To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

boli, boli, boli..... :(

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Patison
.....lewa piers...okropnie icon_cry.gif Nie wiem co to moze byc. Jest oprozniona, nie jest twarda, nie czuje zadnych zgrubien, ale w dotyku jest baaaardzo tkliwa i boli okrutnie. Skad ten bol, jaka jego przyczyna? czy ktos wie?
szyszunia25
Jesli piers nie jest przepelniona mlekiem a nadal masz bole powinnas zglosic sie do ginekologa to moze byc jakis wewnetrzny stan zapalny nie widoczny golym okiem
Patison
Teraz boli juz nawet bez dotykania i czuje jak napelnia sie mlekiem.
Poczekam moze do jutra, jak nie bedzie przechodzic, to cos bede musiala poczac. Tymczasem obloze sie kapucha.
skanna
Obejrzyj ją dokładnie - czy przypadkiem tam gdzie boli nie jest zaczerwieniona? Jeśli jest, to okład z kapusty (liście rozbite tłuczkiem) powinien pomóc.
Patison
Qrcze, jest czerwona( czy to oznacza zapalenie???)....kapuste juz sciagnelam. Boje sie, czy dam rade karmic z tej bolacej piersi? Jutro chyba jednak zapisze sie do lekarza - to do ginekologa sie idzie? Troche spanikowana jestem...mloda mamusia icon_wink.gif
AsiaJ
PATISON!!!
Do lekarza idź koniecznie!!!Moja siostra miała podobne objawy i okazało się,że to zapalenie kanalików. icon_sad.gif

Pozdrawiam serdecznie,dużo zdrówka.

ASIK
mama Ewuni(02.08.2003) icon_biggrin.gif
Ewcia!
może przeziębiłaś?

może przeczytaj niedawny wątek adzi

wydaje mi się , że powinnaś próbować karmić z tej piersi, wcześniej ją lekko ogrzewając i masując przed karmieniem

pomocy szukaj u dobrej położnej (była u ciebie z wizytą?)
albo w poradni laktacyjnej

trzymam kciuki
użytkownik usunięty
Na pewno, jak pisała Ewcia, powinnaś karmić z tej piersi, albo ją opróżniać laktatorem. Albo ciepły prysznic i delikatnie ją opróżniaj pod wodą. Kapustą obkładasz - to dobrze. Pewnie masz już wysoką temperaturę?

Na priva wysłałam Ci numery do dwóch położnych - korzystałam z tych numerów dwa lata temu, nie wiem, czy są aktualne. Myślę, ze ginekolog nie poradzi za wiele przy zastoju pokarmu, bo do tego przyda się właśnie położna do opróżnienia piersi. (Zawsze, nawet teraz w nocy, możesz pojechać na porodówkę w szpitalu i poprosić położną, żeby Ci opróżniła pierś. Najpierw zadzwoń, czy to możliwe i ile kosztuje. Mam zapisany numer na Brochów - 3428631 - ale nie wiem, czy jest bezpośrednio na porodówkę.)

Acha, opróżnianie piersi zaczyna się od delikatnych ruchów w okolicach brodawki, posuwistych. Tak jakbyś trzymała pierś od dołu palcem wskazującym (no i pozostałymi trzema też), a od góry lekko naciskajac masowała kciukiem. Jak już troszkę ściągniesz z otoczki, zaczynasz się "cofać" i masować coraz dalsze okolice. Imituje to ruch ssącego dziecka. W każdym razie rób to delikatnie, nie powinno boleć.

Trzymaj się, będzie dobrze.
Paka
mamami
Patisonku tak jak pisały dziewczyny staraj sie jak najwięcej przystawiać do bolacej piersi synusia.
Ja pamiętam że też miałałam taka sytuację i po prostu wyjąc z bólu (nawet gryzłam poduszkę żeby nie przestraszyć dziecka) przystawiałam Michała do piersi a że to był pijak zawodowy to poradził sobie z tym w ciągu jednej nocy właściwie.
Patison
Dziekuje Wam za pomoc i rady. Przykladanie kapuchy podzialalo - boli tylko jedno miejsce juz przy dotyku, a malego caly czas przystawiam i mysle ze bedzie dobrze i obejdzie sie bez lekarzy. ja nie lubie lekarzy i zawsze w ostatecznosci ide, co nie zawsze niestety jest dobre...Ale jak na rzie sytuacja sie poprawila. Jeszcze raz dzieki icon_exclaim.gif icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.