To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zabawki są po to, żeby być...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamjuz
Bylismy dziś z dziecięciem wczesniej w przedszkolu. Sala maluchów pusta, pani nie ma, dzieci nie ma. Swietna okazja : "to ja ci mamusiu wszysko pokażę.." icon_biggrin.gif
No i oprowadza mnie po sali i przyległosciach gospodarskim okiem i gestem wskazując gdzie co jest i jak się nazywa.

( ja)- ooooo, jakie tu wspaniałe misie siedzą ( misie wielkich rozmiarów)...
(przedszkolak) - Tylko nie dotykaj, mamusiu, to dekoracja !
( ja) - taaaak ? icon_confused.gif
( przedszkolak) - o, zobacz, a tu jest kącik z roślinkami.. tu forsycje są..

Kącik botaniczny, ze zmienną w zależności od pory roku i aktualnych wydarzeń ekspozycja, znam juz z wczesniejszych obserwacji ( pani Jola : nie dotykać!, to jest tylko do patrzenia oczkami !!! ) icon_evil.gif icon_rolleyes.gif

( ja) - piekny ten kurczaczek, taki puszysty..
( przedszkolak) - Nie dotykaj tego kurczaczka! To dekoracja taka specjalna jest!!!
Idziemy dalej. Na scianie tablica z przyczepionymi materiałowymi zwierzątkami - swietna, ogromna, zabawna....
( ja) - A co to jest ?
( przedszkolak) - To tez dekoracja, tego się nie dotyka! Jak się dotyka, to się zniszczy !

Wrrry, wrrry
( przedszkolak z dumą) - A tam, mamusiu jest kącik lalek....lalki siedzą na fotelikach, widzisz ? I maja kuchnie swoją i rożne takie potrzebne rzeczy...
(ja) - Wspaniale! Gotujesz czasem dla nich coś ? A może robisz pranie misiowych ubranek ?
( przedszkolak oburzony) - No co ty !!! Do kącika się nie wchodzi!! To taka dekoracja jest!!!!

( ja) - Synku... a czym ty sie bawisz w przedszkolu ?
( synek) - Tym samochodzikiem ( pokazuje na jakiegos wadera) i czasem czytam ksiązecki, ale cicho, bo pania Jolę boli głowa.... icon_eek.gif
(ja) - A dlaczego nie można się bawic tymi zabawkami? ( macham i pokazuję na misie, lalki, zwierzątka)

( przedszkolak)- Bo one sa po to, zeby być! I żeby było ładnie. Nie wiesz, mamusiu ?

Jest ladnie. Naprawdę- bardzo ładnie. Nie wiedziałam tylko, ze to muzeum.

icon_eek.gif icon_mad.gif icon_eek.gif icon_mad.gif icon_eek.gif icon_mad.gif
grzałka
icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
icon_mad.gif icon_mad.gif icon_mad.gif icon_mad.gif
Beata Białystok
Zaniemówiłam jak to przeczytałam icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Na szczęście w przedszkolu Agatki jest normalnie. Bawia się wszystkimi zabawkami, co widać po bałąganie jak ją odbieram icon_wink.gif
asiaT
Mamjuz, a rozmawiałaś z wychowawczynią, dyrektorką? Podobnie jak Beata zaniemówiłam... icon_sad.gif przykre to bardzo icon_sad.gif
skanna
Ło matko, toż bym aferę zrobiła konkursową.
kasiask
oj, ja bym też nie wytrzymała... icon_twisted.gif
mamjuz
rozmawiałam icon_evil.gif
pani potwierdziła, ze "to wszystko jest dekoracja" i ona nie widzi żadnego problemu, a zna się na tym, bo pracuje juz 35 rok w "przedszkolnictwie" ( sic !)
a poza tym ona się dziwi icon_evil.gif , bo cytuję : "przeciez Alek i tak się bawi jednym samochodem "

jedyna nadzieja w tym, ze od wrzesnia Mrówa przechodzi do grupy 4- latków, w ich sali - wieczny bałagan- w przeciwieństwie do wychuchanej salki maluchów - widać ze tam jest mniej dekoracji, no i pani bardziej icon_smile.gif do życia i nie z takim doświadczeniem icon_twisted.gif

no, i nie widze jakis trwałych uszczerbków w psychice mojego syna z powodu "dekoracji" wink.gif
przestanę płacić haracz comiesięczny na KR, który jak to wynika z rozliczeń "w poważnej mierze idzie na zakup zabawek" icon_mad.gif
bilet do muzeum kolejnictwa, które Mrówa uwielbia mniej kosztuje,a frajdy ze hoho icon_smile.gif

monik
Agnisma
Przypomniałam sobie stare, "dobre" czasy icon_confused.gif
W moim przedszkolu(fakt , że tylko najwyższa półka) była zastawona, najładniejszymi zabawkami, którymi nie wolno było się bawić icon_confused.gif Wychowawczynie zestawiały je jedynie wtedy(super laleczki ze stoliczkami, telefon, klocki-z tych lepszych) kiedy przychodził fotograf... icon_eek.gif
To jakaś "trauma" icon_rolleyes.gif skoro pamiętam o tym już tyle lat icon_cool.gif

To jest chore icon_exclaim.gif
P.S.
Pani Jola chyba też nienajzdrowsza icon_twisted.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.