To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

nie przyjęli nas :(

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

asiaT
dzwoniłam dzisiaj, na moje nieśmiałe pytanie, czy bliźniaczki zostały przyjęte, usłyszałam "O NIE! oni są TACY MALI". icon_sad.gif na moje pytanie, co mam teraz zrobić, pani dyrektor stwierdziła "przecież mają jakąś opiekę?"... no mają. to fakt. tyle że chciałam z niej zrezygnować, z tej opieki. i nie wiem, co mam dalej robić. jestem na liście oczekujących, hehe. i do września będę sie stresować, co dalej. icon_sad.gif
igreka
asiu a do którego przedszkola startowałaś?
asiaT
Startowałam do przedszkola na ul. Jarocińskiej.
grzałka
Asia, ja co prawda nie z Warszawy, ale czy wczesniej przy skladaniu papierów mówili Ci, ze wiek może byc problemem? Pytam, bo Ania też z listopada, więc może byc podobnie.
asiaT
Jasne, od razu z marszu nas poinformowali, że mają mieć 3 lata, taki jest przepis... icon_sad.gif i zła jestem na siebie - Sebastian tam pojechał, 30 dzieci przyjętych, to jakiś absurd! w innym przedszkolu, gdzie się dowiadywaliśmy, ale że leży dalej od domu, zrezygnowaliśmy jednak - pani na nas czekała do ostatniego dnia skladania papierów! icon_sad.gif wpisała nas na 1 miejsce na liście rezerwowej, trzymajcie więc kciuki, musi się udac,co to jest 1 dziecko... icon_wink.gif powiedziała, że jak 1 zrezygnuje, weźmie oboje. A, i jeszcze coś - ponoć dostali zakaz przyjmowania więcej niż ileś tam. W przedszkolach komplet podobno, a takie zakazy wydają. O co tu chodzi???
Edi Zet :)
Asia, odwołuj się. U nas do 25 kwietnia można składać odwołania do Komisji Odwoławczej. Przedstaw swoje argumenty jak najlepiej i czekaj. Nie odpuszczaj. Może z odwołania przyjmą chłopców? Albo w innym przedszkolu? Może wpiszą na listę rezerwową? Próbuj.
Ja nie rozumiem, dlaczego w takim razie przyjęli Ulkę? Bo ona dopiero w listopadzie skończy 3 lata? Naprawdę jest taki przepis? Asia, a pokazywał Ci ktoś papier? Widziałaś? A może to blef?
grzałka
U nas powiedzieli, że przepis mówi o roczmiku, czyli wszystkie dzieci z 2001 powinny miec równe szanse. Ale w jednym odwiedzonym przedszkolu od razu skwitowali, ze jak w listopadzie, to bez szans i prosze starac sie o żłobek icon_eek.gif icon_eek.gif
paulap
To w kielcach chyba jest łatwiej. dzwoniłam do dwóch przedszkoli. w jednym poinformowali mnie, że raczej nie ma szans dla mojej 2,5 letniej zuzi, a w drugim bez problemu. Powiedzieli tylko, że musi być już w miarę samodzielna (siusiu, jedzenie...). No i udało się.
asiaT
Edi, odwołałam się. Tzn. wpisali nas na listę rezerwową. i w innym przedszkolu też, tam mamy większe szanse nawet. Jakoś to będzie. dzięki za słowa otuchy, dziewczyny. Trochę mi się dzisiaj smutno zrobiło, bo skoro dzieci do szkoły idą w tym samym terminie, to dlaczego do przedszkola nie? wiem, że za 5 lat będą doroślejsze, ale... wtedy te 10 miesięcy też będzie odgrywać jakąś rolę...
Kocurek
Jeju, to jakaÅ› paranoja!!!
Podstawowym kryterium przyjęcia do przedszkola powinna być samodzielność dzieci, a nie wiek z uwzględnianiem misięcy!
Jeśli rocznik się zgadza, to powinno być o.k.?
Ja synka dałam do przedszkola, miał tylko 2,5 roku, ale dyrekcja patrzyła przede wszystkim na to, czy nie sika w pampersa i czy jest w miarę samodzielny (no jeść sam umiał tak sobie a ubrać się samodzielnie nie bardzo potrafi do teraz).
Dziwi mnie takie stawianie sprawy, że jak z listopada to nie ma szans
icon_rolleyes.gif
lyszka
A nas całe szczęście przyjęli icon_smile.gif)). Przynajmniej jeden kłopot z głowy....
Ale z tego co wiem na 25 osób przyjętych po 2 miesiącach zostaje dużo mniej dzieci.....a w okresie jesienno-zimowym to czasami do przedszkola chodzi może połowa dzieciaczków.....
Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze i wszystkie dzieciaczki zostaną przyjęte icon_smile.gif.
asiaT
A jednak na przyjęli! JUPI. Dzisiaj zadzwoniła miła pani dyrektor z drugiego przedszkola, gdzie to ponoć na nas czekali i w ogóle - że przeorganizowali grupy tak, aby nasze dzieci przyjąć!!! I jeżeli jesteśmy zainteresowani, mamy się zjawić po papiery.

Super wiadomość. Mam dwa malutkie przedszkolaczki w domu!!!!


RAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANY, jak ja to przeżyję....... icon_rolleyes.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.