To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

OB

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Monika_P
Nie wiem gdzie mam o to pytać, więc tu próbuje. Otóż czekamy na wyniki biopsji (z piersi) mojej mamy, i szukam wszędzie pocieszenia, że jest wszystko ok - czy prawidłowy wynik OB krwi daje mi jakąś wskazówkę, że nie ma nic w tej piersi okropnego, czy raczej nie ma co się tym sugerować?
Anuk
Hej Monika, sam wynik OB to trochę za mało, po to robi się bardziej specjalistyczne badania. Podwyższony poziom OB wskazuje na jakiś stan zapalny, który dzieje się w organiźmie. Przypuszczam, że nie we wszystkich przypadkach poziom OB musi być wyższy, a co ważniejsze lekarz badając i wykluczając jakieś swoje hipotezy nie będzie się opierał jedynie (głównie na tym wyniku). Bywa powyżej normy również w sytuacji ciąży (a nie jest to stan chorobowy) icon_smile.gif
Podsumowując pojedynczy wynik ma charakter poglądowy i nie może stanowić o rozpoznaniu choroby. Mam nadzieję, że u Twojej mamy wynik biopsji będzie pomyślny! Bądź dobrej myśli.

I tak Powyżej normy:


W ciąży i okresie połogu (objaw prawidłowy)
Podczas miesiączki (objaw prawidłowy)
W ostrych stanach zapalnych
W przewlekłych stanach zapalnych - gorączka reumatyczna, reumatoidalne zapalenie stawów, kolagenozy
W niedokrwistości
W niedoczynności i nadczynności tarczycy
W ziarnicy złośliwej
W nowotworach
W szpiczaku mnogim
Podczas stosowania niektórych leków dożylnie, np. dekstran

Poniżej normy

W nadkrwistości pierwotnej lub wtórnej
W przewlekłej niewydolności krążenia
Przy obniżonym poziomie fibrynogenu w osoczu
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.