To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak odstawić?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

KM
Jak odstawić dziesięciomiesięcznego malucha, który za nic w świecie nie chce pić mleka modyfikowanego z butelki, myślę, że mojego z butli też by nie pił. Podsuńcie proszę jakiś pomysł. Macie doświadczenie z odstawianiem w tym wieku? Niestety nic jeszcze nie da się takiemu maluchowi wytłumaczyć. icon_confused.gif
domi
Nie przetłumaczysz - to fakt. Ja swoją córkę odstawiałam pomału. Zaczęłam chyba gdy miała 9 m-cy, skończyłam na roczek. Podobnie jak twoje dziecko, ona nie chciała pić z butelki. Zaczęłam ją odstawiać powoli i dzieki temu przyzwyczajałam ją do picia z butelki. To trudne, być może dlatego trwało tak długo. Jednak musisz być konsekwentna. W końcu musi się nauczyć pić z butelki, całe życie nie będzie przy cycku.
Spróbuj jeden posiłek zastapić butelką np. z ulubionym soczkiem. Chodzi o to aby dziecko zaakceptowało picie z butelki. No chyba, że inne poza mlekiem wypija bez problemu?
Nie pocieszę cie zbytnio jesli napiszę, ze Domcia prawie wcale nie pije mleka. Odkąd ją odstawiłąm zupełnie od piersi, nie chce pic innego mleka. Czasem skusi się na troszkę ale to zaledwie jakieś 200-250 ml na dobę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.