To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Help- co jej jest?!!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Cleo
Cos jest Michasi,a ja nie wiem, co, poniewaz ona nigdy nie choruje. Jak cos jej jest- to zęby rosnace , ew. brzuszek chwilowo.
od rana byla marudna i taka jeczaca ale tak nie z nudow tylko jakby cos jej bylo
nie chciala jesc za bardzo..
zasnela o 13.30 choc wstala o 9.00!!
obudzila sie o 15.00 i dalej marudzila nie jadla (zjadla troche serka) tylko jeczala, jedynie Mysia w komp. ja uspokajała i trochę posiedzialysmy w ogródku. Ciągle ziewała.
Potem w domu wstala i zwymiotowała na podloge!!! dla mnie i dla niej to był pierwszy raz od czasów niemowlęcych.
a potem zasnela na siedzaco na kanapie, gdy ja wyszlam do lazienki z brudami!
to ja polozylam do lozka i spi!! o 18.15!!!
i spi teraz cały czas
przylozylam jej paskowy term. do czoła i tam sie zabarwilo na czerwono 37, czyli to oznacza wg opisu ze ma ok. 38
czy ja mam ja budzic i jechac do lekarza/ co to znaczy???
o rany
i oczywiście jak zwykle w takim momencie jestem sama, a mąż zadzwonił, że ktoś tam nawalił i on będzie siedział nawet do 3 w nocy w pracy!!!
help!
cleo
dumiczowa
kochana moze gardło.....bo dosc wysoka temp. i odmawiała jedzenia....a gdy jest taka temperaturka to dziecko moze byc takie apatyczne...
pozdr.

acha i czasem przy anginie wystepuja wymoty, za sprawa powiekszonych migdałków
Cleo
obudzila sie teraz
napila sie sporo
i oglada dobranocke
mowi ze nic ja nie boli
ale jesc nie chce
ma szkliste oczka i masuje sobie dziasla.. ale jak aj moge od ponad poltora roku wszystko zębami tlumaczyc> to anprawde mozliwe?
o rety -mam wzywac lekarza czy czekac do jutra?
dumiczowa
CYTAT(Cleo)
jak ja moge od ponad poltora roku wszystko zębami tlumaczyc> to anprawde mozliwe?
o rety -mam wzywac lekarza czy czekac do jutra?

mozliwe, mozliwe, jak nie ma wysokiej goraczki to nie wzywaj, poczekaj, posmaruj żelem na ząbkowanie bolesne icon_wink.gif i spać połóż dziecie, toć mi niedawno zab wychodził, dziękuję bardzo i pozdrawiam icon_wink.gif
marchewka
Hej Cleo.Zarówno przeziębienie jak i te nieszczęsne zęby prawdopodobne (może spróbuj zajrzeć w buzię Michasi czy tam coś się kluje a i gardło obejrzyj na wszelki wielki - chociaż to nie łatwa sprawa icon_confused.gif ).
Do lekarza dla spokojności się "zapisz".
Jeżeli temperatura przekroczy 30.0 to zbij ją.
Zaaplikuj witaminki...jeżeli Cebionmulti to z 10 kropelek.
Jeżeli Michasia je i pije to nie jest źle.
Moje zawsze wymiotuje jak zęby lub nawet lekkie przeziębienie no i jak napcha sobie do paszczęki ogórów.
A i pogoda taka...ciągłe skoki ciśnienia moje też padły...a dziwne to a i jęczą od rana jak opętane.
Głowa do góry będzie dobrze może to jednodniowe takie a może się coś kluje.Obserwuj malutką...mierz temperaturkę (najwyższa o 17.00 niby)...pój...zobaczysz wszystko będzie dobrze
eHermiona
Cleo, ja jestem przewrażliwiona, ale nie pachnie jej dziwnie siusiu? A jak byś odrobinkę wzięła na język?
Cleo
eHermiona- icon_eek.gif i tak nie poczuję, bo mam zatkany osobisty mój nos alergią... obbudziłą się wtedy po szóstej, polazila, zjadla troche bulki z maslem i piła. Myslalam, ze już lepiej, ale znowu zaczela marudzic i jęczeć. Juz ją położyłam. 3 raz dzisiaj. Slyszę, że się wierci i tak ajkby krztusi, ale kataru nie ma - a tak jakby miala i przeszkadzal jej (spi ze smoczkiem). Wczesniej ciagle plakala, nawet mycie ukochane jej nie uspokoiło ani wizyta cioci ukochanej.
Marchewka- moze to rzecywiscie przez pogodę? o matko.. padam na twarz, podziwiam matki z wieksza iloscią dzieci. Gdzie ten mój mąż??!

Juz jej zadnych lekó nie dalam... mam jutro sic do lekarza?? o rety..

aha-poza takim dziwnym przelykaniem czy jakby dlawieniem siÄ™, dajÄ… siÄ™ slyszec takie 'prykania' od strony pupy- icon_question.gif
moze to jednak brzuch??
a wtym wszyskim 2 wazne telefony i wizyta wspolpracownika.. o rety
cleo
dumiczowa
CYTAT(eHermiona)
Cleo, ja jestem przewrażliwiona, ale nie pachnie jej dziwnie siusiu? A jak byś odrobinkę wzięła na język?


Hermiona> wytłumacz, jak ma pachnieć i co to znaczuć może, bo ostatnio pielucha mojego starszaka nietypowo pośmierduje...
dzięki, pozdr.
kasiask
Cleo!!
U małych dzieci w ten sposób objawia się połowa podstawowych chorób. Jutro się okaże! Może to być - zapalenie gardła, zapalenie ucha, grypa żołądkowa, choroby wieku dziecięcego - zobaczysz, czy jej nie wysypie. Może się też okazać, że jutro wstanie rześka i wesoła i będzie na Ciebie patrzeć dziwnie, że jej chcesz mierzyć gorączkę.

W każdym razie, póki co, możesz obserwować, dopajać, zbijać gorączkę za pomocą czopków - co by jej nie obciążać żołądka gdyby to jednak była grypa żołądkowa. Przede wszystkim musi pić. Jedzenie jej daruj i nie podawaj mleka, chyba, że sama będzie chciała. Jeżeli w ogóle będzie miała na coś apetyt, to jej daj. A jak nie chce jeść, to niech pije. Byle nie kwaśne, bo jak coś, co w jamie ustnej się umiejscawia, to ją może szczypać.

Jutro rano obejrzysz i zadecydujesz, czy trzeba iść do lekarza, czy nie! Powodzenia i pamiętaj, że chłopa nigdy nie ma jak jest potrzebny!! Trzymaj się Ty i Michasia!!
eHermiona
CYTAT(dumiczowa)
CYTAT(eHermiona)
Cleo, ja jestem przewrażliwiona, ale nie pachnie jej dziwnie siusiu? A jak byś odrobinkę wzięła na język?


Hermiona> wytłumacz, jak ma pachnieć i co to znaczuć może, bo ostatnio pielucha mojego starszaka nietypowo pośmierduje...
dzięki, pozdr.


To znaczy jeśli tak słodkawo - mdławo pachnie i wzięte na język (odrobinka rozmazana na czystym palcu) jest słodkie, to w moczu jest cukier, a ten dziwny zapach to aceton. Ja wiem, jestem przewrażliwiona, ale w ten sposób odkryłam cukrzyce u mojego dziecka 3 lata temu. A zacząć się może właśnie taką infekcją, ospałością, wymiotami... Aż mi się zimno robi, gdy o tym pomyślę.
Cleo, pisz, co się dzieje, dobrze? Bo ja wszędzie cukrzycę widzę...
Cleo
no więc- polozylam ja i spala, poc zym sie przebudzila i tak chyba bedzie do rana, wiec ide się sama polozyc..eh.
ma zimne raczki i stopki, a brzuch i glowe goraca- to oznacza goraczke prawda?
i chyba ten katar sie zaczyna, bo tak ciezko i siorbiaco zaczyna oddychac- nie moge jej zabrac smoczka, bo sie obudzi, a jednoczesnie powinnam zabrac, bo by się lepiej spało.. o rety..

w ogole, to glupio mi tu pisac, bo wiele z Was ma lub mialo powazniej chore dzieci (rotawirusy, cukrzyce itp), a ja tu o czyms takim..
ale dziękuję, że mi pomagacie. Dla mnie to naprawdę nowośc.


Kasiask- masz chyba racje z tym mlekiem. Ona zwymitoowala jakis czas po spozyciu serka Darex mlekovity, a wczesniej actimela pila.

eHErmiona- jak sobie w ogole radzisz z cukrzycą Twojego dziecka? Nie wiedzialam o tym- a od apru postów słyszę częsciej! Trzymajcie się oboje!
jesli chodzi o cukrzyce, to moja mama podejrzewa jÄ… u...mnie. Ale ja oczywiscie nie mam czasu sie przebadac.
I chyba powinnam kiedys w koncu zbadac mocz mojego dziecka i krew znowu, ale mi to wylatuje z glowy. A ostatni raz to było jak miala ze 4 mies.
czekam do jutra!
cleo
eHermiona
U Ciebie, Cleo???? No, marsz do badania krwi!!! Dlaczego Twoja Mama podejrzewa u Ciebie cukrzycę? Jeśli to prawda, chcesz któregoś dnia stracić przytomność, wpaść w śpiączkę itp? Lepiej się upewnić, że wszystko jest OK. Nie musisz nawet być na czczo do takiego badania, więc zrób to jak najszybciej.
Pozdrawiam,
Monika
burek
Jakiś miesiąc temu Emila miała taki jeden dzień z wysoką (na oko) gorączką i tylko spała i spała i nie chciała jeść. Na leżąco jakby się trochę ksztusiła no i oczywiście wymiotowała. Następnego dnia poleciałam do lekarza i nic. No więc tak: kaszel był od nadmiaru śliny sciekającej do gadła, od kaszlu wymioty, gorączka od zębów. A najciekawsze w tym wszystkim że te nieszczęsne piątki wyszły jej dopiero teraz.
Tak więc Cleo, uszy do góry.

bur
marchewka
Cleo...jak tam Michasia?
Cleo
Ja wlasnie jakz wykel tweirdze ze to rpzez zęby, ale nie chce byc potem zla na siebie jesli tym razem to NIE przez zęby.
W nocy sie budzila, rozpalona, rano pobudka o 7.00 (zwykle o 8.30-9.00)- prawie 38. Nie chce jesc, chce czytac Kota PRota icon_eek.gif
moj maz chce ejchac do Limu, bot am mamy firmowe ubezp., ale chyba ide dzwonic do przychodni rejonowej...
dzieki
cleo
dumiczowa
CYTAT(eHermiona)
CYTAT(dumiczowa)
CYTAT(eHermiona)
Cleo, ja jestem przewrażliwiona, ale nie pachnie jej dziwnie siusiu? A jak byś odrobinkę wzięła na język?


Hermiona> wytłumacz, jak ma pachnieć i co to znaczuć może, bo ostatnio pielucha mojego starszaka nietypowo pośmierduje...
dzięki, pozdr.


To znaczy jeśli tak słodkawo - mdławo pachnie i wzięte na język (odrobinka rozmazana na czystym palcu) jest słodkie, to w moczu jest cukier, a ten dziwny zapach to aceton. Ja wiem, jestem przewrażliwiona, ale w ten sposób odkryłam cukrzyce u mojego dziecka 3 lata temu. A zacząć się może właśnie taką infekcją, ospałością, wymiotami... Aż mi się zimno robi, gdy o tym pomyślę.
Cleo, pisz, co się dzieje, dobrze? Bo ja wszędzie cukrzycę widzę...



Hermiona, dzieki, icon_smile.gif

Cleo, duzo zdrówka dla Ciebie i córci.
pozdr.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.