To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

nadciśnienie ???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tosia
Ano własnie icon_sad.gif
wyladowałam dzisiaj na pogotowiu prosto ze szkoły z szalejącym cisnieniem skaczacym od 105 do 160 icon_eek.gif
Lekarze stwierdzili że moga to byc poczatki nadcisnienia i zlecili kolejne badania u lekarza domowego .

czy któras z Was ma cosik wspołnego z nadcisnieniem i wie cokolwiek na ten temat

to pocieszcie staruszke 32 -latke icon_wink.gif
irminka2
Ja mam. Stwierdzone niespodziewanie w czasie badań okresowych 160/120 przy rewelacyjnym samopoczuciu.
Na dzień dzisiejszy leki i ciśnienie bardzo różne. Jak nie połknę tabletki momentalnie wzrasta dolna granica. A ponieważ zarówno moi pracodawcy, jak i starsze dzieciaki "dbają " o to żeby mi czasem ciśnienie nie spadło, to nie wiem czy się kiedyś ureguluje.Poza tym ja mam obciążenia dziedziczne, no i sporo latek więcej.

U Ciebie mogą być początki nadciśnienia, a może być tylko jakiś epizod związany z otaczającą Cię sytuacją. Niemniej jest to sygnał ,że trzeba ciśnienie kontrolować.

Irmina
milly
na początek zalecają kontrolowanie ciśnienia 2x dziennie i zapisywanie w kapowniczku. Później dobierany jest odpowiedni lek. I następne 2 tygodnie kontoli przed przyjęciem leku i wieczorem.
Nie chcę Cię martwić, ale nadciśnienie to już przyjmowanie tabletek dłuuugo, dłuuuugo.
Nalezy też wyeliminować z diety sól, alkohol i papieroski (niech mi jeszcze pizzę zabronią jeść icon_twisted.gif ) oraz ćwiczyć jeszcze karzą.
Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.