To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Meridia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnisma
Prawie wszystko wiem, przeczytałam wszystkie wątki na ten temat, ale mam prośbę do stosujących , aby wzięły udział w ankiecie i napisały, czy miały dużą nadwagę* ,czy tylko były posiadaczkami niewielkiej ilości tłuszczyku icon_question.gif

*duża nadwaga=powyżej 20kg do zrzucenia

BARDZO PROSZĘ icon_biggrin.gif
milly
po porodzie, z 82 kg zjechałam w ciągu prawie 3 miesięcy do 66 kg
milly
ale wróciło, niestety
trzeba się bardzo pilnować i jak w wątku o powracających kilogramach, one mają to do siebie że wracają.
Nie można wrócić do obżarstwa, co niestety moją osobę dotknęło icon_mrgreen.gif
Agnisma
Tzn.do końca życia na 1000kcal icon_eek.gif icon_question.gif
aluc
nie, nie do końca życia

1000 kcal to dieta deficytowa, chilli obliczona na więcej spalania niż przyjmowania

dieta do końca życia to dieta "wyzerowana", dieta, na której nie chudniesz ani nie tyjesz

wiesz, ja się nieludzko zdziwiłam, jak wyszło, że moje spoczynkowe zapotrzebowanie na kalorie to jakieś 1500 kcal, to cholernie mało, ale niestety tak wychodzi - jeśli się nie ruszam, nie ćwiczę, nie karmię piersią, to każde 5 powyżej tych 1500 odłoży mi się w biodrach

tajemnica tych dużo jedzących i szczupłych to właśnie wysokie spoczynkowe zapotrzebowanie na energię, to zależy od wagi, wzrostu, aktywności fizycznej, im bardziej człek wyćwiczony, tym więcej potrzebuje, bo mięście więcej żrą kalorii niż tłuszcz, dlatego szczupły umięśniony może leżeć na sofie i wcinać i ciągle wazyć 65 kilo, a ta tłusta i obła będzie tyła od patrzenia na sałatę icon_lol.gif

to też od wieku zależy, bo in człek starszy, tym mniej potrzebuje energii dla podtrzymywania procesów życiowych, więc im dalej w las latek tym utyć łatwiej, a schudnąć trudno, a zaczyna się to już po 25 roku życia

można więc sobie przestawić to zapotrzebowanie na wyższe, ale najpierw trza się odtłuścić i umięśnić, a to da tylko połączenie diety z ćwiczeniami, inaczej się tego zrobić nie da
FFkaGrant
Agnisma kto by wytrzymal na 1000 cal?
Obliczono ze pol kilograma tluszczu zawiera 3500 cal. Duzo co?
Ale do rzeczy. Osobiscie uwazam ze kluczem do sukcesu jest ruch. Diety rygorystyczne takie jak to cos 13 dni powoduja utrate wody, a nastepnie miesni. Miesnie natomiast pomagaja spalic niepotrzebna tkanke tluszczowa poniewaz potrzebuja odpowiedniego zapasu energetycznego. Ten proces powoduje ze twoj metabolizm bedzie dzialal bez zarzutu. To tak jak reakcja lancuchowa
ruch-budowa miesni-miesnie spalaja tluszcz
diety ubogie w kalorie
odwodnienie organizmu-utrata masy miesniowej-zwolnienie metabolizmu-spalanie mniej kalorii-magazynowanie tluszczu-efekt jojo
Moze zacznij od tego ze przeanalizuj swoje nawyki zywieniowe. Pomysl kiedy jesz najwiecej co powoduje ze tyjesz.
Stres, nuda, calodzienna glodowka a pozniej wielka kolacja na koniec dnia
podjadanie
pozniej co jesz i w jakich ilosciach.
zacznij sie ruszac. Wiem my kobity nie lubimy tego. Ja mam fiola na punkcie mojego roweru. Ale bieganie? Fuj. Basen to super sprawa. W domowym zaciszu jakas kaseta
Meridia? Nie powiem nie. Mi pomogla. Zjechalam moje 5 kg. Prawde mowiac po raz pierwszy zmuszalam sie do jedzenia. Zzadnych glodowek. Wiem czym to smierdzi. 1100-1300 cal plus ruch ruch ruch. Wytlumaczenia typu jestem zajeta mam caly dom na glowie nie przemawiaja do mnie.
kayak
Za pierwszym razem kilka lat temu schudlam 12 kg w pierwszym miesiacu, aktualnie skonczylam pierwszy miesiac diety wspomaganej Meridia i schudlam 6 kg.
Agnisma
Dostałam w prezencie Meridię10...
*nic nie schudłam
*musiałam walczyć ze wzmożonym apetytem
*mogłabym wciąż spać
*z podwyższonym ciśnieniem borykałam się przez kolejne 3 tygodnie po zakończeniu kuracji

Resumując KASA W BŁOTO icon_rolleyes.gif
amania
Agnisma icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Jak to?
Własnie załatwiłam sobie receptę na Meridię. Najpierw chciałam wypróbować na mężu icon_twisted.gif a potem, jak już on będzie piękny i szczupły, sama miałam zacząć brać.
A teraz sie zastanawiam czy w ogóle to wykupić.
Kurka, jak to możliwe żeby mieć wzmożony apetyt, skoro lek się beirze po to zeby apetyt był mniejszy. hmm, takiej opcji z tego co wyczytałam, nie ma nawet wymienionej w niepożądanych działaniach icon_rolleyes.gif
To teraz mi namieszałaś wink.gif
Agnisma
No wiem, że namieszałam icon_cool.gif
Zasugerowana optymistycznymi opiniami dziewczyn wyżebrałam sobie Meridię w prezencie icon_confused.gif
Nastawiłam się ,że nie będzie chciało mi się jeść, że będę pobudzona(ostatecznie jest tam amfa icon_rolleyes.gif ), że będę miała kłopoty ze spaniem...
I normalnie przeżyłam szok, dokładnie miałam przeciwne objawy... no jedno się sprawdziło ciśnienie było makabrycznie wysokie.
Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego , że na niektórych działa (tak samo jak jednym kosmetyki pomagają ,a innym nie)...w każdym razie na mnie nie działa icon_rolleyes.gif
Na mnie to już chyba nic nie podziała icon_evil.gif Umrę gruba... icon_rolleyes.gif
Ćwiczenia, diety, wspomagacze...dołuję się icon_mad.gif
kayak
No a ja mam juz prawie 10 kg mniej icon_smile.gif
Moze nie na wszystkich dziala, szkoda Agnisimo. I nic Ci sie łaknienie nie zmniejszyło?
[/list]
Agnisma
[quote="kayak"]No a ja mam juz prawie 10 kg mniej icon_smile.gif [/guote]
No wiesz co -nawet mi nie mów icon_rolleyes.gif
I to w 1miesiącu icon_question.gif
[quote=kayak]
Moze nie na wszystkich dziala, szkoda Agnisimo. I nic Ci sie łaknienie nie zmniejszyło?[/quote]
Niestety wiem, że nie na wszystkich, na mnie nie działa dosłownie nic...hormony grasują jak chcą icon_mad.gif
WIem,że jest mocniejsza dawka, ale niestety już mnie nie stać(SZUKAM CHĘTNEGO DO SFINANSOWANIA icon_lol.gif ), a lekarz uparł się-mimo mojego nalegania- na zaczęcie kuracji od mniejszej dawki icon_cool.gif

Nie tylko łaknienie mi się nie zmiejszyło, ale wrecz wzmogło icon_exclaim.gif
ulla
Ja co prawda nie bardzo mam z czego się odchudzać, bo te 2 kg co pozyskałam przez ostatnie dwa miesiace to w dwa tygdnie spadna jak zrobi się ciepło i łakomstwo mi przejdzie, ale tak się zastanawiam jak to z tym spoczynkowym zapotrzebowaniem na kalorie i ich spalaniem jest. Czyli - gdzie można o tym poczytać???????
Moje własne umięśnienie (wcale nie takie najgorsze) w połączeniu z kurduplowatym wzrostem daje tyle, że przy nieaktywnym trybie życia (znaczy mało aktywnym, czyli nie ćwiczę, nie jestem w terenie itp.) obliczyłam na 1200-1300 kcal. I choc to niby mało, to w odniesieniu do mnie niestety działa. I dlatego też przytyłam w czasie karmienia, bo jadłam nieco więcej niz byłam w stanie spalić, a jak się w moim przypadku okazało gdybym jadła jak zwykle to pewnie byłoby ok.
Pozdrawiam

Ps, Dla mnie dieta 1000 kcal to niewiele więcej niz normalnie jem, bo apetyt mam kiepski...i to ju tak od kilku lat, a odchudzanie jako "hobby" to juz od lat kilkunastu....
amania
Ulla, przy karmieniu to akurat zapotrzebowanie bardzo rośnie. To był jedyny moment w moim życiu, kiedy chudłam jedząc.
Dlatego następne dziecko będę karmić 5 lat chyba wink.gif

A tutaj możesz sobie sprawdzić swoje zapotrzebowanie.

https://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/0,51205,1833734.html

Mniej więcej oczywiście.
sarajulka
hi
ja bym nie radzila tego leku spozywac poniewaz sklada sie on przedewszystkim z sibutraminy czyli pochodnej anfetaminy,wiec pzez co kazdy powinien sie domyslec ze ten lek takze moze uzalezniac wiele osob na poczatku czuje sie oszolomionych,bole glowy,czuja sie pijani ,to sa skutki organizmu na narkotyk dlatego czlowiek ma brak apetytu,znam pare osob ktore to zazywalo i nie radzilabym,co prawda jest skuteczny ale czy oplaca sie truc sie takim swinstwem ktore szkodzi watrobie,sercu itd czytalam i pytalam sie lakarzy i na forach bralam do roznych osob gg ktore to zazywali i nie doradzi zeby to brac dlatego tez nie zazywam tego moge podac stronke z dobrymi i skutecznymi dietmi bo nie ma sensu truc sie specyfikami przez ktore potem sie bedzie zalowalo zdrowia
https://www.dieta.pl/dietofWeek.asp?id=464 po boku sa najrozmaitsze diety jedna wyprubowalam i jest skuteczna i bez zadnych tabletek,takze na roznych forach chwala ze jest ok i ze sie czuja dobrze ze nie ma zadnych skutkow ubocznych ale nie wiedza z one dopiero beda po odstawieniu tyych tabletek a tak wlasnie bylo z moja znajoma ale sa takzefora na ktorych duzo osob sie skarzy ze stracilo totalnie zdrowie i nie wiedza co teraz poczac
pozdrawiam i mam nadzieje ze ostrzege kogos przed tym
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.