To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zapalenie zatok - prośba o informacje

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ania
Pytanie kieruję głównie do mam, którym choroba ta nie jest obca.
Otóż we wtorek wylądowałam u lekarza z temperaturą i silnym bólem głowy. Diagnoza - zapalenie zatok (robiłam RTG i są tam podobno jakieś zaciemnienia). Dostałam Amoksiklav no i siedzę sobie teraz w domku i zastanawiam się.
We wszystkich informacjach znalezionych w internecie napisane jest, że chorobie tej towarzyszy ropny katar - ja go nie mam, przy opukiwaniu twarzy też nie czułam bólu.
Czy możliwy jest przebieg tej choroby bez kataru?
I pytanie najwazniejsze : jak długo ten ból będzie mnie trzymał? Jest po prostu wykańczający. Myślałam, że po kilku dawkach antybiotyku będzie juz poprawa, a tu bez zmian.
Czekam na wasze informacje.
malinowa i Malina
U mnie zapalenie zatok obajwia się obrzękiem. Kataru właściwie nie mam - chyba, że w późniejszej fazie i niekoniecznie ropny. natomiast obrzęk powoduje, że przez kilka dni muszę spać prawie na siedząco, bo w pozycji horyzontalnej się duszę. Oddycham tylko przez usta i po kilku dniach gardło mam wyschniete na wiór, bo dodatkowo mam piciowstręt.
Tak to jest u mnie.
Anuk
Ania, ból może się jeszcze chwile utrzymywać, ale prawda jest taka, że już po II dobie stosowania antybiotyku powinnaś odczuć znaczną poprawę. Czasem może nie być początkowo kataru, tylko np. ból w konkretnie okolicy (zależy jaka zatoka się "zapaliła" icon_smile.gif ) i pulsowanie, rozsadzanie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.