To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Do Libi i Marchewki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Jaco
Dziewczyny,
Mój Kubuś tylko o rok młodszy od Waszych pociech. Oznacza to, że w przyszłym roku ja też będę musiała postarać się o przedszkole. icon_rolleyes.gif

W związku z tym mam do Was prośbę. icon_lol.gif Napiszcie mi proszę, do którego przedszkola startowały Wasze pociechy i dlaczego akurat to przedszkole wybrałyście? W Ursusie jest ich przecież kilka. Które najlepsze? I co w nim dobrego?

Gdzie mam zapisywać mojego maluszka?

Jacobina
marchewka
Jacobino icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif pisnę późnym wieczorkiem.
Jaco
A jakbyście mi jeszcze napisały ile kosztuje to państwowe przedszkole.....? Dużo tańsze od tych prywatnych? Bo jakby się mój maluch nie dostał, to chyba tylko prywatne mi zostanie........ a to kupa kasy.

Jacobina
milly
państwowe to chyba wszędzie tyle samo. Nasze ma kosztować 150 zł z wyżywieniem. Dodatkowo płacisz za zajęcia dodatkowe (ale mi się napisało, ale nie chce mi się poprawiać icon_wink.gif ). W sumie ok. 300zł. Ale dzieci z namłodszych grup zwykle uczestniczą tylko w 2, góra 3 dod. zajęciach więc koszt mniejszy.
irminka2
Milly- 150 zł z wyżywieniem , to bardzo mało. U nas to wyglada tak:
4,5 dzienna stawka żywieniowa(za marzec 103,5 zł)
153 zł - opłata stała ustalana gdzies na wysokich szczeblach , taka sama we wszystkich przedszkolach
25 zł - Rada Rodziców( wysokość ustalona przez radę Rodziców)
+ zajęcia dodatkowe na które ew. zapisze się dziecko(moje chodzi do logopedy 10 zł 20 minutowa lekcja)
Za marzec wszystko razem wyszło 316 zł(ale marzec ma najwięcej dni roboczych w tym roku).

Z tego co wiem w innych gdańskich przedszkolach ceny kształtują się podobnie.

Irmina

Ps. Zapomniałam dopisać ,że np. rytmika jest opłacana z pieniędzy na Radę Rodziców.
milly
matko, to ja chyba nie wiedziałam o wszystkim. Przepraszam, że wprowadziłam w błąd.
Nie mniej jednak cieszę się, bo to jest i tak o niebo mniejsza kwota niż opłacenie opiekunki. Ale, z drugiej strony widmo ciągłych zwolnień...
ale to inny temat.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.