To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Chrypa.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

malinowa i Malina
No własnie. Baaaaardzo długo Adas reagował na alergen wyłącznie biegunką i atakami wściekłości. Mniej więcej w wieku 2 lat objawy przeszły w skórne - liszaje róznego typu - głównie na policzkach i czasami na rękach lub nogach. Na początku grudnia pierwszy raz zareagował katarem. Potem przez pewne wpadki (uczulony jest oprócz krowy na bliżej niezidentyfikowane barwniki i konserwanty) katary kilkudniowe się powtórzyły.
W piatek tatus uległ synusiowy i dał mu jedną truskawkę - taką "pędzoną', zalatującą chemia na odległość. Po kilku godzinach slicznie czerwone, lakierowane policzki a nastepnego dnia rano CHRYPA GIGANT. Gardło lekko tylko zaróżowione, zero innych obajwów. Chrypi do dzisiaj, chociaż coraz mniej. Śliczny róż z policzków schodzi. Co ja mam o tym sądzić? Prawdę mówiąc najbardziej boję się paru rzeczy:
1. szybka reakcja na alergen może chyba świadczyc o tym, że może zdarzyć mu się wstrząs
2. Objawy krtaniowe mogą przejśc nastepnym razem na dolne drogi oddechowe i wtedy co?
Napiszcie coÅ›, bo akuratnie w przypadku Adasia nie jest problemem wiekszym wykluczenie alergenu (krowa, cytrusy i czysta zywa chemia spozywcza) - ale czy mam siÄ™ bac astmy czy nie?
Bo ilość alergenów na które jest ucuzlony sie nie zmiena, zmienia się tylko jego reakcja na nie.
kasiask
Nie wiem jak to jest u dzieci, ale taką chrypą reaguje mój mąż na marchewkę. Tylko surową. Nie przeradza się to w nic innego, tylko powoduje jakby czasowe porażenie krtani. Ma to już od dosyć dawna i w astme się, na szczęscie, nie przeradza. Teraz już marchewek nie je, ale chrypi po obieraniu marchwi na surówkę na obiad -my jemy, a on, biedaczek, nie. W czsach kiedy jeszcze jadł taka chrypa potrafiła się utrzymywać 2-3 dni.
Pecia
Danka, astma nie bierze sie z krtani, ze tak powiem icon_wink.gif
astma to wynik czestych zapalen pluc,oskrzeli
a Adas oskrzelowo nie reaguje

ale fakt, krtan tez niebezpieczna icon_sad.gif
wydaje mi sie ze musisz porozmawiac o tym z lekarka, moze powinnac miec w domu jakis lek na zmniejszenie obrzeku krtani (
tak w razie czego

chyba ty lata temu pisalas mi o jakis czopkach z hydrocortisonem ( na recepte, robionych)
wlasnie taki lek dziala szybko p/alergicznie, zmniejsza obrzek krtani

wiesz, ja tez boje sie tego wstrzasu
eeeech..........
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.