To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Biełe zgrubienia pod napletkiem

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Joola
Zauważyłam na siusiaku mojego malucha białe zgrubienia pod napletkiem.
Co to może być? Mój pediatra będzie dopiero we wtorek. Czy to cos powaznego?
ProszÄ™ o szybkÄ… pomoc.
Pozdrawiam.
Jola
malinowa i Malina
Na pewno jest to mastka. Fizjologiczna wydzielina. Trzeba ja usuwać, żeby nie zalegała - najlepiej w trakcie kapieli.
Wbmot
Tak, musisz podczas kąpieli czyścić tą wydzielinę, bo jak za dużo się uzbiera, to mały będzie cierpiał, a nawet trzeba będzie mu skórkę rozciąć. Nie straszę, ale takie mogą być konsekwencje nie usuwanej wydzielinki.
javo
Z tą mastką, a właściwie z miejscem gdzie ona jest, to proszę ostrożnie wink.gif. Pod napletkiem zebrała się mastka i należy ją usunąć, ale nic na siłę, przede wszystkim należy to zrobić podczas kąpieli gdy siusiak będzie rozgrzany od ciepłej wody - wtedy jest łatwiej. Raczej jest mało prawdopodobne żebu udało się to za pierwszym podejściem (nawet drugim i trzecim). Należy zsuwać napletek tylko tyle ile się uda i nic więcej, jeżeli po kilku dniach nie będzie żadnego efektu konieczna jest wizyta u pediatry i prawdopodobnie wizyta u chirurga. Jeżeli napletek jest zaczerwieniony to znaczy że nie należy zwlekać i udać się do pediatry od razu - no może nie natychmiast, przyjazd karetki nie jest wymagany. Chyba najlepszym rozwiązaniem problemu, jeżeli jest to możliwe, jest ingerencja taty który najlepiej będzie wiedział co może boleć, a co nie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.