To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

gdzie do 1 klasy?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Samia
Witam , szukam Mam, które w tym roku poślą dzieciaczki do klasy pierwszej. Gdzie i dlaczego posyłacie dzieci? Szukam jakiś szkół podstawowych sprawdzonych, ewentualnie Pań nauczycielek.
Samia
Dorka
Ale czy interesuje Cię jakaś konkretna część Wrocławia? Bo mi się wydaje, że jednak powinna to być szkoła w miarę blisko domu (choć nie koniecznie musi być to szkoła rejonowa wink.gif )
A jeśli szkoła miała by być dalej, to trzeba brać pod uwagę możliwości organizacji dowózu/odbioru dziecka ze szkoły i to jak dziecko miałoby spędzac czas po lekcjach (np. warunki w świetlicy szkolnej)
Ewcia!
No właśnie.
My też jesteśmy za podstawówką blisko domu (żeby dzeicko mogło dojść na nogach). Co prawda jednym z argumentów jest ilość dzieci , które miałyby być dowożone, a co za tym idzie, sumy lat dowożenia, ale też dostępność kolegów w okolicy.

Mieliśmy do wyboru dwie, w zasadzie trzy. Robiłam "wywiad" wśród znajomych, rodziców kolegów i koleżanek z przedszkola, odwiedzałam te szkoły "kontrolnie". W wybranej szkole podpytywalam o nauczycielki - po 6-letnim dświadczeniu z dwójką dzieci uważam, że w ramach zastanych warunków dokonaliśmy dobrego wyboru.

Czy Twoje dziecko idzie do 1.klasy w tym roku?
Doruśka
Ja moge polecić SP nm 50,na Obornickiej,pomimo zajeć popołudniowych
anonimowy
Dorusia, a ta 50 - dlaczego ja polecasz? To trochę nie po drodze, ale (nie w ta stronę, choć niedaleko domu). Ja niekoniecznie blisko domu, ale chodiz mi o wysoki poziom. Ta 50 miała dośc wysoki wynik z testów do gimnazjum, wiec może warto sie zasatnowić (jesli są jeszcze miejsca, ale to inna inszość).
Samia
Monika ww
Ewcia

a gdzie chodzÄ… Twoje dzieci?

Ja też uważam, że szkoła podstawowa powinna być stosunkowo blisko domu, ze względu na kolegów, a poza tym żeby dziecko nie czuło się obco.

Monika
Doruśka
50 ma basen,co nie jest dla niektórych bez znaczenia,dzieci mjaą dokładane po godz jezyka polskiego i matematyki z godzin dyrektorskich.Sa dwie klasy spotrowe(pływacka i koszykarsko-siatkowa)
od 4 klasy.
jest klasa historyczna,przyrodniczo ekologiczna,matematyczna,językowa i teatralna czy jakos tak.
Moja córka chodzi do matematycznej,wychowawca jest przygotowany do pracy z dziećmi zdolnymi ,są dodatkowe godziny na kółka,min kółko jezyka łącinskiego-ucza się dzieci,a co!
jedyne co jest fatalne to poziom nauki jezyków obcychw klasach pozajęzykową,beznadzieja.
No i popołudniowa zmiana br...ale 6 kalsy maja zawsze na rano

Ale z poza rejonu to sie nie można raczej dostać icon_cry.gif
teraz pzrynajmniej.
no nie wiem co jeszcze ci napisac,acha stołówka jest w gimnazjum obok.

atak na boku,to narkotyki sa w każdej szkole,albo przed szkoła,niestety...
Ewcia!
CYTAT(monikaww)
Ewcia

a gdzie chodzÄ… Twoje dzieci?

Ja też uważam, że szkoła podstawowa powinna być stosunkowo blisko domu, ze względu na kolegów, a poza tym żeby dziecko nie czuło się obco.

Monika


do 91 icon_smile.gif
Samia
Dzieki, Dorusia, za info. Ja obecnie sama nie wiem, gdzie to moje kochane dziecko posłać. Tam, gdzie Go zapisałam, chyba nie ejst njalepszy poziom i sie po prostu martwie.
Samia
Doruśka
50 w zeszłym roku byłą na 9 miejscu.
cola
Moje dziecko pójdzie w tym roku do pierwszej klasy. Zapisałam syna do szkoły nr 42. Nie polecę Ci jednak tej szkoły, bo jeszcze nie wiem czy jest dobra i jaki ma poziom. Wybrałam ją ze względu na bardzo małą odległość od domu. Poza tym nie słyszałam o tej szkole nic złego.
Doruśka
a tak jeszcze ,to ja szkoły nie wybierałam,po prostu rejon i bliziutko domku:)
Ale wiem ,ze ada ni echce iść do gimnazjum na podwórku tylko do plastycznego icon_smile.gif
matko tak daleko,a ja nie mogę jej odwozić icon_sad.gif(
Samia
No właśnie, właśnie. Czy męczyć dziecię, bo gdzieś jest wyższy poziom i kolega najukochańszy, czy też posłać blisko? Oboje z mężem raniutko do pracy, a on biedniutki w tej świetlicy od świtu do nocy. Kiedy o tym wszystkim myślę, robi mi sie bardzo smutno. Ja nie musiałm siedizec po świtlicach, tylko myk myk do domku po tych trzech godzinkach. W domu mama, kanapeczki i ciepły obiadek...
Samia
Dorka
W jakimś stopniu, o szkole mogą mówić wyniki, jakie uzyskali jej uczniowi na teście, jaki piszą szóstoklasiści na koniec szkoły podstawowej.
https://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,20...8716.html#dalej - Tu można sprawdzić jakie były te wyniki w latch 2002, 2003, 2004. Oczywiście jest to średnia wszystkich uczniów piszących test. W tym roku, przy średniej dla miasta Wrocławia 29,2 ( https://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35766,20...378.html#dalej) najlepsze były:

1. SP nr 47 ul.Januszowicka 32,7 punktów
2. SP nr 36 ul.Chopina 32,4
3. SP nr 64 ul.Wojszycka 32,3
4. SP nr 50 ul.Obornicka 32,2 wink.gif to ta, którą polecała Dorusia
5. SP nr 23 ul.Przystankowa 32,0 icon_smile.gif tu będzie chodził mój syn

Jeśli interesuje Cię szkoła na Januszowickiej to tam mogę polecić konkretną panią, która będzie prowadzić jedną z klas pierwszych
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.