To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

TROJA

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Doruśka
Byłąm wczoraj.film mi sie baardzo podobał.
Obawiałam sie,ze padne z nudów ,bo ciagle sie będą bili,a film 3h .
Ale nic z tych rzeczy.naprawdę uważam ,ze warto zobaczyć.
Rzadko płaczę na filmach,ale ten mnie wzruszył.
Ale i rozśmieszył,az ryknęłam w jednym momencie.nie wytrzymalam jak ranny Parys biegł po miecz,utykajac na swoich chudziutkich nóżkach,wygladało to naprawdę komicznie icon_smile.gif)
Nie martwcie sie,nie jestem bez serca icon_wink.gif
Małgoś.dz
Też się wybieramy. Bardzo jestem ciekawa tego filmu... icon_rolleyes.gif
Doruśka
małgosia,no ja wybredna jestem,jesli chodzi o filmy icon_twisted.gif zzwylke zasypiam icon_wink.gif nawet w kinie hi hi
a raz mnie moje chrapanie obudziło (to były psy wojny..) icon_twisted.gif
chętnie jeszcze raz bym obejżała.
Moja córka tez zachwycona.A chłóp chciał na drugi seans zostać icon_smile.gif
eHermiona
Dziewczyny, a 12-latkę można na ten film wziąć? Bo w Poznaniu w większości kin ten film jest od 15 lat, a w Kinepolis od 12 i nie wiem, z czego to wynika...
Doruśka
Moja była a ma 12 lat.
Bardzo jej sie film podobał,i własnie jest po mitach w szkole,wiec nawet podyskutowałyśmy,Ada wiedziała wiecej icon_smile.gif
addera
Byłam i warto iść. Sama nie wiedziałam, że ta historia była własnie taka icon_wink.gif
Byłam z 11-latką.
Orlando Bloom - lipa, facet bez jaj.
Za to Hektor i Achilles, hmmmm icon_rolleyes.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Berek
A ja jestem zachwycona Achillesem icon_biggrin.gif ponieważ serdecznie nie cierpię brata PITa i bałam się, że z niego jakiś ideał zrobią. A tu nie - generalnie niesympatyczny gbur, który się bije, bo nic innego nie umie. I dobrze, moim zdaniem był bardzo przekonujący i nawet zagrał nie najgorzej.

Parys był całkiem sensownym beznadziejnym tchórzem i też uważam, że to dobra rola. Hektor był nieco zbyt idealny, ale za to było na czym oko zaczepić icon_twisted.gif Uroczodrewniana Helena moim zdaniem była kompletnie nijaka w zestawieniu z taką na przykład Briseis, ale chyba taka być powinna - takie cielę, które idzie tam, gdzie aktualny mężczyzna poprowadzi.

Jedyne, co tak naprawdę mi się nie podobało, to romans między Bryzeidą a Achillesem. No wiem, w Holyłudzie tak być musi, ale nie podobało mi się i już.

A wiecie, która rola mi się najbardziej podobała? Odys. Uważam, że był super i mam nadzieję, że następna będzie Odyseja z Seanem w roli głównej icon_smile.gif. Bardzo sympatyczny drań. I w ogóle warto bło to wszystko obejrzeć.

I posłuchac - dźwiękowo moim zdaniem super.
Ania R.
Ja byłam wczoraj i straaasznie mi się podobało icon_smile.gif A jak Priam przyjechał po ciało Hektora spłakałam się jak bóbr icon_sad.gif A rzadko mi się to zdarza... Chociaż to pewnie troszkę przez te hormony ciążowe icon_wink.gif

Co do realiów historycznych nie będę się wypowiadać icon_twisted.gif Ale to przecież nie miał być film historyczny, prawda?

Generalnie bardzo gorÄ…co polecam icon_smile.gif
Doruśka
Aniu,nie miał być ,film był inspirowany mitem.
addera
Berek , no Odys był super, to fakt.
A ja jeszcze pod wrażeniem króla Priama jestem

No i ścieżka dżwiękowa, to fakt, w kinie efekty zachwycające.
Małgoś.dz
Zagnało mnie do kina.
Ja jestem pod wrażeniem (mój mąż wręcz przeciwnie icon_confused.gif ).
Parys mnie zawiódł - tchórzliwy laluś na całej linii. Hektor... icon_rolleyes.gif No, Hektor - świetna rola. Faktycznie było na czym oko zawiesić. wink.gif
Natomiast ogromnie podobała mi się postać Achillesa. Fakt, że był draniem, ale w swym draństwie miał jakąś taką iskrę. wink.gif I ta charakteryzacja Pitta była niczego sobie... icon_cool.gif

Ps. Niewymownie podobały mi się stroje dzielnych mężów (i tchórzliwych niemężów wink.gif ). Zwłaszcza, jak jędrne pośladki było widać. Mniam... wink.gif icon_mrgreen.gif
Doruśka
Małgoś,a czego sie po Parysie spodziewac? icon_lol.gif
Małgoś.dz
Dorusia, ja mitologię czytałam wieeeeki temu. Jednak miałam nadzieję, że poza miłostkami, więcej sobą reprezentował. A tutaj nici... icon_lol.gif
Berek
Małgosia, ale dla mnie on był wielce przekonujący. Moge uwierzyć w takiego Parysa.
AdusiaR
Nie widziałam jeszcze filmu, ale jestem bardzo ciekawa jak zagrał Brad Pitt (jestem jego fanka) z tego co piszecie to był dobry icon_wink.gif
MartaTwins
Adrusia, idz koniecznie! Brad jest piekny ! piekny! piekny! Juz tydzien do niego wzdycham. Film mi sie nie podobal, ale Brad barrrrdzo icon_lol.gif
malinowa i Malina
Każdego faceta należałóby od czasu do czasu "umięśnić", oliwą nasmarować, opalić na słońcu, przykurzyć i w stosowna "minówę" ubrać.
Jak Pitt we wczesniejszych rolach przelatywał mi bez echa tak teraz muszę przyznać, że hm..... miło sie go oglądało. Hektora też - tylko trochę za chudzieńki był - szczególnie widoczne to było w scenie pojedynku z Achillesem. Odys - jak najbardziej - liczę na kontynujację.
Wychodzi na to, że lubieznie oblizywałam sie przez cały film ... wink.gif No może nie cały, ale przez znaczną częśc.
Ja wiem, że Parys taki miał być, ale okropny był i ta Helena! Zdecydowanie psuli mi przyjemność z kontemplowania reszty arcyciekawych postaci filmu!
Warto - choćby dla doznań estetycznych!
Berek
Danka, a ja nie lubię naoliwionych facetów icon_confused.gif . Może dlatego brat PIT mi się nie podobał. A co do lubieznego oblizywania się... Cóż, w tym filmie chyba dużo więcej nie było, ale jako materiał do rozmaitych westchnien to on jest niezły icon_biggrin.gif . Kilka rozmaitych typów do wyboru, co kto lubi. Chociaż można było dorzucić pełniejsze spektrum icon_smile.gif
Ja tam nadal obstaję za Hektorem, chociaż wolałam go w wersji współczesnego wojaka. Ale przyznaję, że z takimi lokami dosyc mu do twarzy icon_wink.gif
malinowa i Malina
Berek zapomniałam dodać, że do tego tak spreparowanego faceta nalezy w kinie oglądać. Bo w realu marny to widok. Hehe, w realu to mozna sobie takich na plazy w Międzyzdrojach pooglądać - ale ja nie o takich mówię. icon_biggrin.gif
eHermiona
Ha. A więc moja córka była razem ze swoim tatą, a moim mężem. Było to wyjście wymięgolone i wyproszone, bo my podchodziliśmy raczej sceptycznie, ale Ola przeżywa teraz okres fascynacji mitologią, więc niech jej będzie...I...otóż wróciła nieco zdegustowana, bo "za dużo krwi i zabijania" - czego oczywiście można się spodziewać po filmie z wojną w tytule....A jeszcze mi szepnęła, że film był "trochę zboczony" icon_eek.gif , cokolwiek to znaczyło, bo uściśliła zaraz "nooo, było dużo takich nooo wieeeesz" Nie wiem, więc może mnie oświećcie.
Na temat Brata Pita się nie wypowiadała, a ponieważ ja sama za nim nie przepadam, więc i nie drążylam tematu... wink.gif
malinowa i Malina
Jak jest fanka mitologii, to film musiał ja troche zawieść. Bo w końcu w amerykańskich superprodukcjach chodzi o efekt. Nie wiem o co jej z tymi "zboczeniami" chodziło icon_lol.gif
Jestem fanką kina. uwielbiam oglądać filmy w kinie. Ostatnio zdecydowanie za rzadko mam ku temu okazję. W Krakowie jest tez kino, które mi wyjątkowo przypadło do gustu, chociaż nie na wszystkie filmy sie nadaje. Nazywa się kiniarnia. ma 30 miejsc - przy stolikach. jest barek, a na antresoli nie tylko przy kawce i piwku film mozna oglądać, ale przy papierosku też. Troja do tego miejsca nie pasuje, ale "między słowami" oglądało mi sie tam wysmienicie.
Berek
Danka, może o ten nóż na gardle?
Ale zwazywszy wiek Ani, to mogło jej chodzić po prostu o namiętne pocałunki Parysa z Helcią icon_wink.gif .
Matko, jaka ta baba jest drewniana icon_confused.gif
eHermiona
Moja jest Ola, Berku, Ania to Gosi1 wink.gif
Hmmm...ale tak się wczytuję w ten wątek i może jej o te pośladki męskie kwiiik kwiiik (powiedziała świnka Monika lubieżnie) chodziło?... A...to ciekawe, ciekawe....hmmm...... No. Ale przecież tego dziecku nie powiem icon_rolleyes.gif
Tak, Danko, masz rację, chyba jej ten film nie zachwycił, ale przynajmniej już mi nie marudzi i wie teraz, że mówiąc "nie powinnaś iść na to do kina" nie myślę tylko o tym, jak by jej tu zrobić na złość... wink.gif
malinowa i Malina
No własnie berek. Jak sie patrzy na ta drętwo-drewniana helenę, to aż dziw bierze, że to wszystko przez nią. icon_biggrin.gif
Doruśka
Nóg Bradowi uzyczył jakiś statysta,bo se chłopak nie zdążył umiesnić.

Wiecie co,dopiero co czytałąm mity ponownie,hmmm tam to było zabijanie!
Taka Troja to bułka z maslem .

A Helena nie jest aktorka tylko modelkÄ… niemieckÄ… .
Małgoś.dz
Dorusia, to te nogi Pitta - to nie Pitta?
Hmmm icon_confused.gif A ja się właśnie przez cały film oblizywałam na widok tychże nóg i pośladków... icon_confused.gif No i co? Na darmo? icon_mrgreen.gif
Doruśka
Małgosiu,no na darmo .To nie jego nóżki som icon_cry.gif
addera
Nogi Brada Pita to nic, mi najbardziej podobało się biodro icon_lol.gif

A propos nastolatek, to moja Dominika już dwa razy na filmie była i jest zachwycona icon_smile.gif Zachwyt przełożył się na wypożyczenie z biblioteki Mitologii wink.gif
Kocurek
Ja tam nigdy nie byłam fanką takich lalusiowatych blond-chłopczyków w stylu Brada Pitta........
I tu zaskoczyłam się zupełnie: zagrał kogoś, kogo absolutnie w tym aktorze nie byłam sobie w stanie wyobrazić: wyrachowanego, zimnego sq.wysyna, przerażającego typa, który nie ma respektu przed niczym, nikogo i niczego się nie boi icon_eek.gif
Hektor też niczego sobie icon_razz.gif
No popatrzeć było na co icon_wink.gif hihi, jak to się mówi...ładny kawał mięska icon_smile.gif
Za to Orlando był śmieszny do bólu na tych nóżkach jak gałązki icon_cry.gif

Co do nóg Brada: ten dubler to ponoć plotka (której jestem skłonna dać wiarę), bo ten pośladek co wystawał spod miniówy był .......ach! przeapetyczny!!!
Nu (mama.marcina)
Sie tez wypowiem.
W sobote cala rodzina sztuk 3 mielismy przyjemnosc zweryfikowac krytyki, przytyki i zachwyty nad owym filmem.

I efekt wycieczki do kina byl nastepujacy:
Marcin gimnazjalista in spe zachwycony scenami bijatyk i bitew i Achillesem (w cywili Bradem Pittem), poszedlby jeszcze raz icon_rolleyes.gif

Moj malzonek nie byl z kolei zachwycony, a jego nie-zachwycenie roslo wprost proporcjonalnie od momentu wyjscia z kina (czyli jeszcze dzisiaj rano stwierdzil dobitnie, ze to byl bardzo zly film) icon_twisted.gif

Ja natomiast - jak zwykle - mam uczucia (z)mieszane, ale nie wstrzasniete icon_wink.gif

Brakowalo mi w tym filmie Achillesa (przepraszam wszystkie fanki umiesnionego Brada) i Heleny.
Brad byl dokladnie taki jak Berek go opisala: zbyt nadety, marudny, rozkapryszony albo z kolei zbyt uduchowiony (przynajmniej staral sie).

Trudno mi ocenic, czy byl wizualnie w porzo, bo ja nie gustuje w blondynach icon_razz.gif

Acha, Kocurku
Brada jako zimnego psychopate mozesz obejrzec w Kalifornii (hehehe, to taki film, gdzie obok Brada gra jeszcze David Duchovny i Juliettka Lewis).

Natomiast wara mi do Orlatka Blooma!
Malo sie nie posikalam ze smiechu, jak uciekal przed Menelaosem i ze zbolala mine lapal Hectora za noge!

Jak pragne zdrowia, ten chlopak ma niesamowita vis comica, marnuje swoj talent na jakies pozal sie Boze dramaty, a w nim drzemie nowy Jas Fasola co najmniej. Zreszta mial pare jeszcze innych momentow, kiedy robil pocieszne miny, a to jak Hector walczyl, albo jak z luku strzelal do Achillesa - musialam sie zdrowo szczypac po recach, co by smiechem nie wybuchnac i nie narazic sie na lynch z reki drogich wspologladaczy.

A jesli o miny chodzi, to Brad tyz mial swoje lepsze momenty zwlaszcza w scenie z Priamem Peterem O'Toolem - oj, nie powinni mu tego robic i konfrontowac go z prawdziwym aktorem icon_mrgreen.gif

jesli jestem przy prawdziwych aktorach to musze wspomniec o Boromirze, tfu! Seanie Beanie, ktory w ciemnych wlosach z gustowna trwala prezentowal sie niczego sobie, a ufryzowane wloski jakos mu nie ujmowaly talentu.
Wow, byl wart grzechu.

Zniesmaczyl mnie watek Bryzeidy, a juz dialogi na cztery nogi pomiedzy ona Bryzeida i Achillesem w stylu You gave me peace .... My peace I gave you ....
to byl cios ponizej pasa. No, cholera wszedzie musza przemycic jakies mydlo, bez tego zaden hamerykanski film sie nie obejdzie, albo prawie zaden icon_wink.gif

Nie zaluje, ze poszlam, bo strasznie dawno nie bylam w kinie, a ja kocham kino!!!
Ale splakac to sie nie splakalam, ale ja tam jakas dziwna jestem - plakalam kiedys na Czasie Apokalipsy, na Plutonie, a ostatnio na Godzinach. I wiecej grzechow nie pamietam.
Potwora
POdobał mi się Hector icon_redface.gif
A Brat Pita ma perkaty nos, który burzył mi kompozycję jego postaci, chociaż tyłek niczego sobie icon_wink.gif
Żona Hector według mnie piękna.
Helena tylko Å‚adna.

Mąż po wyjściu z kina jęknął na pytanie jak mu się film podobał "jejku ale jestem objedzony!" ( wrąbał dwa opakowania orzeszków) icon_evil.gif
Mi brakowało wątku "boskiego" - bo ja fanką mitologii jestem, jakoś nie wyobrażam sobie wojny trojańskiej bez ingerencji bogów.
ulla
Ja jeszcze filmu nie widziałam, dopiero sie wybieram, ale przewiduję, że chyba się nieco ubawię i dużo bardziej zdenerwuję. Przeczytałam już bowiem recenzje tegoż filmu koleżanki po fachu, która ukaże się chyba za jakiś tydzień, chyba w Polityce (z góry polecam, nawet jeżeli kogoś historia i mitologia niespecjalnie interesują). Na samą myśl, że tak skandalicznie przerobiona Homera, w końcu Iliada (chyba nie tylko moim zdaniem), nalezy do kanonu literatury światowej i na myśl, ze ktoś wiedzę na temat historii starozytnej, realiów itp. wyniesie tylko i wyłącznie z tego filmu robi mi się jakoś nijako. Zwłaszcza, że przy budżecie jaki produkcja miała można było realia dopracować (a nie wyposażać wojowników w uzbrojenie o jakieś 1000 lat późniejsze, nie kazać płynąć im w łodziach o kilkaset lat późniejsze, choć te bliskie epoce byłyby równie imponujące, nie uśmiercać głównych postaci w sposób zupełnie niezgodny z "rzeczywistością" czyli inaczej niż Homer podaje i dramaturdzy, którzy niektóre wątlki wykorzystali w swoich sztukach itp.).

Poza tym, co też chyba jest w recenzji, ofertę bezpłatnej konsultacji przy produkcji zgłosiła osoba (naukowiec), od wielu lat prowadząca badania w Troi i reżyser, tudzież producent z tej oferty nie skorzystali. Jak dla mnie wielka szkoda...zastanawiam się, czy istnieją granice filmowej "licencia poetica"....

Film i tak obejrzę, część elementów podniesionych w recenzji sama bym wypatrzyła...no ale ogólnie trochę mi zal, bo zanim nie przeczytałam słów krytyki bardzo się na ten film cieszyłam. Inna sprawa, że dotąd nie widziałam filmu historycznego o czasach starożytnych lub sredniowiecznych (co do innych się nie wypowiadam), w których przykładano by specjalną wagę do prawdy historycznej i realiów...
Pozdrawiam
Doruśka
Nu ,prawda,że Parys był piękny jak tak uciekał ?
ja sie śmialam w głos icon_redface.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
haga
Jestem po i jakie mam wrażenia:
Orlando Bloom nie podobał mi się i ... te włosy icon_confused.gif , w długich blond zdecydowanie mu lepiej icon_biggrin.gif
Brad Pit-właśnie takiego go widziałam (taki bohuński, kozacki temperament)
Hektor (Eric Bana)- prawdziwy wojownik o wielkim sercu

Muzyka fantastyczna.
No i musiałam płakać, jak zwykle,na tego typu filmach, gdy Achilles zabił Hektora i jak król Priam przyszedł prosic Achillesa by oddał mu zwłoki syna. Któraś jeszcze płakała? icon_biggrin.gif
Berek
Ja nie. To be true, głównie rechotałam icon_redface.gif
Kocurek
No wiesz co, Berek, jak mogłaś icon_lol.gif wink.gif
marghe.
Albo mam zaburzenia hormonalne, albo sporego doła. Ano sie wzielam i ciutkę wzruszyłam (scena z Priamem..).
Reszta ok.
PArys ciapa i mydłek.
Achilles.. czy ja wiem.. ale jak na cztewrdziestolatka to całkiem całkiem sie ciałko trzyma (a było co poglądac wink.gif , buźka.. chłopaczek, blondasek,nie mój tyup)
Hector mniam.. ale to ucho wink.gif icon_biggrin.gif*






*zauważyłyscie, ze jedno ucho ma bardziej?
Ania R.
CYTAT(haga)
No i musiaÅ‚am pÅ‚akać, jak zwykle,na tego typu filmach, gdy Achilles zabiÅ‚ Hektora i jak król Priam przyszedÅ‚ prosic Achillesa by oddaÅ‚ mu zwÅ‚oki syna.  KtóraÅ› jeszcze pÅ‚akaÅ‚a? icon_biggrin.gif


Haga,

Tak jak pisałam gdzieś na początku wątku - ja się przy tym spłakałam jak bóbr... Inna sprawa, że zwaliłam wszystko na hormonki ciążowe icon_wink.gif
Potwora
Ale Hector bez zarostu nie jest już taki seksowny - widziałyście Hulka?

Marghe - mi tam jego ucho nie przeszkadza icon_wink.gif
marghe.
Ola, mnie też nie.. jest takie rozczulające. Hihihi

Skretyniała M.
Berek
Ale co do zarostu, to fakt. Tak jak nie lubię nie dogolonych facetów, tak w "Helikopterze w ogniu" ten sam pan wygląda jeszcze lepiej... icon_biggrin.gif icon_redface.gif
Nu (mama.marcina)
Prosze mi tu nie wybrzydzac na ogolonego Hectora icon_wink.gif

Ogladalam chyba na MTV film, o tym jak krecili Troje i oswiadczam, ze Hector bez brody podoba mi sie rownie mocno jak z broda, a moze nawet bardziej icon_razz.gif

A wiecie, ze OB znowu bedzie straszyl jako dzielny rycerz - Ridley Scott kreci jakas ramote o wyprawch krzyzowych, a najglowniejszym krzyzowcem bedzie Orly Bloom we wlasnej cherlawej osobie icon_mrgreen.gif
marghe.
Ano wiecie Nu, wiecie.
Czy On naprawde aż tak interesujący?

A moze ja już za zstara na takich chłopaczków?
Nu (mama.marcina)
Za stara?
I co to niby ma znaczyc icon_cool.gif ?

A w ogole to ja cus ostatnio wrazliwa na haslo "za stara", wiec prosze bez takich tam wycieczek osobistych wink.gif

A Hector wcale nie wyglada na takiego mlodziaka icon_razz.gif
marghe.
Oki, odszczekujÄ™ starÄ….
Zwłaszcza ze odkryłam Erica w "Gdzie jest Nemo"
https://www.ericbanaonline.ch.tt/

he he he.
M.

ps. To O. Bloom jest szczawik. Hector w sam raz icon_biggrin.gif
ps. doczytałam - 1968.. moze byc. On też "stary" wink.gif
pirania
a powiedzcie mi skad ja moge znac Odyseusza?
Bo ja go znam i baaardzo lubie icon_wink.gif
Berek
Gosia: Sean Bean - np. Boromir i co tam jeszcze... nie pamiętam. Odyseusz też mi się podobał bardzo. Może teraz Odyseja?
pirania
no Boromir... oczywiscie... a ja sie przez caly film meczylam skad ja znam te morde...... icon_lol.gif
mamboo
Zbaczając nieco z tematu, chciałabym dodać, że bardzo lubię tego aktora. Nawet w rolach czarnych charakterów nie traci mojej sympatii.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.