To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

co zrobić jak boli ząb w ciąży?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

e_Ena
hej:)
ponieważ "pobolewa" mnie ostatnio ząb i jakoś nie mogę się zebrać do dentysty (ale już dziś jadę zrobić zdjęcie tego zęba, więc po niedzieli może się w końcu udam icon_smile.gif ) i jestem w 6 mies. ciąży, zastanawiam się co zrobić w przypadku piekielnego bólu zęba (gdyby taki się pojawił). Czy są jakieś bezpeiczne środki przeciwbólowe?. Raz w życiu bolał mnie ząb tak że całą noc nie spalam - nie wiem co bym zrobiła w takiej sytuacji będąc w ciąży.
pa
ena (mam nadzieję, że jednak się uwinę szybko z tym zębem, ale póki mnie nie boli to mi się tak straaaaaasznie nie chce łazić po doktorach).
Anuk (z edziecka)
Hej Ena,

Najrozsądniej byłoby, gdybyś jednak udała się przeleczyć ząb zanim da ci porządnie do wiwatu i tak straaaaaaaaaaaaasznie rozboli. Środki p/bólowe nigdy nie są całkowicie bezpieczne i zaleca się unikać stosowania w/w w ciazy.

Śmigaj więc Kochana do zębologa może obejdzie się bez rwania a skończy tylko na leczeniu icon_smile.gif

Powodzenia
ASK
Witaj! W ciąży dopadł mnie taki ból zęba, że poród przy tym to pestka! Zrobiła mi się zgorzel, trzeba było leczyć kanałowo. Siedziałam na fotelu dentystycznym jeszcze dwa dni przed porodem i lekarz bez problemu podjął sie leczenia. Z tego co mi mówił, stosuje sie tylko mniejsze dawki leków znieczulających, czy przeciwbólowych, a gorsze jest dla dziecka przetrzymywanie stanu zapalnego w zębie niż zastosowanie tych farmaceutyków. Dlatego, jeśli tylko ząb zacznie Cię boleć porządnie nie zastanawiaj się i idź do dentysty. On już będzie wiedział najlepiej jak Tobie (i dzidziusiowi w brzusiu - ono przecież też odbiera Twój nastrój, Twój ból) pomóc.

Dużo zdrowia!! I zapewniam, że ból zęba jest gorszy niż ból porodu, bo jest bezsensowny i tępy a ból porodowy jest twórczy - rodzi się dziecko.
ASK
Witaj! W ciąży dopadł mnie taki ból zęba, że poród przy tym to pestka! Zrobiła mi się zgorzel, trzeba było leczyć kanałowo. Siedziałam na fotelu dentystycznym jeszcze dwa dni przed porodem i lekarz bez problemu podjął sie leczenia. Z tego co mi mówił, stosuje sie tylko mniejsze dawki leków znieczulających, czy przeciwbólowych, a gorsze jest dla dziecka przetrzymywanie stanu zapalnego w zębie niż zastosowanie tych farmaceutyków. Dlatego, jeśli tylko ząb zacznie Cię boleć porządnie nie zastanawiaj się i idź do dentysty. On już będzie wiedział najlepiej jak Tobie (i dzidziusiowi w brzusiu - ono przecież też odbiera Twój nastrój, Twój ból) pomóc.

Dużo zdrowia!! I zapewniam, że ból zęba jest gorszy niż ból porodu, bo jest bezsensowny i tępy a ból porodowy jest twórczy - rodzi się dziecko.
marchewka
Witaj Ena!!!Pewnie jesteś już po wizytce u dentysty.....Szczerze współczuję..Dentysta be!!!!! Zęby to była moja plaga ciążowa.Praktycznie przeszłam wszystkie możliwe działania dentystyczno-zębowe biegając z dzidzią w brzuszysku.Na szczęście przez znajomą znalazłam wspaniałego dentystę (którego gorąco polecam kobitkom z Trójmiasta - chetnie podam namiary - można iść jak w dym).Facet miał ze mną niezły pasztet bo zawsze mu mdlałam ( hi hi to u mnie standardowe zachowanie u dentysty).W każdym razie:odpowiednie znieczulenie - tak, borowanie,wyrywanie - tak ale zdjęcia - raczej nie?(może to zależy od wielkości ciązy u mnie w 12 tygodniu absolutnie nie!!!.Dla dzidzi gorszy jest "siejący zarazki" jak to mi tłumaczono ząb.Duże buziaki, uściski i ODWAGI
weronika_fala
Po prostu idź do dentysty.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.