To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dlaczego bebilon pepti?-uczulenie na co?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Diara
Karmiłam synka tylko piersia przez dwa tygodnie i jadłam produkty mleczne i nic mu nie było. Pózniej trafił do szpitalai był karmiony bebilonem i moim mlekiem.Tez nic sie nie działo poza sporadycznymi wymiotami po bebilonie.(z tego co mi wiadomo wymiotował 2 razyw ciagu 2 tygodni ale byc moze zdazało sie to równiez jak mnie nie było)
Pózniej po operacji nadal był karmiony bebilonem i moim mlekiem. Wtedy pojawiła sie na twarzy wysypka. Czerwone plamy i krostki. Zmienili mu pokarmna pepti i wysypka zeszła. Juz do konca pobytu w szpitalu dostawał pepti. Lekarze nie umieli mi powiedziec po czym ta wysypka tylko zalecili w domu karmic własnie ta mieszanka i moim mlekiem.
Na co to moze byc uczulenie? Myslałam ze moze to przez leki które dostawał po operacji wiec spróbowałam mu dac bebiko.I znowu to samo- wysypka na twarzy. Zaraz przeszłam na pepti i wysypka znika.
Co to moze byc? Czy powinnam zrobic jakies testy uczuleniowe Wiktorkowi? W jakim wieku sie robi takie testy?
agniecha28
Z tego co piszesz wynika ze malenstwo nie toleruje mleka ,jest na nie uczulone...Bo jesli po podaniu bebika maly zostal wysypany a po odstawieniu go i podaniu mleka dla dzieci uczulonych na bialko mleka krowiego wysypka znikla,to jest wlasnie sygnal ze moze byc to alergia...
Nie przejmuj sie,mleko to ma te same walory odzywcze,malemu nic nie bedzie,ja swoja niunie karmie bebikiem sojowym(bebilonu pepti nie tolerowala) i jest wszystko ok,przybiera na wadze,dobrze sie rozwija.
Pozdrawiam
agniecha28
ojeje,zapomnialam dopisac....
co do testow.....maly jest jeszcze za malutki na testy,dziecio ok.3 roku zycia sie wykonuje testy dopiero,czasem lekarze troszke wczesniej robia,ale jak moja lekarka twierdzi,u dziecka ponizej 3 roku zycia poziom immunogloboliny jest zbyt niski,aby testy wyszly wiarygodnie...
Pozdrawiam
Diara
No właśnie nie dziwiłabym się tak gdybym go nie karmiła piersią. Ale ja nadal go karmię i nic mu nie jest.Musi coś być w tych mieszankach co go uczula. Gdyby to chodziło o białko mleka to uczulałby go chyba również mój pokarm skora piję mleko codziennie. Dlatego zastanawiamsię co to może być? Czy jak zacznę mu wprowadzać nowe pokarmy czy nie będzie uczulony.Jeszcze mamt roche czasu, Wiktor ma dopiero niecałe 2 miesiące, ale już o tym myślę.
agniecha28
Moja niunia nie ma zadnej wysypki....ale pani doktor zalecila podawanie mleka sojowego ze wzgledu na duze obciazenie alergia...starsza cora jest alergikiem,ma AZS i astme.
Mala miewa tez katar ,kaszel,leczona jest wtedy lekami przeciwalergicznymi.
Je wszystko,serki tez,i na razie nie widze jakis zaostrze,wysypek
Bedziesz musiala pomalutku wprowadzac nowe pokarmy i obserwowac malego.
Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.