlocie mnie nie bedzie a dni kaczuszki sa policzone .icon_smile.gifB
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.