To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

A ja nic o przedszolu nie wiem....

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamajul
Moja jula w lutym 2005 r. skończy 3 lata.
A ja nic nie wiem o przedszkolach.......
Np czy moge moja Jule oddac w połowie roku?
Kiedy powinnam ją zapisać?
Jestem na wychowawczym, więc czy mi Julę wpgóle gdzieś przyjmą?
Pomocy! icon_smile.gif
JA do przedszkola nie chodziłam, wiec nie ma zadnych wyobrażeń, tylko czarną dziurę w głowie..
A moze julę oddać na 3 godziny do "klubiku" a od przyszłęgo wrześnie dopiero do przedszkola?
Jak to się wszystko załatwia?
Marghe
Mamjul .. no cóż, moze byc cięzko - jesli chodzi o panstwowe to juz raczej po ptokach icon_biggrin.gif .. zresztą poczytaj posty w wątku Rosy.
Jako dziecko matki nie pracującej, Twoja mała nie ma pierszeństwa w przedszkolach panstwowych - podejrzewam,ze tak jak Gaba wyladuje na liscie rezerwowej..
"Klubik" nie jest złym pomysłem.
PozostajÄ… jeszcxze przedszkola prywatne..
M.
Ciocia Magda
Hej,
Bez przesady. Nie wszędzie przedszkola sš przepełnione - chociaż te najlepsze tak. U nas wolne miejsca sš cały rok - moje dziewczynki zaczęły chodzić do przedszkola w marcu - bo mi zależało, żeby te trzy lata miały skończone a sš z grudnia. Tak więc mamojuli, będziesz chyba musiała rozejrzeć się po przedszkolach w okolicy i popytać.
Poza tym, teraz dzieci przyjmowane sš rocznikowo, skoro Twoja Julka kończy 3 lata w lutym, to jej rocznik idzie dopiero za rok. Zgodnie z przepisami, do przedszkola mogłaby być przyjęta dopiero po skończeniu 3 lat, chociaż w przedszkolach jest to stosowane w najróżniejszy sposób. Poza tym, jeœli od lutego poœlesz jš do 3-latków, to w przyszłym roku najprawdopodobniej zostanie cofnięta do najmłodszej grupy, do swojego rocznika.
Posyłanie do klubiku jest bardzo dobrym pomysłem, bo w mniejszej skali można się przekonać jak dziecko reaguje na "sytuację przedszkolnš". Ale lepiej, jak mama ma możliwoœć zostać z dzieckiem i obserwować, lub uczestniczyć w zajęciach.
mamajul
A dzieci lubiÄ… jak siÄ™ je przenosi?
Tzn z klubiku do przedszkolaa....
Ika
Teoretycznie przyjmuje się rocznikowo*, czyli powinna iść we wrześniu.
W praktyce zależy od sytuacji i przedszkola.


*Rocznikowo w kontekście przedszkola często oznacza od stycznia do końca sierpnia. Czyli urodzone pomiędzy styczniem a końcem sierpnia 2002 idą do przedszkola we wrześniu 2005.
Ciocia Magda
CYTAT(mamajul)
A dzieci lubiÄ… jak siÄ™ je przenosi?
Tzn z klubiku do przedszkolaa....


Moim się klubik znudził - i wtedy postanowiłam przyspieszyć przedszkole, bo miały zaczynać dopiero od najbliższego wrzeœnia, od 4-latków. Tyle że to jest klubik osiedlowy, te same w nim dzieci co w lokalnym przedszkolu (no, znacznie ich mniej w tym klubie), a lepsze zabawki, i ciekawsze zajęcia.
Moje w przedszkolu odżyły (nie mówišc już o mnie). Pomijajšc kwestię chorób - od poczštku marca byłam chora 3 razy, dziewczynki dwa.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.