To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Chleb bezglutenowy - pilne!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Sunlit
Prosze o sprawdzony przepis na dobry chlebek bezglutenowy (z piekarnika, nie automatu).
Probowalam sama cos znalezc na forum, ale jakos nic mi ciekawego nie wyfiltrowalo:(
Niedawno dowiedzialam sie, ze moj synek musi byc na takiej diecie i chcialabym sama piec mu chleb - ten kupny, mrozony jest paskudny.
Wiem, ze odwiedzaja to forum mamy z dziecmi na diecie bezglutenowej, wiec moze podzielilyby sie przepisem, badz jakas rada w tym temacie?
Pozdrawiam i z gory dziekuje za szybki odzew.
amania
40 dkg mąki bezglutenowej, bezmlecznej z Fundacji "Przekreślony Kłos" z czerwoną kartką wodę wlać do naczynia i wymieszać z suszonymi
4 czubate łyżki mąki gryczanej
500 ml wody (ciepłej)
5 łyżek oleju
1 paczka suszonych drożdży 1 łyżeczka soli

Ciepłą wodę wlej do naczynia i wymieszaj z suszonymi drożdżami, odstaw na 15 min.
Dodaj łyżkę mąki i odstaw az zaczną rosnąć. Dodaj olej, sól i oba gatunki mąki. Wyrabiaj ciasto mikserem przez ok. 5 min.
Przełóż ciasto do blachy wysmarowanej łyżką oleju. Na wierzch chleba wlej wodę.
Zrób nacięcia wzdłuż krótszego boku blachy.
Blachę z ciastem postaw na ok.20 min w ciepłym miejscu. Jak się podniesie o ok. 1 cm, staw do bardzo gorącego piekarnuka na 40-60 min (na najwyższą temp).

Ja piekłam z tego przepisu, ale w automacie. Świeży był całkiem niezły. W każdym razie nie zaszkodzi spróbować.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.