To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

A co na chrypkÄ™?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

piola
Moja angina już chyba wyleczona (jutro idę na kontrolę do lekarza), czuję ogólnie się dobrze, nic nie boli, gorączki nie ma. Ale cały czas coś mi w gardle siedzi. No tak jakby chrypka, którą muszę co rusz odkaszlnąć. Czasami mi się przy okazji coś oderwie, ale częściej nic, jest to taki jakby suchy kaszel. Nie wiem co mam na to począć. Piję mleko z miodem,masłem i czosnkiem, ssam różne tabletki, piję syrop prawoślazowy a diabelstwo jak siedziało tak siedzi, i mnie denerwuje. Co jeszcze mogę zrobić?
Piola
Ewcia!
mi na takie "podrażnione gardło" i zwiazany z tym suchy kaszel pomagał homeopatyczny syrop Malia
w lżejszym przypadku płuykanie gardła wodą z solą (dezynfekuje i nawilża)
MamaJiP
Piola rewelacyjnie działa homeovox albo septolete.
Polecam icon_biggrin.gif
Anuk
Piola,
pierwsze co, to odstaw picie mleka z miodem, masłem i czosnkiem. Mleko pite w takim zestawie i do tego przy infekcji górnych dróg oddechowych wysusza bardzo błony śluzowe (tak mi kiedyś zeznała jakaś mądra lekarka). Zamiast tego rozgryzaj VIT A+E i płucz gardło wodą z solą i ssij HOMEOVOX (to powinno na chrypkę pomóc).

Trzymaj siÄ™
piola
Anuk, ale jaja z tym mlekiem, no proszę a ja to zawsze na takie sprawy piłam. No myślę nad tą wodą z solą ale boję się, że zwymiotuję icon_confused.gif A ta woda to jakiej temperatury powinna być?
Piola
Anuk
Piola,
jak dobrze pamiętam, to całe moje dzieciństwo żelaznym lekiem w takich wypadkach było mleko+masło+miód. A tu taka niespodzianka.

Teraz czasem pijam EMSKIE z mlekiem i efekt jest lepszy. Co do wody z solą - nie bój się, nie jest tak źle. Woda ma być letnia (1/2 szklanki), przegotowana i do tego 1 łyżeczka soli.....i gulgoczesz. Nie musisz długo, wystarczy chwila, a potem za 30-60 minut znowu i tak kilka razy w ciągu dnia. U mnie z reguły po 3-4 płukaniu jest już taka poprawa, że resztę odstawiam.

Do ssania dobrze mi też robi w takich przypadkach Strepsils ale tylko ten z miodem i cytryną.

Trzymaj się ciepło!
piola
No to sprobujÄ™. Ja mam do ssania Tantum Verde i Isla Mint.
Dzięki
addera
CYTAT(piola)
No to sprobujÄ™. Ja mam do ssania Tantum Verde i Isla Mint.
Dzięki


Jeszcze można psiknąc sobie Tantum Verde neubulizator (taki spray do gardła). Tez jest skuteczny i działa miejscowo.
margaretka
polecam zrobic inhalację - napisałam o niej przy anginie
(naprawdę działa).
- pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.